Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150372)

rymon83 08-02-2012 19:44

Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Witam. Podobny temat był na forum, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Zauważyłem dziwne zachowanie wskaźnika temperatury. W momencie gdy dodaję gazu (przyśpieszam) wskaźnik temperatury opada, potem wraca z powrotem na środek. Czy ktoś z was już się z tym spotkał ?

rymon83 17-02-2012 16:52

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Rozumiem, że nikt się z tym nie spotkał ?

owerek 04-01-2013 20:48

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Mam to samo, ale mi dochodzi tylko do 70 stopni, termostat sprawny (wymieniłem 3 sztuki), we wtorek umówiłem się w serwisie FORDa

majek32 04-01-2013 20:52

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
jeden temat niżej pewnie Ci odpowie na problem niedogrzanego silnika
prosze temat: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RS AUTO-RAF 04-01-2013 21:08

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Silnik 1,8 tdci ogólnie długo sie nagrzewa do prawidłowej temperatury pracy. moim zdaniem niewielki spadek temperatury w czasie jazdy jest normalny a jest on spowodowany niskimi temperaturami na zewnątrz. wystarczy trochę przysłonić chłodnicę i "usterka" powinna ustąpić.

Lechugr 04-01-2013 21:39

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Cytat:

Napisał RS AUTO-RAF (Post 1933038)
Silnik 1,8 tdci ogólnie długo sie nagrzewa do prawidłowej temperatury pracy. moim zdaniem niewielki spadek temperatury w czasie jazdy jest normalny a jest on spowodowany niskimi temperaturami na zewnątrz. wystarczy trochę przysłonić chłodnicę i "usterka" powinna ustąpić.

moim zdaniem to nie jest normalne. Miałem taki stan w tym silniku (około 70 stopni przy każdych warunkach no chyba że gaz do dechy na autostradzie latem). Serwis ASO zarzekał się że ten typ tak ma.
Wgrywali mi nowy program do zegarów i opowiadali różne historyjki.
Sprawdziłem sam - chłodnica stawała się letnia nawet przy 70 stopniach.
Zakupiłem nowy termostat oryginalny + (co ważne nowa uszczelka pod termostat) zrobiłem w zaprzyjaźnionym zakładzie i temat zniknął. Tzn od razu po wyjeździe z warsztatu miałem po kilku km pełną temp. czyli 90 stopni i jest tak do dziś. Nigdy temp. mi nie spada na postoju po tym jak osiągnie wartość nominalną. Nawet przy mrozach (na zachodzie kraju do -10)

slawek2021 18-11-2014 18:09

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Podłączę się pod temat. Koledzy jak u was się ustawia wskazówka od temperatury po odpaleniu zimnego silnika?. U mnie minimalnie po wyżej 60 stopni i przez jakiś czas nie zmienia swojego położenia. Przy dłuższej jeździe normalnie wskazuje .tzn dochodzi do pionowego położenia. Ogrzewanie grzeje po kilku kilometrach czuć z nawiewów cieple powietrze. Gdzie szukać przyczyny przekłamania wskaźnika temperatury?. Pozdrawiam.

slawek2021 17-12-2014 20:23

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Czujnik temperatury wymieniłem, termostat tez i dalej tak samo zachowuje się wskaźnik na zimnym silniku. Jutro jeszcze wymienię płyn ale to pewnie nie poprawi tej usterki. Jaki jeszcze czujnik może przekłamywać i podawać złe wartości?. Komputer pokazuje 0 błędów. Pomoże ktoś?

slawek2021 23-01-2015 21:30

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Pomoże ktoś?

C-MAX_Member 24-01-2015 07:54

Odp: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury 1.8 TDCI
 
Sprawdż z podpietym FORScanem przebieg nagrzewania sie auta i porównój ze wskazaniem u siebie na desce. Najlepiej to zloguj do pliku żebyś mógł dojrzeć ten spadek temperatury. Jeszcze gdzieś wypatrzyłem że moga to być zegary ale to odłóż na "później"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.