Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Światła do jazdy dziennej - LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75993)

kaczozord 26-08-2009 20:27

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał seba2302 (Post 1232478)
Według mnie tak, gdzyż niedawno dzwoniłem do forda z zapytaniem czy w s-maxie można mieć światła do jazdy dziennej. Oni powiedzieli że tak jeśli mi przeprogramują komputer. Po przeprogramowaniu światła przeciw mgłowe tak właśnie miały działać jak dzienne jak u Ciebie kolego.

Zasadniczo tak, ale do tego potrzebne są te oznaczenia o który wspomina wojtekjanus. Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda, ale przytoczę po raz kolejny zdanie: jak udowodnisz przy kontroli, że są do światła do jazdy dziennej, a nie przeciwmgielne? Obydwa światła mają inna charakterystykę świecenia.

Cytat:

Napisał seba2302 (Post 1232478)
Mam jeszcze pytanie, czy gdy świecą Ci się "dzienne światła" czy pozycyjne z tyłu też się świecą?? Oraz czy w pozycji świateł 'auto' (w dzień) świecą Ci się "światła dzienne". Dzięki.

Wcześniej było tak, że wraz ze światłami do jazdy dziennej miały być także automatycznie włączane tylne pozycyjne. Teraz weszła nowelizacja (teraz jest tak jak na zachodzie) i tylne pozycyjne nie muszą działać podczas włączonych s.do jazdy dziennej

Jester 26-08-2009 20:37

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz wymagania stawiane światłom dziennym. Światła przeciwmgłowe nie mogą być używane jako światła dzienne ze względu na niewłaściwy rozkład plamy świetlnej i jasność. Po prostu oślepiają jadących z przeciwka. Poza tym lampy do jazdy dziennej mają w opisie symbol "RL", a przeciwmgłowe - literkę "B".
Poczytaj jeszcze tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

seba2302 26-08-2009 20:43

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał kaczozord (Post 1232486)
Zasadniczo tak, ale do tego potrzebne są te oznaczenia o który wspomina wojtekjanus. Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda, ale przytoczę po raz kolejny zdanie: jak udowodnisz przy kontroli, że są do światła do jazdy dziennej, a nie przeciwmgielne? Obydwa światła mają inna charakterystykę świecenia.

Tylko jak wytłumaczyć zdjęcie s-maxa na stronie bemo-motors na której ten ford ma włączone przeciwmgłowe jako dzienne, a jest dziń i nie ma mgły?? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jester 26-08-2009 20:50

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał seba2302 (Post 1232509)
Tylko jak wytłumaczyć zdjęcie s-maxa na stronie bemo-motors na której ten ford ma włączone przeciwmgłowe jako dzienne, a jest dzień i nie ma mgły?? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Reklama dźwignią handlu. W folderach samochody często mają włączone światła przeciwmgłowe z przodu. Później przy dobrej widoczności idioci też tak jeżdżą.

seba2302 26-08-2009 20:53

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Tak to prawda że są tacy idioci, ale czemu ten ford s-max nie ma zapalonych pięknych ksenonów...

kaczozord 26-08-2009 21:17

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Szczerze mówiąc, to też często widzę, jak samochody jeżdżą na przeciwmgielnych w czasie dnia (ja najczęściej widzę octavie, passaty i mondki). Podejrzewam, że w tym także wypadku są tak samo przestrzegane przepisy jak w wypadku doposażaniu samochodu w ksenony (montowanie samych palników wraz z przetwornicami, zapominając o spryskiwaczach i samo poziomowaniu)

Zibo 01-09-2009 19:15

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał seba2302 (Post 1232478)
Według mnie tak, gdzyż niedawno dzwoniłem do forda z zapytaniem czy w s-maxie można mieć światła do jazdy dziennej. Oni powiedzieli że tak jeśli mi przeprogramują komputer. Po przeprogramowaniu światłaprzeciw mgłowe tak właśnie miały działać jak "światła dzienne" jak u Ciebie kolego.
Mam jeszcze pytanie, czy gdy świecą Ci się "dzienne światła" czy pozycyjne z tyłu też się świecą?? Oraz czy w pozycji świateł 'auto' (w dzień) świecą Ci się "światła dzienne". Dzięki.

Te moje dzienne światłe to wychodzi na to że są to światła przeciwmgielne, ale tak, pozycyjne światła z tyłu świecą się i również pozycyjne z przodu się świecą bo tak mam to podłączone że przeciwmgielne przednie zapalają się tylko razem ze światłami pozycyjnymi.
O jakiej pozycji auto mówimy?

b005t3r 01-09-2009 20:17

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
A ja zapytam - po co? Czy chodzi o jakąś oszczędność? Poprzednio w starej Hondzie Civic miałem takie światła, ale wyjąskowo słabo świeciły, więc zawsze jeździłem na mijania - chyba lepiej mieć większą szansę na bycie widocznym :)

kaczozord 01-09-2009 22:19

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Jeżeli światła do jazdy dziennej są solidne, to pobierają czasem połowę mniej mocy, a są tak samo widoczne jak mijania w czasie dnia. Jest to powodem innego ustawienia luster w nich, niż w przypadku świateł mijania (bardziej świecą po oczach)

wojtekjanus 01-09-2009 23:15

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Nie połowę mocy, ale najwyżej jedną dziesiątą.

Światła mijania mają 55Wx2=110W. Dodatkowo kiedy są włączone, palą się pozycyjne 5Wx4=20W i tablicy rej 5Wx2=10W oraz oświetlenie zegarów 20W. Razem 160W. Ledy do jazdy dziennej mają ok 5-6Wx2=10-12W. :D

Ja mam światła dzienne Hella z żarówką halogenową H7 tylko 6Wx2=12W


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.