Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93584)

tom_ameise 05-03-2010 13:07

Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
Witam!
Mam pytanko czy może ktoś z Was udzielić mi informacji; Co może być za przyczyna na nie równo pracujący silnik? Przed wymianą oleju i filtrów samochód chodził mi super, ale po wymianie w autoryzowanym serwisie Forda w Nysie (woj. Opolskie) samochód zaczyna mi szwankować tzn. pracuje nierówno na niskich obrotach, pali jak czołg itp. itd. I jak tu jeździć do autoryzowanego serwisu?!!!

fred33 05-03-2010 13:41

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
Sprawdź świece, przewody zapłonowe , jeśli to nie pomoże to może być cewka zapłonowa, to są najczęstsze przyczyny, dalej przepływomierz , jeśli wymieniali filtr paliwa to mogli coś spartolić z podłączeniem.

invi017 05-03-2010 17:49

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
Może lewe powietrze? Podczas wymiany wszystkich rzeczy, coś poluźnili?

krzyST200 05-03-2010 17:55

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
objawy które opisujesz wskazują na silnik krokowy lub sondę lambda. ale mogą też być świece... możesz dokładnie opisać co się dzieje i kiedy??

tom_ameise 05-03-2010 18:06

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
Moze zaczne od uruchomienia auta, od momentu wymainy oleju i filtrów mam problem z zapaleniem auta (choć nie zawsze) i najcześciej jest to kiedy auto jest zimne! A co do nie równiej pracy silnika to nawet jak jest po dłuższej jeździe to chodzi jak "disel" (Przepraszam, użytkowników samochodów disla).

invi017 05-03-2010 18:15

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał tom_ameise (Post 1379016)
A co do nie równiej pracy silnika to nawet jak jest po dłuższej jeździe to chodzi jak "disel" (Przepraszam, użytkowników samochodów disla).

Czyli klekota? Głośna praca silnika? Bo nie rozumiem tego stwierdzenia ;P ?

tom_ameise 05-03-2010 18:23

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał invi017 (Post 1379036)
Czyli klekota? Głośna praca silnika? Bo nie rozumiem tego stwierdzenia ;P ?

Nie, chodzi nierówno i nie ma odgłosów klekotania, tylko pracuje dość głośno i drga autkiem

fred33 05-03-2010 18:28

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
świece , przewody, cewka...taka kolejność sprawdzenia...

tom_ameise 05-03-2010 18:39

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
Dziękuję za pomoc Fred33, invi017, krzyST200, mam nadzieje że sobie poradze!Pozdrawiam :)

pintonek 05-03-2010 20:05

Odp: Silnik nie równo pracuje!Jaka przyczyna?
 
Zobacz czy kable zapłonowe nie pływaja w oleju. Ja tak miałem, u mnie przyczyną była uszczelka pokrywy zaworów, a u ciebie moze sie okazać ze facet nalewający olej ma kiepskie oko :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.