Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Migająca kontrolka świec żarowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74018)

hary19701 09-07-2009 22:29

Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam , mam problem z migającą kontrolką świec żarowych, po odpaleniu silnika gaśnie tak jak powinna ale po kilku chwilach zapala się, i cały czas pulsuje.Jest to galaxy 1,9 td. 1999r. Morze ktoś miał podobny problem, byłbym wdzięczny za pomoc. Dodam że auto odpala bez problemu za pierwszym razem. Za każdą opinie z góry dziękuje.

Kowalu 09-07-2009 22:47

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Sprawdz czy swiecą swiatła stop. Jesli nie, to padł włącznik nad pedałem hamulca, po wymianie na nowy kontrolka zgasnie

KRISSGALAXY 09-07-2009 23:13

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Dokladnie tak jak pisze ''KOWALU'' ostatnio przerabialem to w GALU 2001 tdi -identyczne objawy jak u ciebie -vag wykryl blad 16955 czyli wlacznik swiatel stop,o dziwo swiatla raz byly raz nie ,po wymianie wlacznika nad pedalem stop nic nie mruga.

hary19701 10-07-2009 14:54

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam szanownych panów,i odazu dziękuje za szybką odpowiedz. Jutro się wezmę za wymiane (teraz wiem czego) po naprawie postaram się napisać czy objawy ustąpiły. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

mario2003 10-07-2009 20:28

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam. U mnie jest to samo. Jak miga kontrolka swiec zarowych to nie ma stopu. Poruszam czujnikiem i jest dobrze. Chcialem wymontowac ten czujnik zeby go przejrzec, ale nie wiem jak. Moze mi opiszecie jak go wyjac. Z gory dziekuje.

Kowalu 10-07-2009 21:02

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
trzeba go przekręcic w którąś strone, a o ile pamiętam to tylko w jedną sie da, tak ćwierc obrotu i wyjdzie, nic trudnego. Ale powiem ci ze naprawa jego nic nie da bo tam styki sa napewno powypalane, ja u siebie przeczysciłem i działało ale kontrolka dalej migała, dopiero po wymianie na nowy kontrolka zgasła

hary19701 11-07-2009 19:52

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Tak jak piszę kowalu naprawa niema sęsu, najlepiej kupić nowy, ja dzisiaj z tym walczyłem można powiedzieć że straciłem tylko czas. Kontrolka miga nadal i stopu brak.

hary19701 11-07-2009 19:58

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Acha jeszcze jedno? zauważyłem że nad pedałem sprzęgła jest podobny włącznik , może ktoś wie do czego on służy, pytam z czystej ciekawosci.

Kowalu 11-07-2009 20:48

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Cytat:

Napisał hary19701 (Post 1203878)
...ja dzisiaj z tym walczyłem można powiedzieć że straciłem tylko czas. Kontrolka miga nadal i stopu brak.

To ja Ci powiem ze po mojej walce z tym ustrojstwem stop swiecił...ale kontrolka tez migała, tego dopiero nie mogłem zrozumiec, w końcu sie wkurzyłem i kupiłem nowy włącznik, wtedy dopiero sie w 100% wyleczył:)

bart07 11-07-2009 21:09

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Cytat:

Napisał hary19701 (Post 1203883)
Acha jeszcze jedno? zauważyłem że nad pedałem sprzęgła jest podobny włącznik , może ktoś wie do czego on służy, pytam z czystej ciekawosci.

Wyłącza tempomat co by silnik nie wchodził na obroty jak wysprzęglasz

Bart


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.