Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus MK1 po lifcie w benzynie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90023)

Kean 27-01-2010 19:30

Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
To mój pierwszy post na tym forum, więc chciał bym się z wami przywitać.
Witacie! :)

Przeglądam to forum od dłuższego już czasu. Przeglądam także bezwypadkowe.net. Właśnie wypowiedzi zamieszone na tym forum skłoniły mnie do rejestracji i założenia tematu.

Noszę się z zamiarem zakupu auta od około roku. Wcześniej były to jakieś wymysły typu Clio ;)
W związku z tym, że w domu mam Focusa MK1 i ojciec jest z niego bardzo zadowolony, postanowiłem sobie też takiego sprawić, tyle że w hatchbacku.
Chciał bym Diesla, ale w związku z tym co czytam tutaj, to chyba pozostanę przy benzynie (robię ok 10kkm w znacznej części we Wrocławiu).
Pytanie mam do was takie. Czy za 20k zł kupi się Focusa o lifcie (2002-2003), bezwypadkowego, 1,6 16V (albo Diesel'a 1,8 TDCI 115km), 5 drzwi?
W związku z tym, że nie zdawałem sobie sprawy ze skali procederu "bezwypadkowych" aut na allegro zaczynam powoli w to wątpić.

Rozważam także Mondeo MK3 (piękne auto), ale chyba nie da rady go kupić za takie pieniądze?

mario13 27-01-2010 20:09

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
Kean,nie obraz sie ale podobnych tematow jest wiele i wystarczy poczytac.Jednoznacznej odpowiedzi nie udzieli Ci nikt.
Zaraz zacznie sie dywagowanie o wyzszosci jednego napedu nad drugim,prowadzace do nikad.Poszukaj auta,wrzuc link i koledzy w miare mozliwosci wylapia niuanse.Pytanie czy za 20 kawalkow kupisz fajne autko?Kupisz,ale mozesz za te pieniadz wpakowac sie na przyslowiowa mine.
Pozdro.

Kean 27-01-2010 20:32

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
Wszystkie tematy o Focusie/Mondeo na tych 3 stronach przeczytałem (te bardziej interesujące czasem nie raz) i sledze je na bieżąco ;)
Wiem o tym że zaraz ktoś napisze ze Diesel wcale nie jest taki awaryjny, a benzyna dużo pali.

Tutaj znalazłem jednego takiego co by mnie interesował, ale na fotkach prawie nic nie widać: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kubuch 28-01-2010 11:19

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
Jeździsz mało i po mieście. Diesel przy takich mrozach jak ostatnio spali Ci 10l a do tego zmarzniesz w nim strasznie. Za 20 tyś kupisz na pewno ładnego Fokusika ;) Co do tego z linku - jest z PL i serwisowany - zadzwoń i zapytaj czy można w serwisie, do którego jeździł sprawdzić historię i jak się potwierdzi kupuj.

sgrzegorz86 29-01-2010 13:00

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomiscorpio 29-01-2010 13:04

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
z poczatku produkcji mk3 2.0 145KM pb kupisz za 20 kola.

Focusa do 20 kola to zupelnie spokojnie , nie sugerowac sie cenami z komisow i gniezna bo tam zawsze 3-5 kola wiecej.

Ja osobiscie bym kupil benzyne, a takiego jak wrzucil sgrzegorz to bym sobie odpuscil z tdci 115KM , malo jezdzisz a jak przyjdzie wtryski robic to sie nie pozbierasz z miejsca.

jaca64 31-01-2010 15:34

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
Ja od kliku dni cieszę się Focusikiem Mk1 1.6 benz. 2002, celowałem w benzynę+LPG ,ale za radami poszukałem benzyny i sprowadzonego- po opłatach ."Plusem" takiego zakupu jest to,że będzie on niewyklepany na naszych drogach -> a wielu rzeczy w ASO nie zrobią. Z dbających o samochód to najlepiej szukać od Niemca, France i Belgium-flejtuchy. Jak masz dostep do laptopa to VIN sprawdzisz u klienta na placu - ja swojego sprawdzałem poprzez linki z tego forum :) i jest OK.

Kean 31-01-2010 16:14

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
Jeśli to nie nie tajemnica, to za ile kupiłeś?
Ja celuje w wersję z komputerem, a takich jest mało.

jaca64 31-01-2010 18:14

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
Cytat:

Napisał Kean (Post 1349320)
Jeśli to nie nie tajemnica, to za ile kupiłeś?
Ja celuje w wersję z komputerem, a takich jest mało.

stał za 15.500 dostałem go za 15.000, w tym 30-dniowe (za 100zł) ubezpieczenie - mogłem nim wrócić do domu (80 km).Cena taka sobie,ale dla mnie do przyjęcia :)

Kubuch 31-01-2010 19:50

Odp: Focus MK1 po lifcie w benzynie
 
Cytat:

Napisał jaca64 (Post 1349296)
"Plusem" takiego zakupu jest to,że będzie on niewyklepany na naszych drogach

Za to będzie wyklepany przez naszych mechaników :diabel2:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.