Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77269)

kodziyoyo 25-08-2009 19:48

st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
:569: witam wszystki zapraszam do opisywania spalania w mondeo st220 przy jakich predkosciach ile łyka paliwka jestem nowym nabywcom tego zarlacza :D piszcie:568: ja po swoim pierwszym dniu prawie caly czas do 7 tys :D i na podjazdach 10 km po zrobieniu 100 km i zatankowaniu 14,4 l/100km jakie inne spalanie to jeszcze nie wiem tata sie chwali ze 10 mu pali na podjazdach narazie jestem za granica a st stoi i czeka:D

vtec 26-08-2009 06:53

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
19l w miescie i 13l w trasie ... gazu oczywiscie ;)

Schem 26-08-2009 07:06

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
A kogo obchodzi spalanie w ST? :D

blur 26-08-2009 11:08

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
witam

Mnie pali podobno jakieś 12 literków średnio ... ale co to jest za taka zabawę :D.

Tak trochę dziwnie ... bo miałem TDCI zalałem zbiorniczek i wiedziałem ze te 700-800 km się poturlam (na trasie nawet do 900) a tutaj 400-500km ...ale kto tam by się tym martwił :).

kodziyoyo 26-08-2009 16:53

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
Cytat:

Napisał Schem (Post 1231929)
A kogo obchodzi spalanie w ST? :D

no w sumie jesli sie bawisz to sie nie liczy ale chce wziasc auto na dluga trase 2200 km wiec chcialbym wiedziec czy mam wziasc gruby portfel czy bardzo gruby hehehehe pozdro

kodziyoyo 26-08-2009 17:01

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
Cytat:

Napisał vtec (Post 1231918)
19l w miescie i 13l w trasie ... gazu oczywiscie ;)

a zjakiej firmy masz instalcje gazowa ?? i ile przejechane masz?? ja tez myslalem nad gazem ale jak narazie bede bujal na benI :D

vtec 26-08-2009 18:48

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
^^^
Stag300 + lubryfikacja. Autko jak jest dobrze wyregulowane i na dobrym gazie to roznicy na gazie nie odczujesz. Poza tym wykresy na hamowni mowia za siebie. Byly robione przy 70 paru tysiacach i ... 222KM na benzynie, a 216KM na gazie. Teraz ma przeleciane 140 tysi. Gaz montowany i serwisowany na biezaco EnergyGasPolska, a ogolnie autko serwisowane oczywiscie u ... Lipskiego ;)

kodziyoyo 26-08-2009 20:11

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
Cytat:

Napisał vtec (Post 1232383)
^^^
Stag300 + lubryfikacja. Autko jak jest dobrze wyregulowane i na dobrym gazie to roznicy na gazie nie odczujesz. Poza tym wykresy na hamowni mowia za siebie. Byly robione przy 70 paru tysiacach i ... 222KM na benzynie, a 216KM na gazie. Teraz ma przeleciane 140 tysi. Gaz montowany i serwisowany na biezaco EnergyGasPolska, a ogolnie autko serwisowane oczywiscie u ... Lipskiego ;)

ja myslalem bardziej o brc dzwonilem do autocentrum w rudzie slaskiej i gosciu mi powiedzial 4800zl ja mam przejchane 240tys tylko przy 218 zostal wymieniony silnik na nowy w serwie forda wymiana 18700 :D wiec szkoda chyba silnika na gaz nie wiem co mam o tym myslec ?? silnik ma 32 tys przejchane a znim wszystki podzespoly silnika czytalem tez ze nie lubi estek gaazu:(

blur 26-08-2009 20:27

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
Z tego co czytałem i co się dowiedziałem od mechaników to raczej odradzają montaż gazu. Sam Vtec pisałeś, że ostanio wymieniałeś katalizatory, a podobno to właśnie głownie osprzęt psuje się kiedy mamy gaz... on nie musiał być powodem, ale mógł.

Biorać pod uwagę ewentualne naprawy, oraz większe zużycie podaczas jazdy gazu niż etylinki to nie wiem czy to taki super biznes. Ponadto osobiście nie kupiłbym auta z gazem .. jakoś mi się kojarzy obcinaniem kosztów na siłę. Jeżeli posiadacz takiego auta oszczędzał na paliwie instalując gaz .... to pytanie na czym jeszcze oszczędzał ? Tak ja to widzę, ale oczywiście rozumiem, że ktoś może mieć zupełnie inne zdanie i moje rozumowanie może być obarczone błędem ... z innego punktu widzenia :).

Ja gazować auto nie zamierzałem i nie zamierzam, po to kupiłem benzynkę żeby na niej jezdzić ;). Ponadto jakoś nie spotkałem się z zasilaniem gazem fabrycznym w przypadku forda ... a jeżeli tego producent nie przewidział to może ma to jakieś znaczenie. Z drugiej strony chiptuningu też producenci nie przewidują, a wszyscy chipują i jest fajno :).

Pewnie to kwestia preferencji i takie dywagacje na forum do niczego racjonalnego nie doprowadzą, bo będą jak zawsze przeciwicy i zwolennicy takiego rozwiązania :).

Schem 26-08-2009 20:36

Odp: mondeo st220 i jego spalanie w miescie i w trasie (przy jakich predkosciach)
 
Cytat:

Napisał kodziyoyo (Post 1232307)
no w sumie jesli sie bawisz to sie nie liczy ale chce wziasc auto na dluga trase 2200 km wiec chcialbym wiedziec czy mam wziasc gruby portfel czy bardzo gruby hehehehe pozdro

Plastik z napisem VISA i po zawodach :D

A tak na poważniej, to moje 2.5 pali na trasie dychę, czasem 9 z groszami.
Trasa, to jest autostrada z prędkością przelotową 160-200.

Po takich najfajniejszych krętych drogach, pod górkę i z górki i duuużo zakrętów, jakieś 11-12 l
Prędkości 90-110, sporo przyspieszania i hamowania.

Po mieście na szczęście nie jeżdżę dużo, bo pracuję po tej samej stronie miasta, co mieszkam, ale i tak w cyklu mieszanym wychodzi 13l /100 km.
Poprzedni właściciel mówił, że rano w Warszawie było 15l :D

ST220 jest jakoś tak zbudowany, że pali bardzo podobnie, choć ma pół litra więcej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.