Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Samodzielna wymiana chłodnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324167)

Daro19823 28-12-2010 14:09

Samodzielna wymiana chłodnicy
 
dzisiaj rano miałem spotkanie z zaspa . udezyłem lewa strona poszedł zderzak oraz chłodnica. Chłodnice wyrwało z zawiasów i oczywiscie je połamało. pierwsza chłodnica jest do wymiany , widziałem takie na allegro tylko teraz czy mozna ja wymienic, dodam jeszcze ze poszły te mocowania plastikowe. te mocowania raczej nie kupi osobne trzeba by teraz gdzies obudowe szukac. pomozcie co z tym teraz robic.. Czy ta chłodnica 1 jest wodna czy od klimatyzacji

mkaminski100 30-12-2010 20:13

Odp: wymiana chłodnicy
 
Cos masz ciagle problemy z tym swoim Focusem...
Pierwsza chlodnica jest od klimatyzacji wiec sprawdz czy klima dziala.

Daro19823 31-12-2010 10:48

Odp: wymiana chłodnicy
 
jak bym wiedział ze ten focus bedzie mi sie tak psół to bym kupił sobie fiata UNO.
Fakt teraz ten zderzak i chłodnica to moja winna ale takiego auta tak awaryjnego jeszcze nie miałem

overloaded26 31-12-2010 11:54

Odp: wymiana chłodnicy
 
Pewnie kupiłeś tzw okazję :)

Daro19823 31-12-2010 13:08

Odp: wymiana chłodnicy
 
własnie ze nie kupiłem igłe dałem duzo wiecej niz stały te roczniki. zrobiłem 10 tys kmi sie zaczeło tam wycieka tak co innego teraz chłodnice dwie zderzak . musze włozyc w niego z 1 tys zł zeby nim jezdzic. Ale tak to jest chciałem miec fajne autko to mam. Drogie autko i drogie naprawy.

Daro19823 31-12-2010 13:15

Odp: wymiana chłodnicy
 
a jeszcze jedno pytanko . Ogólnie połamały sie zaczep chłodnicy wodnej te plastikowe ktore wchodza w belke ta dolna . ale oczywiscie pierwsza jest od klimatyzacji i ja tez podgieło dobiła do wodnej i wyskoczyła i połamanych zatrzasków.. Jest ona wygieta w pół .. ale trzyma bo freon jest w srodku. Teraz moze mozna ja podgiac do wczesniejszych parametrów , wtedy by ja uratował . Nie moge tak złozyc poniewaz ta podbieta moze wytrzec dziur w tej wodnej i znowu lipa. chłodniece wodna juz mam 150zł

Jester 31-12-2010 13:48

Odp: wymiana chłodnicy
 
Podjedź do dowolnego serwisu klimy i poproś o odciągnięcie czynnika. Wtedy możesz spokojnie prostować. Jak pęknie wymiennik ciepła to wstawisz cały, a czynnik nie ucieknie. Jak skończysz naprawy to podjedziesz do serwisu, gdzie sprawdzą szczelność i napełnią ci układ. Cena jak za obsługę klimy.

bartolczyk 09-10-2021 18:33

Samodzielna wymiana chłodnicy - parę pytań
 
Witam, pękła chłodnica wody w Focusie MK1 1.8 TDCi (2002). Nie mam możliwości pojechać na kanał. Czy mogę ją wymienić od góry? Dziś przyglądałem się temu i czy jeśli bym zdemontował reflektory i poprzeczną listę nad zestawem chłodnic nie mógłbym jej tak wyciągnąć?
Jak rozłączyć chłodnice wody od chłodnicy klimatyzacji?
Jak odłączyć wentylatory? Może dysponuje ktoś instrukcją takiej wymiany krok po kroku? Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania.

Fulara 09-10-2021 20:26

Odp: Samodzielna wymiana chłodnicy - parę pytań
 
chłodnicę wymienisz bez kanału

dowiedz się, czy masz zintegrowaną z chłodnicą czy nie
jeśli zintegrowaną to większy problem. jeśli nie, zrobisz to na chodniku

bartolczyk 09-10-2021 20:32

Odp: Samodzielna wymiana chłodnicy - parę pytań
 
nie wiem czy zintegrowana, jedynie samemu zaglądając widzę że z jednej strony przylega chłodnica klimatyzacji z drugiej wentylatory

wiem że normalnie robi się to od dołu ale nie mam możliwości unieść auta, nie wierzę że uda mi się ją wyjąć bez nawet podniesienia go, i tak jak pisałem wyżej nie wiem jak rozłączyć wentylatory i drugą chłodnice od chłodnicy wody, czy już po demontażu całości czy przed i wtedy jakoś wyjąć tylko chłodnicę wody?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.