Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] wymiana oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81916)

kris1980 27-10-2009 13:28

wymiana oleju
 
Witam serdecznie.mam prośbe o opisanie jak wymienić olej w silniku .nigdy
tego nie robiłem więc prosze o pomoc i wyrozumiałość.:D:oops:

Dawid849 27-10-2009 14:21

Odp: mondeo mk2 wymiana oleju
 
zaopatrz sie w olej taki jaki jest odpowiedni do twojego auta oraz filtr oleju, następnie wjedz na kanał odkręc śrubę spustowa oleju bedzie ona w misce olejowej po spuszczeniu oleju (do jakiegoś naczynia ) odkręc filtr oleju najlepiej kluczem do odkręcania filtra jeśli nie masz to przedziuraw filtr śrubokrętem i wtedy odkręcaj, następnie zrób wszystko to samo tylko w odwrotnej kolejności. Jeszcze ważna sprawa nowy filtr przed założeniem powinieneś przesmarować olejem lub smarem a dokladnie gumową uszczelkę . Pozdrawiam i powodzenia

Schem 27-10-2009 15:05

Odp: mondeo mk2 wymiana oleju
 
Jak się uczyć, to na najlepszym przykładzie :D
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Emmm 27-10-2009 17:44

Odp: mondeo mk2 wymiana oleju
 
Koledzy, wymiana oleju, to koszt 10zł - 30zł (w zależności od warsztatu) i mamy czyste ręce, czyste ubranie i najważniejsze - nie ma problemu ze zużytym olejem, z którym nie bardzo wiadomo co zrobić. Dla zaoszczędzenia 10zł nie warto kombinować, no chyba, że ktoś ma odbiorcę przepracowanego oleju i własny kanał, albo Citroena.
Pozdrawiam

pintonek 27-10-2009 20:51

Odp: mondeo mk2 wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał Dawid849 (Post 1273916)
przedziuraw filtr śrubokrętem i wtedy odkręcaj, następnie zrób wszystko to samo tylko w odwrotnej kolejności. Pozdrawiam i powodzenia

Oczywiście zalecane jest dokręcenie ręką bądz innym specjalistycznym narzędziem :D:D:D

móndek 27-10-2009 21:23

Odp: mondeo mk2 wymiana oleju
 
Nie wiem ile kosztuje wymiana oleju w Alabamie, ale przypuszczam, że przy tamtejszych zarobkach nie opłaca się brudzić rąk.
W Czechowicach-Dz. (PL) - 20zł. (raczej bez zastanowienia)
W Borås (Se) 150 - 500sek. (tu można się zastanowić) powyżej 500 - dla naiwnych ;-)

kris1980 28-10-2009 05:27

Odp: mondeo mk2 wymiana oleju
 
Dziękuje bardzo za odpowiedzi!Niestety olej najlepiej wymienie sam ponieważ wymiana oleju to koszt około 60 funtów,więc sporo a olej i filtr i tak musze płacić osobno!!!!koszt oleju to 17 funta za castrol + filtr 12 funta.Więc cała wymiana oleju to 89 funta a to aż 17% ceny mondka,bo dałem za niego 550 funta!!
Dziękuje panowie raz jeszcze za profesjonalną pomoc.Trzymajcie sie cieplo bo u mnie wieje jak diabli.

Schem 28-10-2009 07:43

Odp: mondeo mk2 wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 1274071)
Koledzy, wymiana oleju, to koszt 10zł - 30zł (w zależności od warsztatu) i mamy czyste ręce, czyste ubranie

Ale satysfakcja z wykonania tak prostej czynności samemu - bezcenna.
No i dwa, trzy browarki w sobotnie popołudnie podczas roboty :D

Emmm 28-10-2009 08:28

Odp: mondeo mk2 wymiana oleju
 
Schem, podoba mi się Twoje podejście :fcp29.
Kris1980, nie zauważyłem skąd jesteś, w tej sytuacji masz całkowitą rację a tych zdzierców, co taką kasę biorą za wykonanie tak prostych czynności, to :592:
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.