Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Usterka silnika co i jak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118150)

waldi24 25-12-2010 16:04

Usterka silnika co i jak ?
 
Witam mam problem podczas jazdy wyswietla się komunikat Usterka silnika ,usterka wspomagania ,zmnijeszone pszyspieszanie i zapalają się wszystkie kontrolki pedał gazu nie reaguje jak zgasze silnik to nie chce zapalić a jak postał troche to zapalił pedał gazu reaguje ale jest komunikat usterka silnika i pali sie kontrolka żólta check szukałem troche po forum to było pare osób co mieli podobny problem ale konkretnej odpowiedzi nie znalazlem jescze troche i ten samochód mnie wykonczy z miesiąc temu padł mi esp dziekuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

mihal 25-12-2010 18:25

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
w zyciu nie przeczytalem dluzszego zdania. gratulacje.

krzychu3073 25-12-2010 18:57

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
po świetach,jedż na kompa-zdiagnozują co go boli-/ masz rację że ford potrafi dać do wiwatu:027:

Glenroy 25-12-2010 22:32

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
Tutaj jedynie diagnostyka może coś wykazać, mamy trochę za dużo elektroniki żeby strzelać na ślepo ;)
A popieram, ford potrafi załamać nawet... pierwszy rok użytkowania, pierwszy focus, pierwszy miesiąc jazdy i 6000 zł na pompę ESP ze sterownikiem, i dalej jeszcze kilka usterek powyżej 500zł, w sumie pierwszy rok sumuje na ponad 8000zł bez wydatków na ropę..."dobrze się zapowieda" ;)

maureliusz 26-12-2010 16:04

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
A jak ja napiszę coś złego na focusa, to zaraz mi się dostaj... Ale co tam te usterki, najważniejsze to wspaniałe prowadzenie - he,he,he.

Co do tego problemu. Nikt Ci nie napiszę co się stało. Przyczyn może być setki. Zawsze jak coś jest nie tak pojawia się taki błąd i następuje zmniejszenie prędkości, zatem tylko komputer coś powie.

waldi24 26-12-2010 18:53

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
Wielkie dzieki zaraz po świętach będe musiał znaleść jakiegoś kumatego mechanika

cantona75 09-01-2011 01:35

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
witam
mialem podobny przypadek:
przy predkosci 150km/h zapalaja sie kontrolki, brak reakcji na pedal gazu, silnik gasnie....
zjazd na pobocze - po chwili odpala
po 50 km chwilowy postoj - po czym odpalenie bezproblemowe
po 50 km jazdy (max 120 km/h) zapalaja sie kontrolki, brak reakcji na pedal gazu, silnik gasnie
telefon - laweta - mechanik przy autostradzie
podpinka do kompa - pokazuje 2 bledy: "za niskie cisnienie paliwa", "usterka ukladu paliwowego"
koles kaze mi odpalic - ja krece, on w tym momencie sciaga gume zza filtra powietrza, pryska czyms - auto odpala
skasowal 100 zl, mowi, ze bez problemu dojade do domu - nastepne 100 km max 110km/h
po drodze zakupy - ponowne odpalenie bez problemu,
podjezdzam pod dom - wrzucam luz, gasze swiatla - po 15 sek silnik sam gasnie - wiecej nie odpala

w poniedzialek wolam mechanika

a ten co skasowal 100 zl, mowi, ze pompa paliwowa zasysa lewe powietrze i zapowietrza uklad paliwowy...

co sadzicie o mojej przygodzie?
f0ka II, 2006 r., 1.6 TDCi, przebieg 87kkm

Glenroy 09-01-2011 17:31

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
Cytat:

Napisał cantona75 (Post 1573191)
...

Podobny, jeśli nie taki sam, temat był wałkowany gdzieś tutaj na forum. Nie jestem pewien ale chyba zakończyło się to dość kosztowną wymianą wtryskiwaczy.

trkmajor 10-01-2011 09:43

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
Witam,

Koledzy, pojawił się problem z przyśpieszeniem. Obroty powyżej 3t a dokładnie 3100-3200 cofają się do 3000, dalej nie przyśpiesza?
Co to może być, słyszę lekkie wycie podczas przyśpieszania.
Silnik zamulony, słaby. Jadę powoli a raczej bez przyspieszeń.
Nie wiem co to jest? mam 98tys przebiegu (diesel focus 2).

pozdrawiam
Tomasz

adamo1 10-01-2011 11:33

Odp: Usterka silnika i reszta usterek
 
Witam
koledzy jestem posiadaczem Focusa 1,8 tdci który ma na liczniku 150tyś przejechane czy to możliwe aby już padła pompa wtrysków. Problem polegał na tym iż samochód dnia poprzedniego jeździł bez zarzutów a następnego dnia rano zapalił a następnie zgasł i już nie chciał odpalić mechanik oświadczył że prawdopodobnie padła pompa. Na forum czytałem że te pompy tak szybko nie siadają. Jestem załamany samochód kupiłem w pod koniec listopada.:<


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.