Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Strzelanie sprężyny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103266)

krasnal5 20-06-2010 08:28

Strzelanie sprężyny
 
Witam,

Ostatnio mechanik wymieniał mi przegub w aucie i na początku wszystko było ok. po kilku dniach zaczeła strzelać sprężyna przy zmianie kierunku jazdy nawed delikatnym. Gdy kręcę kierownicą w lewo potem w prawo na sprężynie wyraźnie czuć przeskok. Czy przy wymianie przegubu mógł źle coś poskładać ?? Czy to coś na zwrotnicy jest nie tak ?? Proszę o pomoc

bunia24 20-06-2010 08:41

Odp: Strzelanie sprężyny
 
moze to gumy górne do wymiany na amotrytatorze lub mechanik żle założył ci spręzynę

mechanix 20-06-2010 09:08

Odp: Strzelanie sprężyny
 
Ta co ma przegub do sprężyny . Znając MK3 to pewnie pękła bo bardzo lubi pękać w tym modelu i oprócz materiału z jakiego została zrobiona i wymaganiom jakie musi spęłniać (polskie drogi) to nie ma innego powodu zktórego mogła pęknąć . Pozdrawam .Ps. pamiętaj jak wymieniac to zawsze oby dwie ;)Pozdawiam.

krasnal5 20-06-2010 10:41

Odp: Strzelanie sprężyny
 
Pęknąć nie pękła było by słychać kiedyś kiedyś już ją wymieniałem. przed wymiana przegubu nic się z nią nie działo było wszystko ok. Jak odebrałem auto od mechanika to ją słychać mi się wydaje że musiał coś tam namieszać przy wymianie przegubu.

rubens 20-06-2010 11:36

Odp: Strzelanie sprężyny
 
ostatnio padł Mi amorek na tyle przy wymianie wyszło ze mam też pękniętą sprężynę została wymieniona lecz stuka dalej nie tak oczywiście jak przed wymianą ale stuka / nom i ciekawe co to? zajadę do gościa chyba jeszcze 1.

krasnal5 20-06-2010 12:59

Odp: Strzelanie sprężyny
 
A ja już wiem co to u mnie stuka nie dało mi to spokoju zdjąłem koło i popatrzyłem co się dzieje na górze sprężyny bo to tam było słychać stukanie najbardziej jak podniosłem maskę. okazało się że poduszka amortyzatora jest popękana plastyki połamane i sprężyna nie leży na swoim miejscu. Mechanik musiał źle założyć. Pytanie teraz czy przy wymianie przegubu (cała pół oś była ściągana) mogło dość do takiej sytuacji że trzeba było ściągać (ściskać) sprężynę ściągaczem?? Nie wiem jak teraz mam to rozwiązać z mechanikiem mi się wydaje że to jego błąd bo wcześniej nie było tego typu problemu.

Kolega rubens u Ciebie może być też poduszka lub guma pod sprężyną nie wiem dokładnie co jest na tyle.

Piotr K 20-06-2010 13:33

Odp: Strzelanie sprężyny
 
Jeżeli strzela przy skręcaniu kół - to albo łożysko górnego mocowania kolumny McPhersona albo faktycznie pęknięta sprężyna.
W moim przypadku była to sprężyna lewy przód.
Ale mimo opinii co do wymiany sprężyn parami - zgodnie z zaleceniem mojego mechanika wymieniłem tylko jedną. Późniejsze badanie komputerowe geometri zawieszeń potwierdziło, że kąt pochylenia obydwu przednich kół mieścił się w dopuszczalnej granicy.
Przy wymianie przegubu nie ma potrzeby demontażu kolumny, więc także i sprężyny. Odłacza się tylko sworzeń zwrotnicy , końcówkę drążka kierowniczego od strony zwrotnicy i zacisk hamulca. To wystarczy do wyjęcia przegubu z piasty.
Uszkodzenie musiało powstać przy innej okazji.

jacekm112 20-06-2010 13:37

Odp: Strzelanie sprężyny
 
ja mialek rozleciane lozysko McPhersona,po wymianie jest ok

krasnal5 20-06-2010 13:58

Odp: Strzelanie sprężyny
 
1 załącznik(i)
Była wyciągana cała pół oś bo przegub był zapieczony i była konieczność wyjęcia całej pół osi. Jesteście pewni że przy wymontowaniu pół osi nie trzeba nic robić ze sprężyną ?? jak zdjąłem koło widać że poduszka jest źle złożona z łożyskiem. Musiało dojść gdzieś przy wymianie do poluzowania sprężyny i jak znowu została popuszczona to poduszka źle docisnęła do łożyska lub odwrotnie plastiki od łożyska są popękane bo łożysko zostało dociśnięte nie w tym miejscu. Załączam foto

Piotr K 20-06-2010 15:57

Odp: Strzelanie sprężyny
 
Jestem pewien. Nawet gdyby była konieczność demontażu kolumny - to po odkręceniu trzech nakrętek w kielichu od strony komory silnika wyjmuje sie całą, kompletną i w jednym kawałku .
Dopiero gdy trzeba się dostać do amortyzatora, wymienić sprężynę, łożysko, gumę jest konieczne ściskanie sprężyny ściągaczami i rozbiórka kolumny.
Nie można tego zrobić nie wyciągając całej "nogi" . Tzn. może i można

:-)))) ale żeby ją potem złożyć do kupy i tak trzeba całego Mc Phersona wyjąć.....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.