Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] dobór rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110091)

norbi1150 18-09-2010 12:23

dobór rozrządu
 
witam jaki rozrząd dobry i tańszy niż w serwisie

HYCHLA 18-09-2010 17:44

Odp: dobór rozrządu
 
Witam.
Dobry czy tani i w miarę dobry? Bardzo dobry jest oryginalny Forda!!! Lub, jak ktoś woli - rolki INA lub SKF + pasek Gates 5606xs albo w miarę solidny zestaw z rolkami Ruville i paskiem z Contitech albo Dayco. Odradzam paski Boscha:!:

mkaminski100 23-09-2010 12:45

Odp: dobór rozrządu
 
Cytat:

Napisał HYCHLA (Post 1509341)
Witam.
Dobry czy tani i w miarę dobry? Bardzo dobry jest oryginalny Forda!!! Lub, jak ktoś woli - rolki INA lub SKF + pasek Gates 5606xs albo w miarę solidny z rolkami Ruville i paskiem z Contitech albo Dayco. Odradzam paski Boscha:!:

A w innych miejscach znajdziesz dyskusje jak to Dayco peka po kilku dniach. :) Uzywalem i Boscha i Dayco i innych i szczerze mowiac to jezeli pasek nie lezal 3 lata na polce lub nie byl zagiety przez madrego mechanika (osobiscie widzialem wiele razy) i jest zalozony poprawnie to bedzie chodzil.
Prawda jest jednak taka, ze tylko paski Forda gwarantuja pelny okres wymiany wg ksiazki wiec czy nie jest to falszywa oszczednosc?

kim 23-09-2010 13:50

Odp: dobór rozrządu
 
Według mnie są rzeczy na których oszczędzac nie warto.
Ja założyłem zaraz po kupnie rozrząd oryginalby i wiem, że mam spokój na mój czas życia tego samochodu (czyli około 5-6 lat, <200kkm).

HYCHLA 23-09-2010 16:52

Odp: dobór rozrządu
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1511692)
A w innych miejscach znajdziesz dyskusje jak to Dayco peka po kilku dniach. Uzywalem i Boscha i Dayco i innych i szczerze mowiac to jezeli pasek nie lezal 3 lata na polce lub nie byl zagiety przez madrego mechanika (osobiscie widzialem wiele razy) i jest zalozony poprawnie to bedzie chodzil.

Zapytam sie tak. Zaufałbyś paskom dayco i bascha ze pośmigają do 200tys jak oryginal? Ja nie. A Gates idzie na pierwszy montaz :)

mkaminski100 23-09-2010 22:25

Odp: dobór rozrządu
 
Cytat:

Napisał HYCHLA (Post 1511783)
Zapytam sie tak. Zaufałbyś paskom dayco i bascha ze pośmigają do 200tys jak oryginal? Ja nie. A Gates idzie na pierwszy montaz :)

Powiem tak : Pasek to pasek i dyskusje o wyzszosci nad inszoscia jednych firm nad innymi to pic na wode fotomontaz, sponsorowany glownie podrobkami, starymi stanami magazynowymi i zlym montazem. Montowalem rozne i nie powiem, ze Dayco to zle, a Gates to dobre. Zreszta jak przerzucisz fora to zobaczysz, ze wg roznych tematow kazda firma to g... Ostatnio tu na forum byla dyskusja jak to Dayco peka po 2 dniach.

To co idzie na pierwszy montaz nie ma jednak za duzo wspolnego z firma ktora to dostarcza, bo jakosc tego co zamawia Ford/Opel/VW i inni na pierwszy montaz najczesciej rozni sie od tego co TA SAMA firma sprzedaje na rynku ze swoim logiem.
Tak dla przykladu pasek do 1.8 tddi/tdci z Forda ma wzmocnienia (wg Forda kewlarowe). Zaden producent tego nie sprzedaje w swoich paskach.
Dlatego tez napisalem, ze oryginal to oryginal i nie ma dla mnie znaczenia kto go dostarcza, bo to nic nie znaczy.

HYCHLA 24-09-2010 08:55

Odp: dobór rozrządu
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1512012)
Powiem tak : Pasek to pasek i dyskusje o wyzszosci nad inszoscia jednych firm nad innymi to pic na wode fotomontaz, sponsorowany glownie podrobkami, starymi stanami magazynowymi i zlym montazem. Montowalem rozne i nie powiem, ze Dayco to zle, a Gates to dobre. Zreszta jak przerzucisz fora to zobaczysz, ze wg roznych tematow kazda firma to g... Ostatnio tu na forum byla dyskusja jak to Dayco peka po 2 dniach.


Sam wymieniłem komplet rozrządu, wszystko w oryginale, ze względu na jakość, ale ludzie ludźmi i nie każdego stać. Za to na rynku są dobre zamienniki po niskiej cenie. Niektóre maja rygorystyczne normy inne nie.
Najlepszym, jakościowo i cenowo, wydaje mi się oryginalny pasek forda w komplecie z Ruville. Rynek za to ma wiele więcej do zaoferowania.

mkaminski100 24-09-2010 09:10

Odp: dobór rozrządu
 
Cytat:

Napisał HYCHLA (Post 1512126)
Sam wymieniłem komplet rozrządu, wszystko w oryginale, ze względu na jakość, ale ludzie ludźmi i nie każdego stać. Za to na rynku są dobre zamienniki po niskiej cenie. Niektóre maja rygorystyczne normy inne nie.
Najlepszym, jakościowo i cenowo, wydaje mi się oryginalny pasek forda w komplecie z Ruville. Rynek za to ma wiele więcej do zaoferowania.

Mi chodzi o to, ze wiekszosc zamiennikow jest w podobnej jakosci i nie jest prawda, ze ten czy tamten (przynajmniej z tych znanych, a nie chinskich wynalazkow) jest zly. Wszystko zalezy nie od firmy, a od tego czy nie sa podrobkami, czy nie lezaly 5 lat na magazynie i czy sa dobrze zalozone.
Producenci aut jednak ustalaja swoje wymogi jakosciowe do zamowienia ktore najczesciej sa wyzsze od tego co jest na rynku. Wiec albo stosuje sie lepsze materialy (np filtr 50 mikronow zamiast 100 ktory idzie na rynek), albo dostarcza sie tylko to co przejdzie w 100% wymagane badania a reszta mieszczaca sie w 70-80% sprawnosci trafia jako zamiennik.
Np rolki z serwisu Opla z logo SKF nie beda puszczaly smaru tak jak rolki...SKFa ktore sa w ich pudelku. Np pasek z serwisu robiony przez Contitech ma inna powloke niz pasek kupiony z Contitech. Np wydech Walkera/Bosala kupiony od nich nie bedzie tlumil tak jak tlumik z serwisu...robiony przez Bosala/Walkera. Itd...

Uwazam, ze roznica w cenie rozrzadu Forda do zamiennikow jest za mala zeby oszczedzac, szczegolnie biorac pod uwage przebiegi miedzy wymianami (200-250 tys km). W Oplu przy 60 tys km miedzy wymianami sytuacja jest juz inna i tam sie oplaca wkladac zamienniki.

Lelon 24-09-2010 09:48

Odp: dobór rozrządu
 
a gdzie kupić oryginały w rozsądnej cenie? tylko ASO?


HYCHLA, Ty nabywałeś wszystko w ASO?

HYCHLA 24-09-2010 09:59

Odp: dobór rozrządu
 
Aso albo sklepy internetowe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.