Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (http://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] ustawienie zegara (connect - focus) (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114471)

Syntetyzer 10-11-2010 21:12

ustawienie zegara (connect - focus)

Witam, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ;)
piszę w dziale focusa bo zegary podobno są te same, mam Connecta z 2004 r. z silnikiem 1.8 TDCI, zakupiłem niedawno i jestem zadowolony ale nie moge sobie poradzić z ustawieniem zegara, szukałem instrukcji obsługi w necie, ale jedyne co znalazłem to instrukcja do nowszego typu zegarów... załączam zdjęcie zegarów
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i proszę o pomoc w ustawieniu, jedyne co mi się udało ustalić to to że przyciskając pojedynczo przycisk zegarka zmienia się sposób wyświetlania czasu na 12 godzinny lub 24 godzinny, po dłuższym przytrzymaniu tegoż przycisku zaczynają migać cyfry minut ale nie wiem jak je zmienić... po kolejnym pojedynczym wciśnięciu przycisku mrugają cyfry godzin i też nie wiem jak je zmienić... czy tym przyciskiem trzeba kręcić? wciskać? a może przy radiu sie jakoś ustawia zegar? pls help...

Kubuch 11-11-2010 08:47

Odp: ustawienie zegara (connect - focus)

W Focusie są inne zegary - bez zegarka właśnie ;) A przycisk się pewnie przekręca w lewo i prawo - tak miałem w Nissanie.

waski310 11-11-2010 09:02

hejka.
W transicie zmieniałem ustawienie 24h na 12h poprzez naciśnięcie tego pokrętła od zegara. a żeby zmienić godziny to trzeba go było przytrzymać dłużej i jak zacznie mrugać to naciskając zmieniasz godziny potem znowu dłużej trzymasz i zmieniasz minuty. jak już masz ustawiony czas t zostawiasz i nic nie naciskasz i samo się wyłączy mruganie. Musisz próbować na różne sposoby.

Syntetyzer 11-11-2010 09:12

chodzi mi o ustawienie czasu zimowego bo mam caly czas godzine do przodu, nie chce zmieniac na 12 godzinny sposob wyswietlania czasu... krecenie przyciskiem nic nie daje, anie naciskanie go na boki, myslalem ze moze sie go wysuwa do siebie i wtedy kreci ale tez nie... hmmm jak mozna bylo cos takiego wymyslic? :P jakies pomysly jeszcze?

waski310 11-11-2010 10:55

Nie naciskaj na boki tylko wciśnij go w stronę zegarów. Tak jak zmieniasz z 12 na 24 tylko dłużej 10-25 sek. powinien zacząć mrugać

Syntetyzer 11-11-2010 11:43

no tak, do tego sam doszedlem ale co dalej jak mruga? co wcisnac zeby minuty albo godziny zaczely sie zmieniac? bo jak mruga i wciskam ten sam przycisk to przeskakuje z mrugajacych minut na godziny i odwrotnie zamiast zmienic godzine...

waski310 11-11-2010 12:31

A spróbuj wtedy naciskać przycisk od kasowania licznika lub próbuj go przekręcać. Może to pomoże. Transita mam w pracy to teraz nie sprawdzę.

Syntetyzer 11-11-2010 21:40

zegarek ustawiony, temat mozna zamknac :) faktycznie ustawia sie go tak ze po dlugim przycisnieciu zaczyna mrugac a ustawia sie czas przyciskiem kasujacym licznik kilometrow... ciezka rozkminka :P

waski310 13-11-2010 19:29

:one:

damian2804 22-12-2012 12:53

A wiecie jak sie zmienia czas w fordzie fiescie VI??tak samo>>??:?:

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:41.