Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Drgania na kole kierownicy podczas hamowania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120355)

KUBA1991 19-01-2011 17:32

Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
Witam, jadąc do pracy zauważyłem ze koło kierownicy podczas hamowania zaczyna drgać. Kiedy naciskam pedał hamulca delikatnie to drgania są mniejsze ale kiedy hamowanie jest gwałtowne drgania znacznie sie zwiększają. Moja wstępna diagnoza to zwichrowane tarcze hamulcowe. Mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny jeśli chodzi o tą sytuacje. Jakie mogą być przyczyny dłuższej jazdy przy takich drganiach? Co radzicie? Pozdrawiam.

tomi98 19-01-2011 19:16

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
miałem takie objawy - nowe tarcze + nowe klocki i problem został rozwiązany. Tylko wymiana, żadne przetaczanie i półśrodki.

MarcusGawin 19-01-2011 19:29

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
Tak jak kolega tomi98 pisze. To są zwichrowane tarcze ,miałem to samo na tarczach Brembo, teraz już wiem że to badziew i następne to tylko oryginały ATE i będzie dobrze

KUBA1991 19-01-2011 19:37

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
Ok, czyli wymiana jak najbardziej konieczna. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

darekmaciekford 19-01-2011 21:20

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
Słyszałem, że bardzo duży wpływ mają tylne tarcze. Kolega wymienił i problem zniknął.

Rafał A.(antek) 20-01-2011 03:05

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
Moze byc jeszcze luz w ukladzie kierowniczym/zawieszeniu

daros 20-01-2011 06:32

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
A u mnie dokładnie przy takich samych objawach (wprawdzie w Suzuki Vitara) były to łożyska w przednich piastach. Po wymianie jak ręką odjął, a co to ja się najpierw nie naskakałem z tarczami i klockami. :wink:

fafolot 20-01-2011 09:21

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
Miałem to samo. Wymina końcówki drążków pomogła.

przemo251 20-01-2011 11:09

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
ja wymieniałem juz 2 razy komplet tarcz i klocków i znowu sie pokrzywiły ( Roadhause za każdym razem). Co dalej?? Może sprawdzenie bicia piasty?

daros! jak sprawdziłeś że u Ciebie były winne łożyska?? jak podniose samochód na lewrku to na kole luzów nie mam. Nie wiem już co robić i nie ukrywam że wkurza mnie to nie miłosiernie!!!!!!

pozdrawiam

daros 20-01-2011 13:54

Odp: Drgania na kole kierownicy podczas hamowania.
 
Cytat:

Napisał przemo251 (Post 1581308)
daros! jak sprawdziłeś że u Ciebie były winne łożyska?? jak podniose samochód na lewrku to na kole luzów nie mam. Nie wiem już co robić i nie ukrywam że wkurza mnie to nie miłosiernie!!!!!!

W desperacji uwolniłem półosie z piast i dopiero wtedy luz na łożyskach ,,wyszedł", jak było wszystko spięte to luz był nie wymacalny, a jednak pod obciążeniem swoje robiło (w Virarze).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.