Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] wymiana czy remont silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121031)

bumcyk 26-01-2011 22:39

wymiana czy remont silnika
 
Witam. Mam pytanko. Moja Galaktyka (1.9 Tdi 1996 1Z 260000) od jakiegoś czasu nie chce palić przy temp - 2 stopnie C, ponadto przy 3000 obr z rury wylatuje czarny gęsty dym a silnik zaczyna się trząść, dygotać jakby miał z ramy wyskoczyć. Po ok. minucie wraca do normy czyli chodzi prawie równo. (świece wymienione, olej i filtry nowe). Oprócz tego silnik klekocze niemiłosiernie (szklanki ok.)
Myślę, że czas na jakiś zabieg. Doradźcie więc czy bardziej opłaca się kapitalny remont silnika (jaki byłby koszt) czy raczej włożenie "nowego" może z mk2 (jeżeli będzie pasował)

motorek26 27-01-2011 00:37

Odp: wymiana czy remont silnika
 
ja bym proponował najpierw sprawdzić twój silnik który masz sprawdzić jaką ma kompresje i sprawdzić mu wtryski jak bedzie ciśnienie spreżania ok to po co sie zastanawiasz nad remontem (naprawą ) silnika czy wymianą
Cytat:

Napisał bumcyk (Post 1586000)
Doradźcie więc czy bardziej opłaca się kapitalny remont silnika

chyba nie wiesz co piszesz
Cytat:

Napisał bumcyk (Post 1586000)
(jaki byłby koszt)

nie wiem czy 15000 PLN by wystarczyło
tutaj troche mylisz pojęcia bo remont kapitalny silnika to jest praktycznie wymiana wszystkiego na nowe nawet jak zostanie stary blok przy takim remoncie to należy przegwintować wszystkie gwinty w nim
tutaj jest mowa o naprawie silnika

bumcyk 27-01-2011 14:38

Odp: wymiana czy remont silnika
 
No oczywiście chodziło mi o naprawę silnika czyli doprowadzenie go do stanu używalności a co do sprężania to sprawdzę jak wygląda (wtryskiwacze są ok.)

Abund 27-01-2011 17:33

Odp: wymiana czy remont silnika
 
Cytat:

Napisał motorek26 (Post 1586029)
ja bym proponował najpierw sprawdzić twój silnik który masz sprawdzić jaką ma kompresje i sprawdzić mu wtryski jak bedzie ciśnienie spreżania ok to po co sie zastanawiasz nad remontem (naprawą ) silnika czy wymianą chyba nie wiesz co piszesz nie wiem czy 15000 PLN by wystarczyło
tutaj troche mylisz pojęcia bo remont kapitalny silnika to jest praktycznie wymiana wszystkiego na nowe nawet jak zostanie stary blok przy takim remoncie to należy przegwintować wszystkie gwinty w nim
tutaj jest mowa o naprawie silnika

15 tysi spokojnie, ja zapłaciłem 15.000 za remont BMWowskiego diesla z common railem w swojej omedze. Pełen slif 6 cylindrów + 6 nowych tłoków bo poszedł nadwymiar + nowy wał + regeneracja 4 wtryskiwaczy, oczywiscie panewki, rozrząd i wszystkie uszczelniacze nowe.



Bumcyk, sprawdź czy działa Ci przekaźnik świec żarowych, bo może naprzykład za krótko grzać świece. Jeśli działa to wymień świece. Komplet BERU na allegro kosztuje około 50 pln z przesyłką, ostatnio identyczne objawy jak Ty miał znajomy w A4 stare świece niby grzały jak się je sprawdziło metodą "na akumulator" ale gdy porównaliśmy je do nowych to rozgrzewały sie ponad 2 razy dłużej.
Na to że klekocze są 2 wytłumaczenia albo słabuje już pompa oleju gdy olej jest gęsty niedaje rady od razu dobrze go rozprowadzić, albo to wina słabej jakości oleju. Możliwe też jeśli miałeś zrzucaną miskę i montowaną na silikon że trochę przytkał Ci sie smok i to też może być powód problemów.

Wydaje mi się że kupowanie nowe silnika nie ma uzasadnienia w tym momencie 260 000 km dla 1Z to okres docierania :) Skoncentruj się na osprzęcie.



Pozdro

FG01 27-01-2011 18:47

Odp: wymiana czy remont silnika
 
Witam, podobną sytuację miałem z poprzednim samochodem (Passatem 1,6 TD), co prawda miał przejechane 680 tyś. ale zachowywał się podobnie. Sprawdź dawkowanie paliwa - taka ilość czarnego dymu wskazuje, że duża ilość paliwa nie zostaje spalona. A naprawa silnika jest mało opłacalna. Pozdrawiam

bumcyk 27-01-2011 19:36

Odp: wymiana czy remont silnika
 
Dzięki za rady.

Olej jest nowy (mobil super s diesel 10W40), świece chyba grzeją bo jak już odpali za pierwszym razem to potem jak go zgaszę po 10 sek znowu pali na tyk.)

Chyba odpuszczę sobie remont silnika i skoncentruję się na szczegółach oprzyrządowania tak jak radzicie.

Abund 27-01-2011 23:16

Odp: wymiana czy remont silnika
 
Pamiętaj że jak popracuje masz juz rozgrzane wnetrze silnika, ja bym zaczął od świec. Koszt niewielki a może pomóc. I sprawdź VAGiem odczyty temp silnika, bo może czujnik kłamie i sterownik silnika głupieje dając złą dawkę.


Pozdro

D245 28-01-2011 09:28

Odp: wymiana czy remont silnika
 
Kolego przede wszystkim sprawdz ustawienie rozrzadu i kat wtrysku vagiem zanim zaczniesz inwestowac w remonty. Poza tym to slynne kolko od rozrzadu na wale czy nie ma luzow.
Ogolnie "nowy" silnik mialby co najmniej 10lat i wcale nie musialby byc lepszy od twojego a od mk2 to juz duze zmiany w elektryce i osprzecie bo silnik na pompowtryskach .

devaluator 28-01-2011 11:12

Odp: wymiana czy remont silnika
 
Nowy silnik... można kupić. Dystrybucja przez salon. Ciekawe ile kosztuje.

Abund 28-01-2011 23:23

Odp: wymiana czy remont silnika
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Na ebayu kosztuje 2300 euro refurbisched ale w aukcji piszą że za 3600 mają nowki w fabryki :)

Pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.