Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   wymiana błotnika lewego przód focus mkI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124203)

weronika112 28-02-2011 17:08

wymiana błotnika lewego przód focus mkI
 
Witam mam pytanie czy ktoś odkręcał błotnik przedni w focus mk1 . Rozbiłem sobie błotnik i nie mogę go odkrecić ,niewiem jak dostac się do jednej śruby na belce nad progiem . Niewiem czy dobrze myślę ,że trzeba nalpierw odkręcić zbiornik spryskiwacza zeby dostać sie do śruby .

heon 01-03-2011 19:17

Odp: wymiana błotnika lewego przód
 
nie pamiętam jak tam jest dokładnie ale ja jak zdejmowałem to nie odkręcałem zbiorniczka

weronika112 02-03-2011 16:50

Odp: wymiana błotnika lewego przód
 
a moze ktos mi powiedziec jak zdemontowac ten blotnik chodzi mi o jedna srube ,ktora jest na wysokosc zbiornika i mniewiem jak doniej sie dobrac :569:

maciej_b 02-03-2011 20:58

Odp: wymiana błotnika lewego przód
 
Ja jak demontowałem to zacząłem od spodu (spojenie z progiem), potem pod lampą (najpierw trzeba ją wyjąć) następnie góra wzdłuż maski i na słupku jedna (jak otworzysz drzwi). I teraz potrzeba drugiej osoby do pomocy, delikatnie odchylić błotnik na zewnątrz i dostaniesz się do tej nieszczęśliwej śruby. Składałem w odwrotnej kolejności.

krzysk80 04-03-2011 16:51

Odp: wymiana błotnika lewego przód
 
Witam ja odkrecalem zbiornik ale niewyciągalem go calkiem jak pamietam

fokaszosin 04-04-2014 18:15

Odp: wymiana błotnika lewego przód focus mkI
 
witam , Dziś demontowałem błotnik w swojej foce i zajęło mi to z 3 godz z montażem nowego zamiennika ,
Na początek musiałem się uporać z lampą jest ona na 3 śrubach , 2 są widoczne jedna jest zaraz przy zderzaku od lewej strony od dołu . Żeby się do niej dostać zdemontowałem (całe nadkole) podniosłem auto i zdjąłem koło (więcej swobody ) , widać wtedy ją dobrze i dobry dostęp .
potem poleciały śruby od góry ,próg , za drzwiami , i została nieszczęsna w górnym progu , męczyłem się z pół godziny spryskałem wd40, zbiorniczek odkręciłem na dole i odchyliłem go z błotnikiem (po wykręceniu wszystkich śrub)aby był lepszy dostęp do śruby .
przy skręcaniu najpierw poleciały śruby na górze , potem reflektor , za drzwiami , dokręciłem zbiorniczek , i z tą nieszczęsną przy skręcaniu nie było nawet problemu .
:)
mam 16 lat, nie ma tragedii :)

wanda6 07-04-2014 20:45

Odp: wymiana błotnika lewego przód focus mkI
 
A po co ruszales lampę,zbyteczna robota ...

Beligistino 03-06-2014 11:21

Odp: wymiana błotnika lewego przód focus mkI
 
Podwieszę się:)

Czy błotniki przednie w 5 drzwi Mk 1 czymś się różnią od 3 drzwi czy kombi, ewentualnie od Mk 1 Lift?

Czy obojętnie który z nich kupię to będzie pasował?

maciej_b 03-06-2014 11:47

Odp: wymiana błotnika lewego przód focus mkI
 
Ze względu na nadwozie to niczym się nie różnią. Wszystkie MK I mają ten sam przód. FL i przedFL również można mieszać.

Beligistino 03-06-2014 12:00

Odp: wymiana błotnika lewego przód focus mkI
 
Ślicznie dziękuję za szybka odpowiedź :)

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.