Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   zakup nowego focus 1.6 ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130136)

andrzejz 05-05-2011 11:37

zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
Planuje zakup nowego focusa benzyna 1.6 ecoboost wersja 150KM. Po jeździe egzemplarzem demo same pozytywne odczucia lecz obawiam się trochę o trwałość tego silnika w codziennej eksploatacji (krótkie trasy do pracy i z powrotem, w sumie ok.20km dziennie plus dłuższe wypady weekendowe)
Czy ktoś z Was może jeździ już takim autem? Proszę o opinie.:>:>

Pulse 05-05-2011 12:15

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
O trwałości tego silnika to chyba nikt wiele mądrego Ci nie powie, bo pewnie ci którzy mają ten silnik nie skończyli go jeszcze docierać.
Jeśli chodzi Ci turbo to stosuj ten sam zbiór przykazań jaki stosują wszyscy z turbodieslami, tj. nie kręć silnika kiedy zimny, dbaj o czasowe wymiany filtra powietrza, zerkaj na rurki i inne ustrojstwo czy nie bierze lewego powietrza no i co najważniejsze po zakończeniu jazdy przed wyłączeniem silnika czekaj aż turbina się zatrzyma.

MaroX 05-05-2011 12:59

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 1649510)
no i co najważniejsze po zakończeniu jazdy przed wyłączeniem silnika czekaj aż turbina się zatrzyma.

Ostudzi a nie zatrzyma :) Zatrzyma się dopiero jak wyłączysz silnik :)

Pawe1977 12-05-2011 22:07

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
Benzyniaki doładowane nie odkładają tyle syfu w dolotach co diesle więc krótkie trasy nie będą tak uciążliwe dla całego układu doładowania. Dynamiczna jazda wskazana :-) Jednak pamiętaj o optymalnej temperaturze silnika zanim zaczniesz wysoko kręcić ten agregacik.
BTW
Dziś jeździłem 150 konną testówką. Bomba. Do 150 na 3 biegu poszedł i jeszcze mógł.

Atlis 13-05-2011 10:34

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
Ja odebralem FFIII 1.6 Ecoboost 150KM wczoraj. Do pracy jezdze 7km przez miasto i o silnik sie nie boje. Toyota Avensis 2.0D4-D dala codziennie przez piec lat rade, nie widze powodu by nie dal rade FF. Silniki doladowane benzyny to zadna nowosc, wiec nie wiem o co chodzi z tym powszechnym strachem. Nawet na logike - zwykle, wolnossace 1.6 dysponuja czesto moca rzedu 120-130KM (Ti-VCT z ktorego sie Ecoboost wywodzi ma przeciez 125KM, nowe silniki Hyundai/Kia lub Toyota nawet nie cale 140KM). 150KM z takiego silnika to zadna sztuka. Nie jest to silnik wyzylowany. Jak by mial 300KM to mozna sie zastanowic, ale 150? Bez przesady.

Zdecydowanie kupuj, samochod swietny.

bkapust 16-05-2011 11:03

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
Tylko nie bierz czerwonego. Idz jak Atlis w LunarSky :)

Atlis 16-05-2011 13:29

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
Tak, tylko nie HB Lunar Sky, bo ten samochod w tym kolorze wyglada lipnie...

andrzejz 16-05-2011 19:02

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
Bedzie sedan midnight sky:P

Atlis 16-05-2011 22:32

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
midnight sky :one: a jakie wyposazenie? silnik?

andrzejz 17-05-2011 09:03

Odp: zakup nowego focus 1.6 ecoboost
 
wersja titanium + podgrzewane fotele + felgi 17.Silnik ecoboost 150KM.Uznałem, że to najrozsądniejszy wybór biorąc pod uwagę osiągi i radość z jazdy. A jak bedzie z trwałoscią tej jednostki to się dopiero okaże. Mam nadzieję, że te 100 tys. bezproblemowo da rade, tj w moim przypadku 4-5 lat eksploatacji a potem powinno być nowe auto:razz: W ogóle mam trochę poczucie, że pierwsi nabywcy focusa z tym motorem to odrobinę króliki doświadczalne producenta ( powinniśmy dostać większy rabat!)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.