Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (http://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo MK3] Wymiana łożyska tył. (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133473)

Arek8 19-06-2011 19:43

Wymiana łożyska tył.

Witam wszystkich.

(...a wszystko to zaczęło się od zapieczonego ręcznego :))Mam pewien problem, otóż od pewnego czasu podczas jazdy słyszę dziwny szum w lewym tylnym kole. Myślałem że to może opony tak grają i pojechałem wyważyć koła, ale wszystko było w porządku, ale na jednej oponie był mały kangurek od środka, no to myślę problem rozwiązany.Opona wymieniona a szum jak był tak jest dalej.. w końcu podniosłem auto i obkręciłem kołem i słyszę że łożysko jest do wymiany.. Moje pytanie jest takie: Czy trzeba wymieniać łożysko razem z piastą czy można same łożysko? i jakie łożyska doradzacie:027:? Mam nadzieję że nie będzie to bardzo kosztowny interes :P Z góry dzięki za odpowiedzi :) Pozdrawiam.

pawpor 19-06-2011 20:01

Odp: Wymiana łożyska tył.

Popatrz na PW

berek1903 19-06-2011 20:21

witaj z tyłu masz łozysko wraz z piasta niema łozyska odzielnego jesli szykujesz sie na wymiane kupuj tylko skf-a koszt rzedu 320zł a zamienniki ok 200zł które nie sa takie trwałe wiec jak wydawac to raz a dobrze

bobas4 19-06-2011 21:16

witam kolega berek dobrze pisze lepiej dołożyc do skf-a ja wymieniałem ze trzy lata temu i na razie nic Pozdrawiam

Krzyk 19-06-2011 21:25

Potwierdzam, całe z piastą. Wymienione 3 lata temu na SKF'a i spokój :]

SrebnaStrzała 19-06-2011 21:32

Założyłem temat opisujący krok po kroku wymianę.
Sam kupiłem łożysko za chyba 250zł i ciągnie już z 10.000km bez żadnych problemów.

Arek8 20-06-2011 11:07

Dzięki Panowie za pomoc, dziś właśnie jadę do znajomego mechanika i ma mi założyć nowe łożysko SKF'a.:lol:

Pozdrawiam

Arek8 20-06-2011 19:02

Jeszcze mam jedno pytanko.. zmieniłem jedno łożysko(tył lewa strona) i szum ucichł. i teraz 2 łożysko chciałbym kupić na allegro np: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...](dziś wymieniłem z lewej strony na SKF VKBA 3576 i zapłaciłem za piaste 360zł po rabacie:) a teraz znalazłem taką samą na allegro za 235 zł. podróbka?) Czy łożyska pasują na obydwie strony czy są prawe i lewe łożyska? bo wiem ze inne są na przód i tył, tylko nie wiem czy tak samo jest na prawą stronę i lewą:P Z góry dzięki za odp.

pawpor 20-06-2011 19:04

Pasują z lewej na prawą

Arek8 20-06-2011 19:32

Srebrna Strzała, mógłbyś mi podrzucić link do Twojego tematu z wymianą piasty? bo szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć. Dziś właśnie byłem wymienić u mechanikiera a w niedługim czasie chciałbym sam wymienić 2 piastę. Z góry dzięki za odp. Pozdro. :570:

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.