Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] uruchamianie silnika kilka razy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135620)

AmaterasuX 17-07-2011 20:54

uruchamianie silnika kilka razy
 
witam, mam pytanie, bo moj znajomy sie mnie pytal, a ja nie jestem taki dobry w te klocki... otoz... pytal sie mnie, czy jak uruchomi silnik, pochodzi ze dwie minuty i wylaczy i wlaczy znowu tak za 20 sekund albo za minute i tak powtorzy tę procedure z 10 razy albo wiecej (oczywiscie czekajac az swiatelka zgasna, bo ma diesla) to cos sie moze stac? moze sie cos zepsuc? Czy spokojna głowa?

Miras. 17-07-2011 21:03

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
no jak robi to regularnie to przyspieszy dziesięciokrotnie zużycie wszystkich podzespołów pracujących podczas rozruchu, finalnie rozwali stacyjkę, no i może mieć problemy z nadgarstkiem :)

...a że silnik wkrótce zatrze to można przymknąć oko:)

AmaterasuX 17-07-2011 21:09

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
wlasnie z nim gadalem, mowil, ze zrobil tak tylko raz z tym samochodem... ze tylko raz uruchomil go tak z 10 razy albo i wiecej... nigdy wczesniej tak nie robil. Ma sie czym przejmowac? Bo mi spokoju nie daje :|

Miras. 17-07-2011 21:30

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
a robił to na ciepłym silniku (90c) czy na zimnym ?

boropi 17-07-2011 21:34

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
Niech śpi spokojnie. Co prawda wszystkie urządzenia mają jakąś ograniczoną liczbę cykli pracy (spowodowaną zużywaniem się elementów) ale dla rozrusznika 10 dziennie jest na pewno dopuszczalne. Trzeba też zauważyć, że samo uruchamianie silnika jest dla niego dosyć mocno obciążające (tłok zaczyna szorować po cylindrach zanim zostanie po nich rozprowadzony olej, ale jak raz za razem uruchamiał to jeszcze nie zdążył spłynąć, po poprzedniej pracy) Myślę, że nawet gdyby znajomy miał takie hobby, żeby dwadzieścia razy dziennie odpalać auto, nie powinno to w jakiś drastyczny sposób na nie wpływać poza naturalnym zużyciem eksploatacyjnym elementów.

AmaterasuX 18-07-2011 07:15

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
robil to na cieplym, nie ma sie on czego bac? moze jezdzic spokojnie?

Miras. 18-07-2011 09:15

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
Na ciepłym, silnikowi nie zaszkodzi :)

karloss 18-07-2011 09:55

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
Cytat:

Napisał boropi (Post 1684136)
(tłok zaczyna szorować po cylindrach zanim zostanie po nich rozprowadzony olej, ale jak raz za razem uruchamiał to jeszcze nie zdążył spłynąć, po poprzedniej pracy)

Uważasz, że po krótszym lub dłuższym postoju ścianki cylindra są suche i nie są pokryte olejem? Jest tylko styk metal-metal?
Kolega słyszał o czymś takim jak film olejowy?:027:
Bez tego silnik byłby zatarty po kilku uruchomieniach, więc nie wprowadzajmy innych w błąd:)

AmaterasuX 18-07-2011 12:13

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
czyli tak czy inaczej, wszystko jest w porzadku?

karloss 18-07-2011 13:02

Odp: uruchamianie silnika kilka razy
 
Nie ma paniki, spokojnie:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.