Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135876)

daygon_6 20-07-2011 22:32

Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
Witam wszystkich
Od pewnego czasu występuje u mnie w mondeo (2.0 TDCi 130 KM 2003r.) piszczenie które pojawia się po wciśnięciu pedału sprzęgła, wyczytałem że do wymiany będzie koło dwumasowe + sprzęgło. Zrobiłem już około 4000 km od momentu kiedy pojawił się ten dźwięk, mam zamiar wybrać się za granicę około 1500 km w obie strony i nie wiem czy dam rade w tym stanie auta zrobić bezpiecznie tą trasę czy może lepiej wymienić przed wyjazdem?? Zaznaczam że jak na razie nie ma innych objawów prócz tego dźwięku, może ktoś wie jak długo można jeszcze na tym pojeździć? Za odpowiedzi z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam

konger 21-07-2011 08:59

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
Ja bym raczej stawiał na wysprzęglik!!! Lepiej wymień przed wyjazdem.

muli9 21-07-2011 10:30

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
zapomnij o tym i jedz - to wysprzeglik (jak wiadomo pracuje tylko przy wcisnietym pedale) - zanim go diabli wezma jeszcze troche minie - chyba ze cala trase bedziesz trzymal noge na sprzegle to nie polecam ;)

konger 21-07-2011 11:33

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
(jak wiadomo pracuje tylko przy wcisnietym pedale) - zanim go diabli wezma jeszcze troche minie

Chyba, że trafi na korki i będzie jechał 10 km w dwie godziny. Nie da się tego przewidzieć. Wymiana i tak go czeka.

muli9 21-07-2011 13:02

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
to nic - piszczenie jeszcze o niczym nie swiadczy kilkanascie - kilkadziesiat tysiecy jeszcze pojedzie a szkoda dla takiej glupoty wydzierac skrzynie

rafee007 21-07-2011 17:15

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
Witam, mam podobne objawy od chyba pół roku. Zapiszczy, a rano po odpaleniu w skrzyni stuka aż miło, to chyba już kolejny objaw:-). Czekam kiedy się wszystko posypie i wymienię całe sprzęgło.
Pozdrawiam

tadek123 21-07-2011 18:56

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
lepiej wymień .mi mechanik mówił że moge rok jeżdzić -jeżdziłem niecały miesiąc

texas 24-08-2011 01:48

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
Sam wysprzęglik to raczej nie piszczy gdyż jest to kawał blachy, a piszczy łożysko oporowe zamontowane do wysprzęglika

rabbit_tomek 24-08-2011 02:52

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
Cytat:

Napisał texas (Post 1699897)
Sam wysprzęglik to raczej nie piszczy gdyż jest to kawał blachy, a piszczy łożysko oporowe zamontowane do wysprzęglika

cały wysprzeglik jest łożyskiem oporowym :D z piszczącym wysprzęglikiem jechać można lecz tak jak kolega wcześniej napisał że wjedziesz w korki i wtedy może być cieżko. U mnie też od wysprzeglika się zaczeło jeździłem tak 3 miesiące po czym zrobiłem komplet sprzęgła bo miedzy czasie dwumasa zaczeła pukać i za jednym zamachem nowy zestaw założyłem. bo roboty przy wyciąganiu skrzyni mało nie jest wiec polecam od razu całość sprawdzić i jak coś wymienić, bo prędzej czy później zacznie pukać :D

konger 24-08-2011 13:40

Odp: Piszczenie przy wciśniętym sprzęgle.
 
Cytat:

Napisał muli9 (Post 1685746)
to nic - piszczenie jeszcze o niczym nie swiadczy kilkanascie - kilkadziesiat tysiecy jeszcze pojedzie a szkoda dla takiej glupoty wydzierac skrzynie

Chciałbym zobaczyć kogoś kto na rozsypującym się wysprzęgliku zrobi kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Jeśli dla ciebie elementy sprzęgła są głupotą to co Ty traktujesz poważnie?:572:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.