Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Centralny zamek z pilota nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138301)

chokej 26-08-2011 20:34

Centralny zamek z pilota nie działa
 
Witam!
Od miesiąca sierpnia posiadam Forda Focusa 1,8 TDDi Hatchback Ghia rocznik 2000.
Na początku myśleliśmy że centralny z pilota nie działa, jednak po pewnym czasie nagle zaskoczył. Działał tak przez pewien czas jednak ostatnio całkowicie zamilkł i nie odpowiada w ogóle. Bateria wymieniona zaraz po zakupie więc to odpada.
Co może być nie tak?
Pozdrawiam
Mariusz

mondeo966 26-08-2011 20:48

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
Witam.A bezpiecznik sprawdzałeś?Od tego zacznij.

chokej 27-08-2011 20:23

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
Dziś znowu centralny z pilota zaczął działać, parę razy działał, a na koniec dnia już nie.
Bezpiecznik sprawdziłem, cały i zdrowy.

Yosephtbg 27-08-2011 22:50

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
Rozbierz pilot i zobacz czy stycznik jest na swoim miejscu:) mi zamykanie centralnego nie działało, po rozebraniu kluczyka okazało się że stycznik lata sobie po pilocie jak smród po gaciach.

moons 28-08-2011 00:13

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
Skoro raz działa a raz nie, znaczy przyciski się rozleciały. Jak dasz rady to można wymienić na nowe, jak nie kupić nowy pilot, nawet używkę, zaprogramować i cieszyć się z pilota.
Pozdrawiam

Matteo21 28-08-2011 09:16

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
U mnie była podobna sytuacja. Stycznik latał po pilocie i jak chwilowo naskoczył na swoje miejsce to działał przez chwilę.
Podobno jest to nie naprawialny element więc ja dorobiłem nowy kluczyk.
Kupilem na alle czysty grot i używany pilot "jajko".
Niestety jeżeli masz jeden kluczyk to czeka cie wizyta w servisie i poniesienie kosztów za zaprogramowanie immo- ok 230zl.
Pozdrawiam

chokej 28-08-2011 11:24

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
Kluczyki mam 2, jeden jajko z pilotem, drugi zwykły. Grotu chyba nie ma sensu kupować skoro ten działa, samo jajko dokupić i zaprogramować chyba wystarczy.
Pilot: częst. 433,92 MHz

MPT 1340

5WK4 725 / 5WK4 8686

czyli taki jak na tej aukcji

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kupić, zaprogramować go a starego używać jako zwykły klucz dało by radę?

Yosephtbg 28-08-2011 11:29

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
Ja bym proponował pójść do elektronicznego, kupić ten element i przylutować go:) oczywiście jeśli miałeś do czynienia z lutownicą. No i musisz mieć lutownicę oporową, a nie transformatorową, można taką za 10-20 zł kupić.
Ja sytuację wykorzystałem do kupienia sobie scyzoryka:) mam dwa kluczyki więc zaprogramowanie go to 20 sekund. A docięcie było za free, bo gość który docinał nie wierzył, że sam zaprogramuję sobie i chciał ode mnie wydrzeć kasę, bo ma sprzęt którym może to zrobić. Założyłem się więc z nim o równowartość docinania:P czyli 40pln:)

A stary pilot i tak sobie naprawiłem:)

cksrv 28-08-2011 12:24

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
Cytat:

Napisał Matteo21 (Post 1701356)
U mnie była podobna sytuacja. Stycznik latał po pilocie i jak chwilowo naskoczył na swoje miejsce to działał przez chwilę.
Podobno jest to nie naprawialny element więc ja dorobiłem nowy kluczyk.
Kupilem na alle czysty grot i używany pilot "jajko".
Niestety jeżeli masz jeden kluczyk to czeka cie wizyta w servisie i poniesienie kosztów za zaprogramowanie immo- ok 230zl.
Pozdrawiam

te piloty na alegroszu to jak za darmo :)
tylko po co takie kombinacje?
wystarczy przelozyc "pastylke" do nowego (pilota), grot stary i wszystko po staremu dziala.

moons 28-08-2011 14:54

Odp: Centralny zamek z pilota nie działa
 
Cytat:

Napisał chokej (Post 1701410)
Kupić, zaprogramować go a starego używać jako zwykły klucz dało by radę?

Kupujesz takie coś jak na tej aukcji. Wywalasz grot z kluczyka który kupisz a bierzesz tylko pilota. W pilocie siedzi pastylka immo, wyjmujesz ją i ewentualnie możesz sobie zachować bo może się kiedyś przydać. Ze swojego robisz odwrotnie, czyli bierzesz grot i pastylkę immo. Składasz swój grot, swoją pastylkę immo i kupiony pilot do kupy. Idziesz do auta, programujesz pilota i masz prawie nowego pilota.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.