Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2008-2011] Jaką antenę CB polecacie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144469)

mondeouser 21-11-2011 14:50

Jaką antenę CB polecacie?
 
Jaką antenę CB polecacie do focusa hachbeka tak aby się mieściła do bagażnika i można ją by było pochylić tak aby wjechać samochodem bez zdejmowania jej do garażu?

Pozdrawiam.

zbys24 22-11-2011 16:23

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
sirio t3-27

mondeouser 22-11-2011 17:43

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
Ciut krótka myślałem , że do bagażnika wejdzie coś ponad metr. Jak wiadomo liczy się w tej dziedzinie długość anteny.

Musze iść i sam zmierzyć bagażnik.

Pozdrawiam.

lbk.sMaSh 22-11-2011 18:03

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
W artykule odnośnie porad CB radiowca od A-Z czytałem, że nie opłaca sie używać długich anten bo ściagają więcej zakłóceń. Jutro jak ją dorwe to ci bede cytować:)

mondeouser 22-11-2011 20:47

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
W bagażniku zmieści się około 120cm.

M.A.G. 23-11-2011 10:52

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
Ja posiadam sirio t3-27 i jestem bardzo zadowolony (chowa się pod fotelem), nie sugeruj się długością anteny - jak coś się dzieje na drodze to i tak się dowiesz dużo wcześniej bo zaraz wszyscy "podają" dalej info.

Oczywiście nie wiem jak wyglądają twoje potrzeby, ale na początku przygody z CB też myślałem, że ta antenka będzie za krótka - jednak teraz stwierdzam, że mi pasuje znakomicie :)

mondeouser 23-11-2011 11:33

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
Nie wiem sam, mam mieszane uczucia odnośnie krótkiej anteny na innych forach wszyscy zachwalają ML -145 a mi się taka do bagażnika nie mieści. Na razie się zastanawiam.

Pozdrawiam.

M.A.G. 23-11-2011 20:01

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
Tylko, że Sirio T3 - 27 to antena helikalna - jeśli ma dobre uziemienie i jest prawidłowo zestrojona to zasięg ma porównywalny ze zwykła 1,5m anteną.

Oczywiście ML - 145 też jest dobra - kolega takiej używa i nie ma żadnych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o chowanie/składanie to tą kwestię można rozwiązać dobierając odpowiedni uchwyt - chyba, że planujesz na magnesie - to bez wykręcania się nie obejdzie.

laurentii 23-11-2011 21:20

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
Mam Sirio Omega 27 na magnesie 12 cm i nie narzekam.
Długość 95 cm więc leży sobie spokojnie w bagażniku bez zginania.
Jak ktoś jest fanem wyglądu (:P) to też może się podobać, bo jest cała czarna ; )) niemniej ja jednak patrzyłem na zalety techniczne i poza nią oraz Wilson Little Wil ciężko o coś lepszego w długości ~1 metr.

mondeouser 24-11-2011 08:37

Odp: Jaką antenę CB polecacie?
 
Zastanawiałem się nad sirio titanium 1200 oczywiście sirio omega 27 też jest dobrą anteną ma pochlebne komentaże. Ponoć na siro titanium 1200 można usłyszeć kogoś z odległości 10 – 12 km a na sirio omedze 27 można z 10km. Jak to jest z tymi zasięgami?

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.