Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (http://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   GPS w samochodzie (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=16003)

jacek30 29-08-2006 18:03

GPS w samochodzie

Czy warto montować wg was system GPS do monedo?
Opłata miesięczna wynosi 80 zł i nie wiem czy warto tyle płacić jak są przecież zwykłe mapy i koniec języka.
Czy pomógł wam kiedyś ten system?
Pozdrawiam

leszek 29-08-2006 18:55

a używa tego od dwóch lat jest to dla mnie wielki bajer ale jakie miesięczne opłaty???????
ostatnio jadąc z Chorwacji wybralem drogę nie pzez autostrady i wyszło taniej i nie stałem w korkach na bramkach nawet 4h a za to można kupić np objad a Austria mijając bokiem widać wtedy te Alpy

llechu 29-08-2006 21:33

jacek30, czy ty nie mylisz nawigacji z jakimś systemem zabezpieczającym?

thing 29-08-2006 22:05

jezeli uzywasz nawigacji prywatnie, tylko we wlasnym zakresie to kup sobie jakiegos palmtopa. Taka nawigacja o której piszesz moim zdaniem opłaca sie tylko w duzych flotach samochodowych np. transportowe, przewozowe, itp. Wiem co mówie bo pracuje w jednej takiej firmie co produkuje i montuje gps-y.

pozdrawiam

robal 30-08-2006 06:46

Jeśli jeździsz dużo (baardzo dużo) i po całej Polsce (Europie) to i owszem. Przydaje się.
Jeśli nie, to IMHO tylko gadżet.

Alo 30-08-2006 08:47

Opłata za GPS? Chyba za namieżanie wg sygnału GPS w a'propos zabezpieczeń przed kradzieżą? Wtedy zgoda. Ale nawigacja? W życiu! A czy warto? To głównie kwestia mapy z jakiej korzystasz. Na Polskę najlepsza jest Automapa. TomTom gorszy, tyle, że ma darmowe aktualizację. A z kolei Automapa działa na każdym palmtopie(bawiłem się na Mio i Acerze), a palmtop jako taki ma różne dodatkowe funkcję. No i Automapa za granicą ma właściwie tylko główniejsze drogi. Coś czytałem, że jest nowa wersja, Automapa XL + EU. Są tam mapy zagranicznego producenta na "obce kraje" i Automapy na Polskę.

jacek30 31-08-2006 09:17

nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi faktycznie o namierzanie GPS-em, w moim aucie jest zamontowany taki nadajnik (właściwie to jest ukryty bo nie wiem gdzie on jest) za pomocą którego auto można namierzyć w razie kradzieży. Czy za to warto waszym zdaniem płacić?
pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem

llechu 31-08-2006 10:04

Wszystko zależy od tego jak bardzo cenisz swoje auto i swój święty spokój. Chociaż złodzieje zapewne dużo lepiej niż ty wiedzą, gdzie masz ten nadajnik GPS i pierwsze co zrobią to go usuną i wrzucą na pakę do jakiegoś dostawczego żuka. :fcp12

thing 31-08-2006 14:46

dokładnie...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

naprawde fajny artykuł ;) miłej lekturki :)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:19.