Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Rozrusznik zawiesza się - raz kręci raz nie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160432)

jerzyk671 25-06-2012 09:16

Rozrusznik zawiesza się - raz kręci raz nie
 
Witam forumowiczów. Wczoraj jadąc na letni wypoczynek spotkała mnie niemiła niespodzianka.Po przejechaniu 300 km zatrzymałem się na stacji paliw i już auto nie odpaliło.
Kontrolki się palą , słychać przekaźnik po przekręceniu kluczyka , a rozrusznik nie kręci. "Pożyczanie prądu " nic nie dało. Auto odpaliło ale na pych.Sympatyczny Pan , który pomógł pchnąć auto sugerował , że zawiesiły się szczotki w rozruszniku.Dojechałem do celu , auto ostygło i pali "jak ta lala". Czy ktoś miał podobny przypadek i co mnie ewentualnie czeka - jakaś regeneracja czy nowy rozrusznik.Pozdrawiam

Paweł1 25-06-2012 16:53

Odp: Problem z rozrusznikiem
 
Mogły się zawiesić szczotki a może też siadać włącznik elektromagnetyczny. Często jest tak , że włącznik działa i słychać , że wybija ale ma nadpalone w środku styki i nie przekazuje prądu na rozrusznik. Najprostsza metoda sprawdzenia to zewrzeć oba styki na tym włączniku (jeśli usterka wróci i nie zapali z kluczyka) Jak na krótko będzie chodził to wymień włącznik elektromagnetyczny i po sprawie ( jest nierozbieralny ) jeśli nie to na bank szczotki się zawieszają.

kocio66 25-06-2012 18:10

Odp: Problem z rozrusznikiem
 
Zwieranie styków na automacie rozrusznika w c-maxach to dość karkołomna i trudna do wykonania w drodze operacja. Wszak rozrusznik dostępny jest tylko spod spodu auta. Do tego osłona silnika z dołu przykręcana.
Co innego w maluchu, lub 125p, polonezie. Otwierałeś maskę i mogłeś stawiać diagnozę rozrusznikowi. Czasem wystarczyło stuknąć pacjenta młotkiem i po zabiegu zakręcił.

leonov 27-06-2012 17:48

Odp: Problem z rozrusznikiem
 
Można spróbować lekko na biegu popchnąć, żeby szczotki przesunęły się na komutatorze, to pomoże gdy część komutatora wirnika jest uszkodzona.

Wojtek 27-06-2012 20:18

Odp: Problem z rozrusznikiem
 
jerzyk671 , proszę poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam
Wojtek

jerzyk671 01-07-2012 12:21

Odp: Rozrusznik zawiesza się - raz kręci raz nie
 
Teraz już wiem, że na pewno rozrusznik wiesza się od temperatury.Wczoraj po przejechaniu 300 km juz nie odpalał po wystygnięciu 2h też nie kręcił - dopiero wieczorem po ok.5h odpuścił i zaczął kręcić.Jutro jade do elektryka zobaczymy co powie.

komar18 02-07-2012 20:18

Odp: Problem z rozrusznikiem
 
Cytat:

Napisał leonov (Post 1845697)
Można spróbować lekko na biegu popchnąć, żeby szczotki przesunęły się na komutatorze, to pomoże gdy część komutatora wirnika jest uszkodzona.

ciekawe jak?

Kowalu 02-07-2012 20:27

Odp: Rozrusznik zawiesza się - raz kręci raz nie
 
no własnie? to by mialo sens gdyby wyłamane były zęby na kole zamachowym i rozrusznik by nie zazębiał, jak niby ma sie obrócic rozrusznik pchając auto na biegu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.