Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Sytuacja drogowa do dyskusji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188820)

AnnaK 28-08-2013 21:29

Sytuacja drogowa do dyskusji
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Znalazłam taki filmik. Kto Waszym zdaniem jest winien kolizji?

Brak doświadczenia drogowego i najazd na poprzedzający samochód z pola wyłączonego z ruchu... Mógłby zwolnić i wjechać za samochód?

Brak kultury drogowej u kierowcy poprzedzającego samochodu, mógłby przepuścić samochód, któremu kończy się już pas...

TOMAS 28-08-2013 21:34

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
Kierowca cieniasa winien co tu za filozofia

Markoo 28-08-2013 21:49

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 2067297)
Kierowca cieniasa winien co tu za filozofia

Zgadza się....ale
Cytat:

Napisał AnnaK (Post 2067294)
Brak kultury drogowej u kierowcy poprzedzającego samochodu, mógłby przepuścić samochód, któremu kończy się już pas...

Kultury lub doświadczenia, lepiej puścić niż potem włóczyć się po blacharzach itp.

benio 28-08-2013 22:06

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
Cytat:

Napisał AnnaK (Post 2067294)
... Brak kultury drogowej u kierowcy poprzedzającego samochodu, mógłby przepuścić samochód, któremu kończy się już pas...

Jaki brak kultury.:shock:
Nie zauważyłem korka na drodze, który mógłby uniemożliwić zmianę pasa cieniasowi za prawidłowo jadącym pojazdem.
Co do kończącego się pasa to jadący nim delikwent ma obowiązek nawet zatrzymać się na jego końcu. A jakby dalej była skarpa też by tym pasem pojechał - może wysunął by skrzydełka z pożyczonych od jakiejś znajomej podpasek.8)

maciaba 28-08-2013 22:20

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
A od kiedy to się wyprzedza prawym pasem? Sory dla mnie kamerzysta to jakiś ćwok i cham. Cienias kulturnie włączył kierunkowskaz ale się zawahał bo zobaczył w lusterku, że ćwok zmienił pas przed nim i zaczął przyspieszać.

Inna sprawa, że mógł spokojnie wyhamować i schować się za ćwokiem. No cóż.

TOMAS 28-08-2013 22:22

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r - tekst jednolity), wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:

na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
na jezdni jednokierunkowej,
na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

maciaba 28-08-2013 22:48

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
Fajnie. Dopuszczalne to kluczowe słowo. Nie zmienia to faktu, że kierowca zachował się jak buc. Widział, że pas się kończy, bo nie ma możliwości żeby nie widział, to zamiast dać jej zjechać, to wskoczył na pas i zaczął przyspieszać. Widać męskie ego podziałało i pogarda dla cieniasa, Pan pewnie jechał Mercedesem. Mało tego, teren zabudowany się skończył więc nie miał prawa jej wyprzedzać prawym pasem. Dla mnie to jest zwykłe egoistyczne wymuszenie z jego strony.

TOMAS 28-08-2013 22:53

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
Cytat:

Napisał maciaba (Post 2067353)
Dla mnie to jest zwykłe egoistyczne wymuszenie z jego strony.

Jakie wymuszenie, po pierwsze on jechał swoim pasem, po drugie to nie jemu kończył się pas, po trzecie od kiedy wolno jeździć po polu tzn martwym??

Może ewentualnie odpowiadać za nieprawidłowe wyprzedzanie a cienkol spowodował zdarzenie skutkowe

maciaba 28-08-2013 23:01

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
Wyraziłem opinię na temat zachowania kierowcy kamerującego.

Nie twierdzę, że cienias jest bez winy, w zasadzie tak jak piszesz, ani nie powinien jechać po pasie wyłączonym z ruchu i to on spowodował stłuczkę. Jednak mimo wszystko uważam, że pasmo zdarzeń się złożyło na ten przypadek i wina powinna być obopólna. Ja bym albo zdecydowanie zjechał z lewego pasa przed pojazd z kamerką albo zahamował i klął za kółkiem na tamtego

AnnaK 28-08-2013 23:10

Odp: Sytuacja drogowa do dyskusji
 
na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
..............................
Kierowca zaczął wyprzedzać z prawej strony w terenie niezabudowanym, gdy były dwa pasy ruchu w tym samym kierunku, z czego jeden to pas kończący się. Czyli nie powinien wykonywać tego manewru.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.