Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szarpanie przy dodawaniu Gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191528)

biestus007 13-10-2013 14:17

Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
Witam od 25.08 jestem posiadaczem forda mondeo 1.8 zetec tyle wiem jakis tydzien temu zapalil sie check... auto chodzilo normalnie ok 3 dni temu zaczal miec klopoty z zapalaniem tzn jak odpalam i dodam gazu to odpali od razu a tak to za 2-3 razem odpali tzn za 1-odpali zgasnie i potem juz normalnie .... dzis odpalil normalnie lecz przy jezdzie kiedy dodaje gazu zaczyna szarpac tym autem jest strasznie slabe na 1- gaz w deche a on wcale nie przyspiesza moze ktos z was mial podobona dolegliwosc??? przypominam ford mondeo mk3 2001 rok 1.8 zetec

Arys 13-10-2013 14:39

Odp: Ford Mondeo Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
Zrób test zegarów, zobacz czy wyskoczy jakiś błąd, jesli nie to diagnostyka napewno pomoże (bedzie pamietać błąd) pozatym może tu być wszystko, świece, przewody elektryka ipt

biestus007 13-10-2013 14:46

Odp: Ford Mondeo Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
test zegarow robi sie za pomoca przycisku do kasowania przebiegu ktora z wyswietlanych informacji bedzie informacja o bledzie? zauwazylem jeszcze jedna rzecz strasznie faluje predkosciomierz wydaje mi sie ze nie podaje prawdziwych wartosci oczywiscie w trakcie jeazdy radio rowniez wariuje raz glosniej raz ciszej

Arys 14-10-2013 17:24

Odp: Ford Mondeo Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
Cytat:

Napisał biestus007 (Post 2089465)
ktora z wyswietlanych informacji będzie informacja o błędzie

zaraz za informacją o rodzaju Twojego softa "e" i "er" wyświetli się "dtc" i naprzemian będzie migać jeśli wykryje jakikolwiek zapamiętany błąd, spisz i wyszukaj jeśli brak błędów będzie na przemian migać "dtc" / "none"

Cytat:

Napisał biestus007 (Post 2089465)
oczywiscie w trakcie jeazdy radio rowniez wariuje raz glosniej raz ciszej

potencjometry w 6000cd tak mają bardzo często, u mnie podczas dotknięcia czasem potrafi skoczyć o 10 lv w górę i tylko w górę, nigdy jakoś nie chce się ściszać

falowanie prędkościomierza to norma przy problemach z rozruchem i gdy auto potrafi samo zgasnąć, przede wszystkim diagnostyka błędów, jesli chcesz samemu kup elm 327 zainstaluj FORScana i podaj błędy to będzie o wiele łatwiej bo tak to zbyt wiele czynników jest odpowiedzialnych za takie zachowanie

biestus007 14-10-2013 18:16

Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
Witam drodzy koledzy znalazlem przyczyne a bynajmniej tak mi sie wydaje jest przebicie na cewce i tu jest moje pytanie ciezako ja zmienic jaka zamowic? symbol czesci moze jakis macie nowa uzywana? na 3 w ogole nie ma iskry chodzi mi o napisy na cewce a poza tym jest przebicie na 2-gim i jakie przewody? prosilbym o symbole czesci bo mieszkam w angli i nie mam pojefcia jak sie nazywaja czesci przy okazji chcialbym rowniez zmienic kable wysokiego napiecia jakby ktos mogl mi napisac jakie kluczse sa potrzebne itp itd u czy sam podolam pozdrawiam przypominam silnik 1.8 zetec 2001 rok

ps mam zdjecie jak to wyglada pod maska

puniu 14-10-2013 18:41

Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
cewka trzyma sie na 4 torxach - rozmiaru nie pamietam - wez jakis zestaw uniwersalny to dopasujesz
przewody najlepiej oryginal
cewka - sprawdz bo byly zamienniki ktore mialy odwrocone wyjscia i fabryczne przewody nie siegaly do swiec

biestus007 14-10-2013 18:44

Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
chodzi o rozmiar torxa to jest b. Wazne bo dzis bede zamawial wszystko co mi bedzie potrzebne do tej operacji czy moglby mi ktos doradzic? Czy moge wstawic pare linkow z ebaya? Nie bedzie bana?

puniu 14-10-2013 20:07

Strzelam ze 55 ale pewnosci nie mam rano sprawdze

a tak se zeswypowalem

biestus007 14-10-2013 22:10

Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
wyslalem wstepne zapytanie do sprzedawcy na e-bayu czy pasuje do mojego auta ta cewka wraz z przeowdami prosilbym o wasza opinie o tej cewce ktora jest w lniku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

1olek 14-10-2013 22:15

Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu
 
Cytat:

Napisał puniu (Post 2090098)
cewka - sprawdz bo byly zamienniki ktore mialy odwrocone wyjscia i fabryczne przewody nie siegaly do swiec

nic nie maja odwrócone, to sa cewki od MKII, mozna je stosowac do MKIII, odwrócona jest numeracja wyjsc na cylindry, ale ja olewamy i podpinamy kable tak jak byly w starej cewce i jest ok. Cewka od MKII jest o wiele tansza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.