Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (http://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Bezpiecznik / Przekaźnik - dodatkowy ? Transit 2008 (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193231)

davorr 09-11-2013 02:59

Bezpiecznik / Przekaźnik - dodatkowy ? Transit 2008

Witam. moje pytanie brzmi:
Czy w Transicie 2006-2012 prócz bezpieczników wymienionych w instrukcji znajdują sie jeszcze jakieś dodatkowe np. pod kolumną kierowniczą ? Wiem że temat wałkowany byl tysiąc razy ale starałem się dogłębnie wczytywać się w posty i nie znalazłem miejsca położenia dodatkowych bezpieczników/ prekaźników. Dodam też że nie owiera/zamyka się ani na kluczyk ani na pilota można oworzyć kluczykiem ręcznie - tak jakby nie było centralnego.
Bezpieczniki w skrzynce za schowikiem dobre, przelotki dobre, siłowniki dobre
Proszę o wskazaie miejsc gdzie są dodatkowe bzpieczniki /rzekaźnuki od centralki i równiez gdzie znajduje się moduł cenralki (GEM ?? )

wojtekjanus 09-11-2013 07:57

Odp: Bezpiecznik / Przekaźnik - dodatkowy ? Transit 2008

Cytat:

Napisał davorr (Post 2104397)
gdzie znajduje się moduł cenralki (GEM ?? )

Nad wnęką na nogi pasażera. Ale nie dotykałem tego...
Dodatkowe bezpieczniki oświetlenie wnętrza [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] post #16

Nie ma za dużo informacji na ten temat...

davorr 09-11-2013 11:02

Wydaje mi się że tem moduł źle pracuje. Może coś nie łączy ponieważ gdy otworze skrzynkę z bezpiecznikami (tą ukrytą) moduł cały " chodzi " tak ze mogę prawie otworzyć trzecią skrzynke. Czy poluzowanie moze mieć wpływ na centralny zamek ?

Bump: I Wojtek jeszcze jedno pytanie : Czy moduł centralnego zamka znajduje sie w drzwiach kierowcy ? Ponieważ znalazłem tam dodatkową małą puszkę - jest ona połączona z wtyczką ktora idzie z innymi kablami do kabiny. O ile dobrze pamietam to ma 5 lub 6 styków a w wtyczce prad jest tylko na jednym .. Przepraszam że tak nieprecyzyjnie podaje szczegóły ale jestem kompletnym laikiem jezelj chodzi o elektrykę w samochodzie.

wojtekjanus 09-11-2013 14:09

Cytat:

Napisał davorr (Post 2104508)
Czy moduł centralnego zamka znajduje sie w drzwiach kierowcy ?

Nie, wszystkie funkcje zamka centralnego skupia moduł GEM.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cytat:

Ponieważ znalazłem tam dodatkową małą puszkę

Nie mam pojęcia co tam wsadzili...
Cytat:

Czy poluzowanie moze mieć wpływ na centralny zamek ?

Nie, tylko wtyk powinien siedzieć pewnie. Z resztą nie znam - szczerze mówiąc - modeli po 2006 jeżeli chodzi o instalację elektryczną. A mocno jest zamieszane ...

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.