Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Zawieszenie - zgrzyty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193438)

dempsej 12-11-2013 17:50

Zawieszenie - zgrzyty
 
Witam,
w sobotę wymienione zostały łączniki stabilizatora przedniego oraz gumy stabilizatora te które łączą stabilizator z nadwoziem. Od tego czasu zniknęły stuki w zawieszeniu jednak pojawiła się inna dolegliwość a mianowicie "zgrzyty" w zawieszeniu przy skręconych kołach w prawo. Im ostrzejszy skręt w prawo tym bardziej słychać. Nagrałem owy dźwięk i umieściłem w linku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Proszę o podsłuchanie i podpowiedź co to może być. Być może ktoś już miał takie coś u siebie. Chodzi o zgrzytanie dokładnie w miejscu 3 sek., 21-22 sek. i 35-36 sek nagrania.

Pozdrawiam
dempsej

dempsej 14-11-2013 10:44

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
Nikt na prawdę nie miał takich objawów po wymianie końcówek stabilizatora i tulei stabilizatora? Ja miałem kiedyś takie coś w MKII ale po wymianie tych części ustąpiło to zgrzytanie (wycie) tutaj jednak jest na odwrót przed wymianą nie było tego słychać po wymianie słychać :(

Lucek 14-11-2013 18:00

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
U mnie w MK2 taki odgłos dochodził przy skręcaniu kierownicą w prawo i lewo niby to pompa od wspomagania się odzywała.

dempsej 14-11-2013 18:47

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
Tu jednak nie jest to pompa wspomagania. Odgłos ten słychać tylko przy szybszej jeździe w prawo. Wydaje mi się jakby to obcierał drążek stabilizatora o wahacz, ale to przecież jest niemożliwe.

adgj 14-11-2013 21:58

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
U mnie było podobnie,nie wiem jak ktoś to zrobił ale drążek stabilizatora był przesunięty w lewo i na skręcie spotykał się z prawym wahaczem po prostu tarł zgrzytał trudno to opisać takie nie wiadomo co,niby pierdoła ale wyprowadzało mnie to z równowagi,teraz jest ok'.

dempsej 15-11-2013 09:39

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
Dziękuje za odpowiedź.
Na to właśnie obstawiałem teraz dodatkowo potwierdziłeś moje domysły . Sprawdzę to i poprawię jednak niestety dopiero na przyszły weekend będę w domu i dostęp do kanału. Dam znać czy udało się owe zgrzytanie usunąć. Pozdrawiam

dempsej 04-02-2014 19:32

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
Witam ponownie,

Poprawiłem ustawienie drążka stabilizator, po tej operacji miałem spokój na 2 tygodnie. Jednak po 2 tygodniach znowu problem powrócił dokładnie jadąc na "ciasnym" rondzie :( stabilizator obciera o wahacz wydając okropny dźwięk. Z braku czasu i dostępu do kanału postanowiłem podjechać do warsztatu na ponowne ustawienie drążka. Znowu okazało się, że przesunął się całkiem w lewą stronę. Po poprawieniu przez "fachowca" w warsztacie problem wrócił po dwóch dniach. Zarówno końcówki stabilizatora jak i tuleje stabilizatora są nowe. Pytanie co ja mogę jeszcze z tym zrobić??

dempsej 19-02-2014 21:30

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
Problem został znaleziony. NA drążku stabilizatora pozrywały się ograniczniki które uniemożliwiają przesuwanie się drążka.
Mogę kupić drążek na całe 20zł :) z dobrymi ogranicznikami.
Pytanie teraz czy dam rade sam wymienić cały drążek mając do dyspozycji kanał? Czy ktoś już wymieniał i podzieli się informacją?

dempsej 25-02-2014 20:22

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
Czy naprawdę nikt nie wymieniał nigdy drążka stabilizatora?? :(

TomCat 25-02-2014 21:56

Odp: Zawieszenie - zgrzyty
 
no właśnie po prawdzie to każdy kombinuje jak może żeby nie wymieniać samego drążka, bo to gra nie warta świeczki. Musisz podeprzeć silnik, opuścić sanki, wyjąć drążek, włożyć nowy.
Najgorzej jest z sankami bo możesz pozrywać śruby bo pewnie już zardzewiałe, zapieczone wiec jest duża szansa że któraś się zerwie. A same sanki mogą po "operacji" nie siąść na swoje miejsce tak idealnie jak przedtem, co będzie się przejawiało różnymi dziwnymi wibracjami, drżeniem budy itp.
Na Twoim miejscu pomyślałbym nad dospawaniem jakiegoś ogranicznika, zamontowaniem jakiejś obejmy itp na tym drążku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.