Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Wasze propozycje (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Dział "moje auto" reguły (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199208)

dyha 16-02-2014 20:18

Dział "moje auto" reguły
 
Mam propozycję dotyczącą publikacji postów w dziale "moje auto". Czy można by utworzyć reguły które należy spełnić aby móc umieścić post przedstawiający nasz samochód? Przykładem jest wiele forów wielbicieli marek, w których aby pochwalić się autem, trzeba zrobić to w ściśle określony sposób.

Tutaj mamy do czynienia z wolną amerykaną. Opis jest, albo go nie ma, zdjęcia są, albo ich nie ma, czasami ktoś łaskawie umieści linki do zdjęć zamiast samych zdjęć, same rozmiary zdjęć są umieszczane na zasadzie "chybił-trafił jak się zrobi i załaduje tak jest" notorycznie umieszczane jest jedno czy dwa zdjęcia w miniaturkach na dodatek zrobione kalkulatorami. Jednym słowem zamiast obejrzeć wiele samochodów, w dziale "moje auto" jest śmietnik w którym każdy może napisać co chce i jak chce. Po obejrzeniu kilku postów, traci się chęć do zaglądania do następnego tematu

Moja propozycja obowiązkowych danych to:
-opis auta (dane techniczne)
-wyposażenie
-pakiety niestandardowe (o ile są) tzw. tunning
-plany na przyszłość (o ile są)
-zdjęcia!! ale nie żadne linki czy miniaturki, ale prawdziwe zdjęcia w normalnej rozdzielczości, z czego zdjęcia auta z zewnątrz co najmniej 4 szt (z każdej strony), dodatkowo zdjęcia wnętrza, oraz ewentualnie komory silnika
-inne dodatkowe elementy które autor chce umieścić

Powyższe to oczywiście propozycje do dopracowania, jednak każdy post nie zawierający elementów obowiązkowych proponuję aby był wywalany do kosza tudzież poczekalni

M.A.G. 16-02-2014 21:39

Odp: Dział "moje auto" reguły
 
Hmm pomysł może i dobry ale uważam, że jednak chyba zbędny na tym forum...

Zazwyczaj każdy wie jak wygląda dany model, a co do danych technicznych to wystarczy żeby wymusić obowiązkowe wpisanie ich w profilu i będą widoczne w każdym poście a nie tylko w pierwszym.

Jeśli chodzi o rozdzielczość zdjęć to taki temat już istnieje - ale można chyba ustawić opcje forum żeby "z automatu" korygowało wszystkie foty do jednej rozdzielczości.

Pisanie o planach też nie powinno być obowiązkowe bo w życiu bywa różnie i niektóre plany mogą zostać "tylko" planami :wink:

Oczywiście nie twierdzę, że kolega dyha nie ma racji, bo niektóre prezentacje są faktycznie dość skąpe :P

A przy okazji - można by prosić użytkowników, żeby podawali przebiegi przy wpisywaniu postów w wątku o swoim autku - teoretycznie dokumentowało by to dodatkowo stan auta i co się z nim dzieje (lata/kilometry).

Pozdrawiam :)

RedFord 16-02-2014 21:50

Nasze wewnętrzne stany liczników, podoba mi się;)
Co do zdjęć, faktycznie przydałoby się aby robiło się to z automatu. Wątek byłby bardziej przejrzysty.

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)

wydra 16-02-2014 22:00

Odp: Dział "moje auto" reguły
 
Co do zdjęć i ich jakości. Jeśli wrzucamy je na forumowy serwer to są korygowane do niskiej rozdzielczości i jakości - ze względu na płynne działanie forum i ograniczone miejsce w serwerowni.

Zawsze można wrzucić zdjęcia na zewnętrzny hosting i wlepić zdjęcie bezpośrednio z linku.
I mamy dobrą jakość i nie obciążamy forum ;)

dyha 17-02-2014 21:29

Odp: Dział "moje auto" reguły
 
Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 2161076)
Zazwyczaj każdy wie jak wygląda dany model

Oczywiście że tak. Ale idąc tym tokiem rozumowania, to w ogóle po co umieszczać posty w "moje auto" wystarczy przecież uzupełnić profil, lub wpisać w treść posta: "jeżdżę mondeo MKIII" i po kłopocie. Jak wygląda MKIII przecież każdy wie, to i po co się rozpisywać.

Silniki są podobne do siebie, lecz już wyposażenie aut może się bardzo wyraźnie różnić w samochodach. Chodzi mi o wyposażenie głównych elementów auta, bez wchodzenia w szczegóły

przykład:

MODEL: 2003
SILNIK: 1,9 TDI ATD 105KM seria
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: Końcówki wydechu Buzzer ZZ2x70
ELEKTRONIKA: seria
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria
UKŁAD HAMULCOWY: seria
BODY-KIT: Zderzak przód/tył Cupra
ŚRODEK: seria
CAR-AUDIO: Radio Pioneer MVH-1400UB, wygłuszanie drzwi przednich

Wydaje mi się że dział "moje auto" ma jednak inny cel i głównie chodzi o to aby pochwalić się czym jeździmy, bez względu na to że posiadamy najbardziej seryjny samochód świata, który nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Mi w mojej propozycji chodzi o to, aby umieszczane posty miały jakąś wartość dla oglądających, bo jakość części tematów które są umieszczane jest żenująco kiepska. Sporo rozpoczętych tematów z dopiskami "zdjęcia wrzucę później" "jak umyję to wrzucę foto" "ma razie jedno zdjęcie reszta później" itp itd. W części na zapewnieniach się kończy i temat umiera.

Jeśli już ktoś umieszcza post to dobrze byłoby zrobić to w sposób przemyślany, a główną wartością dla odwiedzających dany temat są jednak zdjęcia (nie żadne linki). Reszta czyli opis, wyposażenie, plany na przyszłość to tylko rozwinięcie prezentacji fotograficznej. W planach na przyszłość można przecież wpisać brak

Wydaje mi się że wprowadzenie jasnych i prostych zasad powinno wpłynąć na podniesienie poziomu prezentowanych postów i wyeliminować "śmieci" których jest sporo

Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 2161076)
A przy okazji - można by prosić użytkowników, żeby podawali przebiegi przy wpisywaniu postów w wątku o swoim autku

Jak najbardziej. Też uważam że pomysł jest dobry, lub conajmniej godny dyskusji/rozważenia, lecz uważam, że nie ma co prosić. Jeśli zostanie dany pomysł zaakceptowany (ten pomysł lub też inny), to powinien stanowić regułę stanowiącą jeden z warunków umożliwiających opublikowanie postu.

Jestem przekonany że ujednolicenie zasad, poskutkowałoby poprawieniem jakości umieszczanych tematów

Szeryf455 18-02-2014 13:32

Odp: Dział "moje auto" reguły
 
Popieram przedmówców. Od siebie zasugerowałbym tylko, aby wszelkiej maści inne marki oprócz forda, pojawiające się bądź co bądź na fordowskim forum umieścić w osobnym dziale.
Ja i wielu innych uniknęłoby w ten sposób przekopywania się przez wszelkie volkswageny i inne, chcąc obejrzeć forda.
Nie mam nic do innych marek, ale wchodząc na forum forda, chcę oglądać i czytać tematy o fordach. Osobny dział by mi tego oszczędził.

TOMAS 18-02-2014 13:55

Odp: Dział "moje auto" reguły
 
Cytat:

Napisał Szeryf455 (Post 2161978)
Ja i wielu innych uniknęłoby w ten sposób przekopywania się przez wszelkie volkswageny i inne, chcąc obejrzeć forda.

dobre :one: a prefiks od czego jest :?:

RedFord 18-02-2014 14:50

Odp: Dział "moje auto" reguły
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 2161984)
dobre :one: a prefiks od czego jest :?:

Mniemam że miał na myśli to - kolega szeryf, iż jadąc po kolei i oglądając autka w tym dziale - odpowiednim dla przedstawiania swojego auta, nie jest zręczne używanie prefiksu :D
Jadę kolejno po postach, bez zbędnego klikania.

TOMAS 18-02-2014 14:55

Odp: Dział "moje auto" reguły
 
To jak jadę po kolei to omijam temat i nie tworzę sztucznych problemów

RedFord 18-02-2014 16:06

Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 2162006)
To jak jadę po kolei to omijam temat i nie tworzę sztucznych problemów

Tomku, nie zrozumiałeś chyba. Nie o to chodziło. Przedmówcom chodzi o to, aby ujednolicić temat. Tak, aby zaczynał on się mniej więcej tak samo.
A model auta, myślę że tu chodzi o to, że nie każdy tytuł to moja foka, foczka, ford, opel a czarna perła, czerwona strzała czy królowa lawet ;)
Tak szczerze to nie mam ochoty czytac i czyims oplu, szczególnie kiedy nie znam tej osoby.
Za to fordy innych użytkowników i o fordach, jak najbardziej.
Natomiast fajnie się czyta o obcych markach, jeśli np. takową nabędziesz, Ty, osoba z którą się dosyć często kontaktuje;) bo chora bym była, jakbym nie przeczytała;)
I wierz mi, nie skorzystałabym wtedy z prefiksu :D

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.