Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211931)

juri2069 22-09-2014 14:45

Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
Witam najmocniej wszystkich.
Nadszedł i u mnie czas na kupno nowszego mundka. Stary narazie zostaje bo dobrze się sprawuje.
Nie śpieszy mi się z kupnem ale w przeciągu miesiąca - dwóch - będę chciał coś zakupić.

Planowałem zakup salonowego ale są sprawy ważne i ważniejsze jakim jest zakup mieszkania więc mogę wydać na samochód łącznie z opłatami i podstawowymi wymianami eksploatacyjnymi ok 50 tyś ( do 60 tyś - jeżeli będzie bardzo pewne i zadbane )

Moje wymagania to obowiązkowo::
- kombi
- rocznik od 2010 ( po lifcie )
- kolor BIAŁY ( biała perła ) lub CZARNY ( lub inny ciekawy - rzucający się w oczy )
- AUTOMAT
- oraz : xenony , kolor navi , conwers , grzane fotele, światła do jazdy dziennej
-silnik - DIESEL
- reszta ?? Czym więcej tym lepiej , lubię bajery - każdy ma swój gust a ja mam taki :)

Czyli ogólnie chciałbym bogatszą niż biedniejszą opcję.
Nie patrzę na wersje wyposażenia typu titanum itd bo się na tym nie znam i nie ważne czy będzie titanum czy wersja podstawowa z bogatym wyposażeniem zamówionym przez Józka !! :D

Jakie roczniki znajdę w podanej cenie i wyposażeniu . Przeglądając oferty to widziałem 2011 +-

Oczywiście może być również samochód za 40 tysięcy , po prostu nie więcej niż mam w założeniach.

Mój znajomy sprowadza z Włoch auta porysowane i maluje , taki dobry znajomy. Czy mogę iść w tym kierunku czy po prostu szukać na allegro , otomoto , olx ??

U dealera forda są fajna autka z gwarancją ale praktycznie żadne nie ma nawigacji , a szkoda bo chcę mieć

Poproszę o jakieś sugestie i podpowiedzi zanim zaczniemy przeglądać oferty :)

Oczywiście liczę sięz tym że przebieg takiego auta to minimum 140- 160 tysięcy
Nie życzę sobie jakiś negatywnych opini że za bardzo latam w obłokach czy za dużo wymagam.
To wcale nie tak dużo bo jest trochę na tym internecie właśnie takich autek jakiego szukam

Roman_Gie 22-09-2014 16:15

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
Cytat:

Oczywiście liczę sięz tym że przebieg takiego auta to minimum 140- 160 tysięcy
Nie życzę sobie jakiś negatywnych opini że za bardzo latam w obłokach czy za dużo wymagam.
Nie wymagasz, bo 2010 za tyle (50-60) spokojnie znajdziesz. Wydając jednak taką kasę za samochód dobrze byłoby ograniczyć ryzyko wad prawnych, więc na wszelki wypadek szukaj aut wyłącznie z fv23% (bo w tych rocznikach po firmie jest 90% MDO). Prywatne osoby raczej nie sprzedają aut po 3-4 letniej eksploatacji za mniej niż połowę ceny zakupu

Pitol321 22-09-2014 16:38

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2273368)
....
Mój znajomy sprowadza z Włoch auta porysowane i maluje , taki dobry znajomy...

Ja na Twoim miejscu szedł bym w tą stronę.
Lekko obity ze szkodami parkingowymi z zachodu: Niemcy, Francja czy właśnie Włochy.
Takie auta nie opłaca się tam naprawiać i będą tańsze, a skoro masz "zaufaną" osobę, która tym się zajmuje to nie widzę lepszego wyjścia.
Sam czasem pomagam rodzinie sprowadzić autko z Niemiec.

Jedyne prawdziwe okazje, to auta gdzie jest coś do roboty w lakierze.
Od lekkich szkód parkingowych w kilkulatkach, po mocne bicia w prawie nówkach.


Ja zawsze szukam lekko uszkodzonych (im mniej tym lepiej), a mąż mojej kuzynki zawsze szuka konkretnie bitego (ale do jazdy po dołożeniu lamp, koła itd.) kilku miesięcznego VW na dotarciu ;)

juri2069 22-09-2014 17:23

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
osobiście wolałbym znaleźć cos w okolicach 50-53 niż 60 tyś. 60 to tak jak napisałem - bardzo ostatecznie.

2 przykłady samochodów jakiego szukam, podkreślam przykłady więc proszę ich nie sprawdzać. Po prostu chcę pokazać że jest dużo takich samochodów tylko zdecydowana większość to manual :P

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Manuale są troche tańsze

czeslaw555 22-09-2014 19:26

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
Jako że to tylko przykłady to tylko powtórze za kolegą, szukaj aut gdzie wystawiana jest f.vat 23% a nie f. Vat marża...

juri2069 22-09-2014 20:08

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
dobre uwagi , biorę to do siebie. Zobaczę co mi odpowie kolega o tych Włoszech , jutro mój brat go orientacyjnie zapyta.
Jeśli nie to zaczniemy poszukiwania na naszym pięknym aledrogo :) bo przeszukałem prawie wszystkie serwisy forda i nie znalazłem nigdzie Navi w samochodzie jakiego szukam.
A jeśli znajdę jakiś godny uwagi w danej części Polski to poproszę może kogoś z forum o pomoc kto się dobrze zna:) Zależnie od regionu Polski. Sam fachowcem blacharskim nie jestem :P

Ta faktura to chodzi o to że będą to auta np po firmowe , a nie jakieś kombinowane , kradzione itd? Fvat 23% ale wystawiona przez kogoś z Niemiec np?? Bo ja kupuję auto od handlarza Polaka. I on mi wystawia fakturę na swoją firmę , czy też ma umowę i fakturę od przysłowiowego Niemca?

czeslaw555 22-09-2014 20:18

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
Może..... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawek-kali 22-09-2014 20:19

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2273368)
To wcale nie tak dużo bo jest trochę na tym internecie właśnie takich autek jakiego szukam

Dokladnie 39 sztuk na mobile.de :mrgreen:
W Polsce jest ich wiecej, sa tansze i maja mniej nalatane, a wiekszosc przyjechala wlasnie z DE hmmm.....

Tego handlarza moge polecic juz tam kupowalem ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czeslaw555 22-09-2014 20:24

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2273574)
Ta faktura to chodzi o to że będą to auta np po firmowe , a nie jakieś kombinowane , kradzione itd? Fvat 23% ale wystawiona przez kogoś z Niemiec np?? Bo ja kupuję auto od handlarza Polaka. I on mi wystawia fakturę na swoją firmę , czy też ma umowę i fakturę od przysłowiowego Niemca?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

fido 22-09-2014 20:52

Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D
 
Koledzy a ja mam pytanie tak na przyszłość czy przy zakupie MK IV kupować diesla czy benzynę ? i dlaczego ? oraz jakie te silniki kupować - pojemność, KM itp. które są lepsze ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.