Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234441)

ARTi_V6 28-11-2015 21:38

Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Siemka

Czy można w jakiś sposób zablokować tylko jedne drzwi z tyłu w przypadku gdy auto jest wyposażone w elektryczną blokadę?

Chodzi o to że mam dwójkę dzieci - 3 i 9 lat. Chciałbym żeby te młodsze miało na stałe blokadę, a to drugie nie.

W Każdym aucie jakie miałem była w drzwiach manualna blokada i mogłem sobie tylko jedne drzwi zablokować, a w Mk4 nie znalazłem tego. Tylko ten guzik który blokuje od razu dwoje drzwi z tyłu.

MaXyM 28-11-2015 23:35

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Z mechaniczna blokada mozna kazde drzwi oddzielnie

Szakall1 29-11-2015 00:33

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Ja tam z tyłu mam mechanizmy blokady w każdych drzwiach..

tedi_k 29-11-2015 13:49

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2491170)
Z mechaniczna blokada mozna kazde drzwi oddzielnie

A kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pyta o drzwi z blokadą elektryczną:568: W przypadku blokady elektrycznej nie ma możliwości oddzielnego sterowania blokadą drzwi tylnych.

ARTi_V6 29-11-2015 14:28

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz.

W miejscu manualnej blokady mam otwór zaklejony naklejką z kłódką. Odkleiłem naklejkę i jest tam dziura wewnątrz której widać zapadkę mechanizmu który się podnosi i opada podczas uruchamiania elektrycznej blokady drzwi.

Nie mam pojęcia czy jest to przygotowane do wsadzenia jakiegoś kołka który zablokuje tą zapadkę? Boję się z tym eksperymentować żeby czegoś nie zepsuć.

Jestem bardzo rozczarowany takim rozwiązaniem :/

tedi_k 29-11-2015 14:48

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
"Kłódka" oznacza "brak dostępu - nie manipulować".
W czym widzisz problem aby nacisnąć guzik odblokowania jak starsza latorośl chce wysiąść?

ARTi_V6 29-11-2015 15:43

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2491394)
W czym widzisz problem aby nacisnąć guzik odblokowania jak starsza latorośl chce wysiąść?

Bo absurdem jest dla mnie naciskanie guzika przy każdym wyjeździe i następnie znowu po dotarciu do celu.

W aucie które tyle czynności wykonuje samo za mnie to trochę nieprzemyślane.

Ale nic trzeba będzie sobie wyrobić nawyk :)

Dzięki za odzew :one:

pankrakus 29-11-2015 16:03

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Witam

Blokady (mechanicznej) tylnych drzwi nie robi się przy każdej jeździe tylko raz, na stałe.
U siebie włączyłem blokadę dziecinną od strony ulicy => aby dziecko nie wysiadło na ulicę.
Drugie drzwi = od strony chodnika / pasażera nie są blokowane przez blokadę dziecinną

Zależnie od modelu Forda (blokada mechaniczna)
a) albo jest dźwigienka do przestawienia
b) albo kluczykiem trzeba przekręcić mechanizm
(w tylnych drzwiach)

Informacja o blokadzie dziecinnej jest w instrukcji obsługi samochodu

Są / były Fordy które mają blokadę elektryczną tylnych drzwi ALE nie ma możliwości wyboru tylko blokady 1 drzwi

http://www.jedz-bezpiecznie.pl/foto/...-C5-Tourer.jpg

2) Sugeruję aby autor wątku poszukał kogoś z komputerem diagnostycznym => może da się aktywować opcję blokady drzwi, po ruszeniu

pozdrawiam
pankrakus

Speedo 29-11-2015 19:49

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Cytat:

Napisał pankrakus (Post 2491425)
Sugeruję aby autor wątku poszukał kogoś z komputerem diagnostycznym => może da się aktywować opcję blokady drzwi, po ruszeniu

no ale co mu to ma dawac dla dzieci, przecież od wewnątrz się otwierają na blokadzie po ruszeniu? to tylko zeby z zewnatrz nie ukradli torby na swiatlach

tedi_k 29-11-2015 21:49

Odp: Elektr. blokada tylnych drzwi - czy można zablokować tylko jedne drzwi?
 
Cytat:

Napisał ARTi_V6 (Post 2491412)
Bo absurdem jest dla mnie naciskanie guzika przy każdym wyjeździe i następnie znowu po dotarciu do celu.
...

Nie ma problemu - wymieniasz zamki tylnych drzwi na takie z blokadą mechaniczną, komputerem dezktywuje się elektryczną blokadę przed otwarciem drzwi tylnych - i już masz samochód "zdowngradeowany" wg swoich potrzeb...:one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.