Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wzrost i opadanie temp silnika 2.0 tddi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260531)

ASDIC 16-03-2017 11:31

wzrost i opadanie temp silnika 2.0 tddi
 
Mam problem z Mondziakiem r.2001 silnik 2.0 TDDI
Podczas jazdy powyżej 100-120 zaczyna wzrastać temperatura silnika jeżeli nie odpuszcze gazu to wzrasta do temperatury maxymalnej. Jak odpuszczam trochę gazu temperatura spada do normalnej.
Wydawało się że to termostat ale niestety wymienione zostały obydwa a usterka nadal występuje. Jednocześnie silnik ciagle jest chłodzony przez wiatraki które teraz raczej nie powinny się odpalać chyba że po długiej trasie. Awaria nastąpiła podczas jazdy na autostradzie. Czyli dość długo większą prędkością
Ktoś miał coś podobnego i co moze być przyczyną? Proszę o pomoc bo w warsztacie nie potrafia znaleść usterki.

salom 16-03-2017 14:42

Odp: Problem z wzrostem i opadaniem temp silnika mk3 2.0 tddi
 
Albo pompa wodna, zerwany wirnik, albo zabrudzona mocno chłodnica z zewnątrz, lub zamulona i do wymiany na nową.

krzaku_87 17-03-2017 17:15

Odp: Problem z wzrostem i opadaniem temp silnika mk3 2.0 tddi
 
pompe mozesz wykluczyc wymienialem nie dawno temp max brak mocy auto praktycznie nie daje sie rozbujac mozesz ja latwo sprawdzic od gory masz sróbke na sróbokręt plaski odkrec ją i wsadz cos i sprubój zakręcić nia jak lekko chodzi to do wymiany

Abback 17-03-2017 17:58

Odp: wzrost i opadanie temp silnika 2.0 tddi
 
Cytat:

Napisał ASDIC (Post 2769008)
Mam problem z Mondziakiem r.2001 silnik 2.0 TDDI
Podczas jazdy powyżej 100-120 zaczyna wzrastać temperatura silnika jeżeli nie odpuszcze gazu to wzrasta do temperatury maxymalnej. Jak odpuszczam trochę gazu temperatura spada do normalnej.
Wydawało się że to termostat ale niestety wymienione zostały obydwa a usterka nadal występuje. Jednocześnie silnik ciagle jest chłodzony przez wiatraki które teraz raczej nie powinny się odpalać chyba że po długiej trasie. Awaria nastąpiła podczas jazdy na autostradzie. Czyli dość długo większą prędkością
Ktoś miał coś podobnego i co moze być przyczyną? Proszę o pomoc bo w warsztacie nie potrafia znaleść usterki.

Do sprawdzenia:

1. Czy masz płyn chłodniczy lub czy go nie ubywa
2. Czy układ nie jest zapowietrzony
3. Sprawdzić termostat
4. Czy z końcowego wydechu nie wylatuje płyn chłodniczy
4. Czy chłodnica jest sprawna - należy ją wyjąć, umyć, przepłukać i ocenić
5. Sprawdzić pompę wody
6. Czujnik temperatury silnika - mało prawdopodobne ale słyszałem, że przez rozwalony komuś podobnie się działa choć to nie potwierdzone wieści

Jak to wszystko sprawdzisz lub było sprawdzone przez mechaników to napisz :)

Maniack_1211 18-03-2017 18:10

Odp: wzrost i opadanie temp silnika 2.0 tddi
 
Mam ten sam problem, co pomoglo to ale to tylko prowizorka, zablokowałem duzy ( ten obok filtra powietrza) termostat trytką w pozycji otwartej, i wtedy moglem butować, szybko jezdzić i wszystko było wporządku, poza oczywiscie niedogrzanym silnikiem, bo obieg byl cały czas otwarty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.