Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] woda płynąca od bagażnika pod dywaniki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271699)

Fokazmarok 29-10-2017 16:55

woda płynąca od bagażnika pod dywaniki
 
Witam.
Posiadam Forda MK2 w hatchback.zauważyłem jakis czas temu wode od strony pasazera z tylu i z przodu, ale mniej pod dywanikami. Jest jej sporo. Po porzadnym deszczu stoi niezla kałuża. Wymontowalem fotel pasazera zeby to osuszyc ale przy takiej pogodzie nie idzie ciągły deszcz. Uszczelnialem otwory pod tylnia lampa jednak ciagle to samo. Woda splywa jakby od bagaznika z prawej strony bo jest tam mokre pod siedzeniem az pod dywanik. Czy to ta slynna peknieta masa pod relingami? Tylko jak je odmontowac bez uszczerbku w lakierze?trzeba cala podsufitke zdjac?

gibaj 29-10-2017 17:19

Odp: woda plynaca od bagaznika pod dywaniki pasazerow
 
Odpływy drożne?

Johnny Bravo 30-10-2017 20:08

Odp: woda plynaca od bagaznika pod dywaniki pasazerow
 
od tego bym zaczął...później od łączenie blach dachu i nadkola ( o łączenie jak otworzysz klapę we wgłębieniu mi chodzi ),ostatecznie przeczyścił nadkola i podszybie przód, często zapychają się odpływy - objaw mokro pod nogami z przodu myślę że to jedno z dwóch..opis jest tutaj na forum,poszukaj..w opisie jest napisane żeby podsufitkę zdejmować stronami,dopisałem tak żeby całą od razu ściągnąć kładąc ją na zagłówkach i działać

salami 14-08-2023 12:00

woda w Hatchbacku
 
ostatnio zauwazyłem ze na wykładzinie w bagazniku po lewej stronie zaczyna śmierdzić wilgocią no to akcja i porzadki odkurzacz poszedł w ruch a tutaj zong
pod kołem zapasowym woda aż ta guma była tak nasączona że z niej aż kapało potem się okazało ze po stronie kierowcy pod dywanikiem też jest mokro
ma ktoś pomysł i wiedze gdze sa jakieś korki spustowe może sie coś pozatykało?

hindus 14-08-2023 14:24

Odp: woda w Hatchbacku
 
Cytat:

Napisał salami (Post 3466799)
może sie coś pozatykało?

Raczej coś się rozszczelniło, przecież woda do kabiny od deszczu nie ma prawa się odstawać :) Sprawdź uszczelki, głównie lamp z tyłu jeśli chodzi o bagażnik oraz czy z nagrzewnicy nie cieknie jeśli chodzi o przód. Zdejmij wszystkie wykładziny na ile się da, wysusz, a potem lej po samochodzie wodą z węża i patrz gdzie cieknie.

michadr 14-08-2023 20:05

Odp: woda płynąca od bagażnika pod dywaniki
 
Najpierw bym ograniczył obszar poszukiwań. Trochę dziwne żeby całe auto na raz przeciekało w różnych miejscach. Tak jak koledzy piszą - pozbyć się jak najwięcej plastików i obserwować z latarką, gdy druga osoba leje wodą po zewnątrz.
Jeśli mówimy o bagażniku to najbardziej prawdopodobne są mocowania lamp i lotka na klapie (5 śrub bodajże, z uszczelkami, które się biodegradują).
Jak woda w nogach pasażerów to może być podszybie, relingi też są w jakimś stopniu prawdopodobne. Ewentualnie jak ktoś demontował boczki drzwi... jest tam blaszana wytłoczka z uszczelką wokół - jeśli została uszkodzona, to woda zamiast do odpływów leci do wewnątrz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.