Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 2 foteliki RWF i pasażer (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286783)

kruuuf 01-10-2018 09:17

2 foteliki RWF i pasażer
 
Dzień dobry,
za kilka miesięcy urodzi nam się drugie dziecko, obecnie posiadam 13 letnią Fabię z fotelikiem Axkid Rekid, który na tyle mocno przesuwa przedni fotel, że jest on wyjęty z użytku dla osoby wyższej niż 1.50m.
Oczywistym jest, że szukam czegoś większego, mam budżet około 18tys. i wpadł mi w oko C-max.
Czy ktoś ma doświadczenie w montowaniu 2 fotelików RWF w tym samochodzie?
Ciekawa jestem, czy da się dwa takie fotele zamontować np. na środku i z prawej strony, żeby z lewej jeszcze mógł usiąść pasażer? (przy RWF przeciskanie się pasażera na środek wydaje mi się być niewykonalnym)
Nie chciałabym uciekać do 7-osobowych samochodów ze względów finansowych i hmmm parkingowych, ale mąż nie chce żebyśmy zostali z 2-osobowym autem...
Proszę o pomoc i wszelkie opinie...

adamon 01-10-2018 10:10

Odp: 2 foteliki RWF i pasażer
 
tu pytaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

c-matix 02-10-2018 19:54

Odp: 2 foteliki RWF i pasażer
 
Na pewno nie ma co porównywać Skody Fabi do C-maxa pod względem miejsca . Fabia jest ciasnym autem raczej na 2 osoby. Na środkowym foteliku będzie raczej ciężko zamocować fotelik bo jest węższy.
Na pewno nie braknie miejsca dla 4 osób, a nawet jeśli zamontujesz fotelik po prawej lub lewej to dziecko zmieści się na środkowy a drugi skrajny osoba dorosła. Jakiego silnika poszukujecie ON czy PB .
Fajnie by było uzupełnić profil by wiedzieć z jakiego rejonu Polski piszesz.

juri2069 02-10-2018 20:24

Odp: 2 foteliki RWF i pasażer
 
i również oczywistym jest , że i w focusie przedni fotel będzie przesunięty do przodu , co również zmniejszy przestrzeń dla pasażera z przodu , no na pewno mniej niż w fabii,
ale jednak.

I trzeba wziąć pod uwagę jeszcze ( jeżeli Cmax na szerokość jest jak focus ) to z tyłu osoba dorosła będzie miała problem ze zmieszczeniem się. Moja żona wcale gruba nie jest , a nie zmieściła się barkami ( tyłek wlazł ) na środku pomiędzy 2 foteliki. Dziecko wejdzie. Oczywiście powtarzam , że w focusie tak jest , nie wiem jak parametrami dorównuje cmax , jeżeli chodzi o szerokość.

W skrócie : w takim samochodzie z dwoma fotelikami RWF będzie więcej miejsca niż w fabii zarówno do przodu jak i na boki , ale jednak dalej będzie blisko i ciepło jak sardynkom w puszce :)

Petru23 02-10-2018 20:42

Odp: 2 foteliki RWF i pasażer
 
zalezy jeszcze jakie foteliki. Ja mam z tyły Safety1 primeofix i teoretycznie drugi na środkowym by się zmieścił, ale obawiam się, że stykałyby się bokami o ile by się zmieściły. Poza tym fotelik jest zabezpieczony stopką czy TT? Nie kojarzę za środkowym fotelem mocowania TT, oraz nie widzę stopki po środku (delikatne ale jednak wybrzuszenie jest). Za fotelami masz schowki, także nie wiem czy stopka wpasowałaby się między nimi a fotelem. Może wypaść właśnie na schowku.
Nie mam znajomego z fotelikiem RWF więc nie mam też jak sprawdzić. Mogę co najwyżej porobić suche pomiary korzystając z jakiś tektur czy coś dla wyznaczenia szerokości fotelików.
Ew mogę zdjęcia z jednym zamontowanym RWF Ci przesłać z jakąś skalą, miarką i zapewne coś to pomoże.

A najlepiej to wziąć foteliki, jechać na jakiś komis i przymierzyć. Osobiście uważam, że mając fotelik należy przed zakupem auta sprawdzić, czy pasuje. Nie zawsze kąt między oparciem a siedziskiem fotela/kanapy jest odpowiedni dla fotelika. Ja muszę podkładać pod przód fotelika ręczniki, aby dziecku głowa nie opadała (montaż przodem do kierunku jazdy). Bez podłożenia pod fotelik znów plecy fotelika nie opierają się na oparciu z tyłu. A oparcia regulowane w cmax nie są, w przeciwieństwie do alhambry :(

Chcesz bez problemu zmieścić dwa RWF i pasażera to kup sobie coś z SGA. Przed Cmaxem miałem Alhambrę w tdiku, i powiem Ci że rozpieściła straszliwie ilością miejsca i komfortem podróży. Na drodze gabaryt gulfa V w kombi (z hakiem ;) ) A przy zamontowanym foteliku można jeszcze przejść między nim a fotelem z przodu.
Masz dobre benzyny lubiące gaz (1.8T w S/A oraz 2,3 w Galaxy), diesla nie polecę. Alha skutecznie mnie z nich wyleczyła.

kruuuf 03-10-2018 06:40

Odp: 2 foteliki RWF i pasażer
 
Nasz fotelik jest 9-25 wiec wiekszy niz safety1, do tego axkid wiec całkiem krowa. Z tego co kojarze "w plecach" w najszerszym miejscu ma ok 45cm. Mocowany jest na isofix a od 18kg na pasy samochodowe, a z przodu na pasy do szyn przedniego fotela i stopka stabilizujaca. Dlatego (wydaje mi sie) uniemozliwia to ewentualne wejscie doroslego pasazera na srodek kanapy nawet jesli zostanie tam miejsce... Z barkami nie ma problemu bo rwfy maja najwiecej szerokosci tam gdzie czlowiek nogi, ale doatac sie tam to chyba przez bagażnik albo przednie fotele :|

Chcialam uniknąć kupowania tak wielkiego czołgu bo jednak więcej jezdzimy po mieście a i budzet na zakup mamy niezbyt wielki (absolutne max 20k na max 12latka w benzynie/gazie ;) ) a na slasku jakos i tak ciezko nawet z tym cmaxem...

Pojechałabym do komisu z fotelikami ale mam tylko jeden, łupinki jeszcze nie kupilismy bo wolalabym ją kupic dopiero po zakupie auta i wtedy kupic odpowiednia.... Ohhhhhhh....

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

the_rian 03-10-2018 11:55

Odp: 2 foteliki RWF i pasażer
 
Mam ten sam dylemat co autorka, też fotelik Axkida, ale Minikid. I o ile ze skorupą pewnie jakoś uda się przejeździć te parę miesięcy, ale przyjdzie ten czas że trzeba będzie kupić i upchać z tyłu drugiego RWF-a. I nie bardzo to widzę, biorąc pod uwagę, że Axkid wymaga przypięcia do szyn fotela. A szyny są tak skonstruowane, że fotel trzeba przesunąć mocno do przodu, żeby zamocować pasy od fotelika. I co, mam sobie nogi w kolanach upierdzielić?

pilot14 03-10-2018 13:21

Odp: 2 foteliki RWF i pasażer
 
Przy opcji RWF po lewej stronie jest ciężko (jeśli mowa o foteliku dla nieco starszego dziecka 2 - 4 lata) a raczej jest to niewykonalne gdy kierowca jest powyżej 170 cm.
Przy opcji RWF z prawej strony jest to do przejścia. Ale też szału nie ma dla pasażera.

Gdy są z tłu dwa foteliki, samochód robi się praktycznie dwuosobowy. Ciężko jest by ktoś podróżował na dłuższe odcinki na środkowym fotelu.

c-matix 04-10-2018 20:28

Odp: 2 foteliki RWF i pasażer
 
Ja zanim kupiłem Recaro na isofixy miałem takie dwa foteliki mocowane na pasy i mieściły się z tyłu bezproblemu fakt iż w środku zmieściło by się tylko raczej dziecko lub ściśnięta moja luba. Ale zazwyczaj jędziliśmy oboje z przodu dzieci z tyłu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.