Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316413)

rocendroll 13-01-2021 16:45

Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
Koledzy mam problem, auto padło ;( Koszt jak na razie postawienia go do pionu wyliczony na 6000zł, co powiem szczerze zupełnie się nie opłaca ;( A szkoda bo autko fajne. :(

Szukam alternatyw. Chciałbym iść drogą, kupna zregenerowanej pompy i wtrysków i odesłania moich. Chciałbym poznać zdanie bardziej doświadczonych w tym temacie osób, oraz może jest tu ktoś kto zdecydował się na takie naprawianie samochodu? Ogólnie koszt w ten sposób to połowa tego. Sprzęt jest już wymontowany z samochodu, pytanie gdzie go teraz dać, i tu jestem w kropce bo w grę wysyłkowo wchodzi cała Polska. ;( Czy ja mam się kierować tylko w oryginalne fordowskie, czy inne są składane z dobrych jakościowo części? Ogólnie, co robić?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ogólnie pomyślałem żeby zrobić tak
- wymontowanie gratów (wtryski zostały dane do sprawdzenia trzeba robić wszystkie 4). Pompa nie została jeszcze dana do sprawdzenia. Mam auto z 2004 i tu powstaje problem z tym, jak sprawdzić czy ona jest przed czy poliftowa? Auto z nadwozia to polift, silnik 2.2. Bo z tego co wiem, to te pompy jak by nie było, odwrotnie jak w innych autach najpierw opiłkują, ale starsza mocniej a młodsza słabiej tak?
- wymiana gratów w jakiejś firmie z gwarancją 24mies./12mies.
- zamontowanie przez mechanika z oczyszczeniem listwy, przewodów, dokładnym odpowietrzeniem układu, wyczyszczeniem baku
- co myślicie o tym pomyśle z magnesem w zbiorniku?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Garbojad 13-01-2021 17:33

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
Powiem krótko: odradzam, ale to ty decydujesz, tylko pamiętaj że ta sympatia szybko umrze gdy tylko regeneracja się nie powiedzie a to często się zdarza

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

rocendroll 14-01-2021 09:15

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
Cytat:

Napisał Garbojad (Post 3310841)
Powiem krótko: odradzam, ale to ty decydujesz, tylko pamiętaj że ta sympatia szybko umrze gdy tylko regeneracja się nie powiedzie a to często się zdarza

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Czemu odradzasz

stecus 14-01-2021 09:51

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
Napiszę Ci jak było w moim przypadku, mk3 też 2.2 tylko z nowszym silnikiem który w sumie niczym się nie różni prócz egr i sterowania turbo, w moim są wtryski 701 a w twoim 601 prawdopodobnie. Problem był taki że auto na zimno strasznie nierówno pracowało, przelewy masakryczne. Akurat tak się złożyło że trafiłem na allegro 3 zestawy naprawcze do moich wtryskiwaczy, czyli zaworek z rozpylaczem po 300 zł, super cena i miałem dokupić jeszcze jeden za 450 zł, ale trafił się nowy oryginalny wtryskiwacz za 400 zł więc go kupiłem. Opiłków w układzie nie było ale profilaktycznie pompa poszła do rozebrania i dostała nową pompkę wstępną, duże łożysko i uszczelnienia, koszt 1000 zł. Co do kosztów, 1300 wyszły wtryski 1000 pompa, roboty nie liczę bo sam robiłem, jak zrobisz swoje to wiesz co masz zrobione.

Romanek100 17-01-2021 13:19

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
A ja powiem tak.
Miałem wcześniej MK3 z 2004 2.0 TDCI i miałem padnięte wtryski EJDR00502Z, słyszałem różne opinie, że trzeba regenerować, czyścić układ, regenerować pompę itd., a ja wziąłem i kupiłem na allegro 4 regenerowane wtryskiwacze i auto śmigało jak głupie, aż się wszyscy nim zachwycali. Na alleg. znalazłem regenerowane z tej firmy TURBOLUBARTÓW.
Przyszły regenerowane i wymieniłem, a stare zdemontowałem i odesłałem do gościa. Oczywiście nie wiem co i jak u Ciebie, ale ja napisałem o swoim przypadku.

rocendroll 19-01-2021 14:49

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
Ok, a Panowie jak to wtedy jest z gwarancją? Kupuję zregenerowane wtryski na Allegro załóżmy że jest 24 mies. gwarancji i tak samo pompa wtryskowa. Mechanik zakłada na wyczyszczony układ i załóżmy że auto pada. Ten od wtrysków zaraz mówi - Panie ale pompa, i wtedy ten od pompy ponosi koszta i tego i tego i kolejnej naprawy?
Bo przyznam trochę boję się to robić w dwóch miejscach, ale muszę znaleźć coś taniej bo sie nie opłaca tyle wrzucać do auta. Jak na razie albo wtryski za 1k używki podobno stan bdb więc do sprawdzenia pewnie jeszcze dam, albo regenerowane za 2k, z tym że ciekawe jak regenerowane, ale gwarancja niby te 24mies.

Garbojad 19-01-2021 17:33

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
Nie trzymaj się tak kurczowo tej gwarancji bo różnie z nią bywa

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Danielo_82 19-01-2021 18:52

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
Cytat:

Napisał rocendroll (Post 3312405)
. Ten od wtrysków zaraz mówi - Panie ale pompa, i wtedy ten od pompy ponosi koszta i tego i tego i kolejnej naprawy.

Chyba sam sobie tutaj odpowiedziałeś. Poza tym żaden szanowany mechanik nie da gwarancji na taką robotę przy regenerowanych częściach, przywiezionych jeszcze przez klienta.

rocendroll 20-01-2021 07:46

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
No to w takim razie co robić? Pełna regeneracja w jednym serwisie? Co wy byście wybrali?
No bo kurde nawet chodzi o to żeby auto mi nie stanęło pośrodku drogi jak ostatnim razem i trzeba było czekać godzinę na lawetę, o to mi chodzi najbardziej.

Antej 20-01-2021 08:09

Odp: Regeneracja układu paliwowego taniej częściami z Allegro
 
Cytat:

Napisał rocendroll (Post 3312549)
co robić?

poczytać
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
zacznij od wpisów z początku zeszłego roku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.