Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317218)

Igorrodz 06-02-2021 12:10

Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
Cześć
Aktualnie jeżdżę VW Bora 1999 z silnikiem benzynowym 1.6SR 74kW. Planuję wymienić je na coś nowszego, lepszego a w miarę taniego w eksploatacji i naprawach - wybór padł na Forda Focusa.

Po przejrzeniu popularnego portalu ogłoszeniowego wybrałem takie dwie oferty:
1) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Szukam auta w benzynie o dość dobrych właściwościach jezdnych a także takiego, który na trasie będzie w miarę się zbierał i da radę coś wyprzedzić na polskich drogach (nie słabszy niż to, co mam teraz). Dziennie około 25km plus co jakiś czas wypady poza miasto. Aglomeracja śląska + Beskidy. Co do wyposażenia nie mam szczególnych preferencji lecz wiadomo, czym bogatsza tym lepiej. Nie chciałbym też, aby po wyjeździe od sprzedającego samochód się zepsuł.

Dodam, że przez ostatnie ponad 10lat jeżdżę w/w Borą a wcześniej miałem jakiegoś Golfa II 55kW, zatem nie mam doświadczenia w nowocześniejszych konstrukcjach.

I jeszcze to - co możecie powiedzieć o tym silniki? Czytałem o problemach z chłodzeniem, chyba tylko to?

Jeśli te dwa autka z linków są problematyczne to czego szukać i na co zwracać szczególna uwagę? Budżet 25-26k zł, najlepiej coś ze Śląska. ;)

Z góry dzięki za pomoc :)

luckyboy 06-02-2021 16:56

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
Jeździj dalej Borą jak nie gnije.

Marek 07-02-2021 11:21

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
Poczytaj trochę o ecoboostach.
1.0 ma problem z łuszczącym się paskiem rozrządu przez co zatyka smok olejowy, a dalej zaciera się silnik.

slawek-kali 07-02-2021 11:34

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
same ulepy wyszukujesz, ale w takim budzecie nic dziwnego..
jeden vin nie ma i chyba nawet lepiej, natomiast drugi WF0LXXGCBLDP50614 180.000km to mial w kwietniu 2018, a dokladniej 183.006km :one::619:

slawek-kali 07-02-2021 19:04

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
chyba przestane odpisywac na te prosby.. nawet dzieki nie usłyszysz.

kopson 07-02-2021 19:38

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3317320)
.. nawet dzieki nie usłyszysz.

Slawek, no cóż, nowi użytkownicy forum chyba są trochę ... nieobyci :p:D

Igorrodz 08-02-2021 06:56

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
Dzięki :)

Myślę jednak, że wasze oburzenie jest niepotrzebne. Nie każdy bowiem siedzi 24h na forum czy zagląda tu co dwie godziny, niektórzy muszą również pracować, weekendy bywają robocze. Poza tym są też osobiste sprawy. No i nawigowanie po forum jest wysoce niekomfortowe, gdy robi się to z poziomu smartfona. Niemniej dziękuję za wasze odpowiedzi i porady. Przyznam, że nie jestem specjalistą i niezbyt często kupuję samochód, co zresztą można wywnioskować z pierwszego postu, i dlatego zdaję się na podpowiedzi i porady bardziej doświadczonych użytkowników forum, czyli was.
Poczytałem zatem na forum, zresztą nie tylko tu, że lepiej szukać czegoś bezpieczniejszego i dynamiczniejszego z silnikiem 1.6 (pomijając 105-konny, który jest może i pancerny ale też mułowaty). Przeglądając zatem ponownie popularny portal ogłoszeniowy znalazłem taką oto ofertę z regionu, w którym mieszkam. Jeśli waszym zdaniem jest ok to podejmę kolejne kroki a jeśli nie to co polecacie, na co warto, i koniecznie trzeba, zwrócić uwagę?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kopson 08-02-2021 17:50

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
auto z opisu wygląda dość ciekawie i zachęcająco, ale są rzeczy, które wzbudzają u mnie obawy i wątpliwości.

Po pierwsze: przebieg. Może i jest prawdziwy i udokumentowany, ale prawie 200 tys.km to jak na EcoBoosta dość dużo, a jak wiadomo EB, choć to fajne i dynamiczne silniki, mają swoje (kosztowne) bolączki. Im wyższy przebieg, tym większe ryzyko.

Po drugie: sprzedawca napisał sporo informacji o samochodzie i jego historii, tylko czemu nie wspomniał nic o akcjach serwisowych Forda (m.in na układ chłodzenia), na które powinien się załapać EB? Trzeba by to sprawdzić, czy na takich akcjach w ASO był.

Po trzecie i chyba najistotniejsze: dlaczego ktoś zainwestował w różne naprawy i części ponad 7k zł i po paru miesiącach sprzedaje auto :?: Czyżby było coś na rzeczy, o czym sprzedawca woli nie informować?

Marek 08-02-2021 18:40

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
1 załącznik(i)
Ma zaległą akcję na sprzęgło ale...
Ostatnio sprawdzałem kolegi customa i etis wyświetlił zaległą akcję. Zadzwoniłem do niego żeby ją wykonał, a on na to, że była robiona. Jak dzwonił do Germazu to twierdzili, że nic nie ma i wg. Nich akcja jest odfajkowana.

Igorrodz 08-02-2021 23:15

Odp: Wymiana VW Bora na Forda Focusa MK3
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3317591)
auto z opisu wygląda dość ciekawie i zachęcająco, ale są rzeczy, które wzbudzają u mnie obawy i wątpliwości.

Dziękuję. Zatem trzeba szukać dalej, trochę szkoda bo chciałbym już pojeździć Foczką :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.