Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318656)

Bonus 23-03-2021 00:47

Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
Witajcie
Focus 2005 1.6 TDCI. oczywiście do mnóstwa usterek dochodzi ręczny. Który od kiedy znam to auto był beznadziejny. Podciąga się z ogromnym oporem (koniec jest) na mało ząbków i... nie trzyma. Jakiś czas temu auto przeszło przegląd aż dziwne. Mechanik twierdzi że zmieniane pancerzyki linki oraz szczęki (auto jest nie moje ostatnim razem ten gość zamienił turbo nie wiadomo po co, podłaczajac gruszkę bez pierburga bezpośrednio do pompy, efekt poprzednia turbina sprawna zamieniona na turbine niesprawną. zobaczyłem pod śrubą regulacji hamulca ręcznego (wewnątrz w kabinie) , dodatkową gruba nakretka podkładka aby skrócić linkę główną czyli coś było kombinowane. Pod autem chyba nowe pancerzyki linki na dwie strony ale w tunelu osadzone odwrotnie lewa w prawym a prawa w lewym wcięciu czy tak to powinno być? Czy może długości są istotne? Z jednej strony haczyk trzymający pancerzyk przy progu jest z drugiej strony urwany (czy to ma jakiś wpływ?). Poza tym mocowanie na dwa pancerzyki (to w tunelu środkowym pod wydechem) gnie się. Tak mocno reczny sie ciągnie. Może to rdza ulubiony temat (możliwe że puszcza ręczny od tego że gnie się mocowanie? ) .

Czy regulatory w bębnach to trudny temat do ogarnięcia w kilka godzin? Czy jakoś ożywić je się da? Czy tylko wymiana na nowe wchodzi w grę? Kosztują sporo około 70zł x 2 na internecie w sklepie pewnie jeszcze więcej.

Znalazłem taki film z rozpierakiem samoregulatorem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy bedzie efekt z samego czyszczenia? Jak sytuacja wygląda przy dźwigni w moim przypadku jakby dźwignia była nieco przestawiona czy tu może być jakaś usterka, że zakres regulacji się skończył a mechanik dostawił sobie śrubę pod śrubką dźwigni.

tomi002 23-03-2021 16:12

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
Jak mój mechanik wymieniał blokujące się linki to wymienił komplet. Linki w pancerzach. I tak to chyba sprzedają. Nie wiem skąd Twój wziął same pancerze.

rav 75 23-03-2021 17:35

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
Warto dodać że linki mają swoje zakończenia co uniemożliwia ich wymianę bez pancerza (i pancerza bez linek).
Niestety coraz częściej można trafić na mechaników u których umiejętność wymiany i poprawnej regulacji hamulców bębnowych jest pojęciem abstrakcyjnym.

Fulara 23-03-2021 17:58

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
hamulce bębnowe ogarnia praktykant...

pokaż tego mechanika, wrzuć jakieś foto

konieczko5 23-03-2021 18:21

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
Fulara - powiedz, że żartujesz. Jak został kupiony samochód to pojechał do dużego warsztatu, który ma w nazwie jednego z dużych producentów części samochodowych/sprzętu AGD (na literę B). Wiesz, że mechanik nie wiedział jak wymienić płyn hamulcowy?

Fulara 23-03-2021 18:26

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3329734)
Fulara - powiedz, że żartujesz. Jak został kupiony samochód to pojechał do dużego warsztatu, który ma w nazwie jednego z dużych producentów części samochodowych/sprzętu AGD (na literę B). Wiesz, że mechanik nie wiedział jak wymienić płyn hamulcowy?

no to mamy kowali i rzemieślników w polsce
strach oddać głowicę do roboty albo rozrząd

nawet śruby w kołach potrafią poprzeciągać pneumatami

sylwesterz 23-03-2021 19:14

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
Jeździłem kiedyś do mechanika z MK1, który 3 razy poprawiał ręczny (mam tarcze z tyłu) i nadal działał "tak se", a dopiero kolejny mechanik wyregulował tak, że teraz działa. Ba, dopiero ten kolejny powiedział, że przyczyną problemów z regulacją są nie do końca sprawne ze starości zaciski i nie da rady już wyregulować wg fabryki. Poprzedni nie był w stanie stwierdzić takiej oczywistości.
Takich mechaników mamy, że nawet z "klasyką gatunku" średnio sobie radzą, a co tu mówić o nowszych autach, przy których trzeba mieć dużo większą wiedzę.

A śruby w kołach... pisałem już w swoim wątku, że miałem zniszczone śruby od pneumatyka i się odkręcały w trakcie jazdy...

romanhoks 23-03-2021 21:37

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
Nie ma takiej mozliwosci zeby zerwac gwint w piascie. Ja uzywam pneumata przeszlo 30 lat. Nie zdarzylo mi sie przekrecic lub zerwac gwint w piascie. Po prostu za duze koszta z naprawa.Sa od dawien dawna sa nasadki ktore dokrecaja z odpowiednim momentem.Klucz moze miec 1200Nm a i tak nie dokreci wiecej jak np 110 Nm. Dobry warsztat to ma bo inwestuje. No i nie ma reklamacji . Kowal wali mlotkiem.

Fulara 23-03-2021 22:04

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
zerwać nie zerwiesz ale wyciągniesz gwinty i to słychać przy odkręcaniu

sylwesterz 24-03-2021 07:52

Odp: Brak hamulca ręcznego bębny. Mechanik partacz?
 
Cytat:

Napisał romanhoks (Post 3329807)
...wiecej jak np 110 Nm...

Gdy tymczasem producent określa moment dla nakrętek na np. 50 Nm (w MK3 FL jest 50).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.