Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus ST vs Fiesta ST (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323850)

e0_hater 27-09-2021 08:45

Focus ST vs Fiesta ST
 
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Wielu pewnie zadziwi pytanie lecz kto pyta nie błądzi.

Jako, że mam już serdecznie dość mojego obecnego civica "ufo"
zacząłem poszukiwać czegoś co pozwoli choć troche czerpać radość z jazdy
i tak ciekawymi propozycjami wydały mi się fiesta mk7 5D i focus mk3 (polift) w wersjach ST.

Auto ma jeździć głównie po mieście i wozić 2 osoby dorosłe oraz małe dziecko dlatego też zastanawiam się czy bagażnik fiesty sprosta wózkowi spacerowemu.

Ale do brzegu. Poszukuje daily, które da radość z jazdy ale też nie wydrenuje portfela i nerwów.

Budzet 50-60k. Tylko 5d (focus kombi też wchodzi w gre)

Pytanie, które auto będzie lepsze do wyżej wymienionych kryteriów.
Jakieś poważniejsze usterki lub rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy zakupie danego egzemplarza ?

Z góry dziękuje za każdą rzeczową odpowiedź.

mathkaczy 27-09-2021 10:32

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
dziecko + wózek , będzie ci naprawdę ciężko we fieście
celuj raczej w focusa

piotrek305 27-09-2021 10:35

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
przy dziecku tylko focus :)

Usefull 27-09-2021 20:05

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
w tej konfiguracji rodzinnej = focus

Pitterek 27-09-2021 21:46

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
Z tej dwójki to Focus, a jak mały dzieciak to i w Focusie z czasem będzie ci brakować miejsca :)

e0_hater 28-09-2021 06:55

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
w Hondzie mi nie brakuje choc fakt zauwazylem, ze jest najwieksze w segmencie jesli chodzi o bagaznik i miejsce z tyłu. Okej to fieste odpuszcze :)

Na co zwracac uwage przy zakupie focusa St ? Jakieś czeste usterki, rdza?

karloss 28-09-2021 07:10

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
Weź pod uwagę jeszcze jeden szczegół - fotelik na tylnej kanapie. Jeżeli dziecko będzie jeździć tyłem to z przodu będzie brakować miejsca dla pasażera jak ma więcej niz 180cm wzrostu. W Focusie mk2 mi było ciasno przy foteliku a co dopiero w mk3 które jest ciasniejsze.

e0_hater 28-09-2021 08:48

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3370842)
Weź pod uwagę jeszcze jeden szczegół - fotelik na tylnej kanapie. Jeżeli dziecko będzie jeździć tyłem to z przodu będzie brakować miejsca dla pasażera jak ma więcej niz 180cm wzrostu. W Focusie mk2 mi było ciasno przy foteliku a co dopiero w mk3 które jest ciasniejsze.

Nie przeraża mnie to bo teraz też tak mam a zazwyczaj jeździ żona obok, która ma 160 wiec luz :)
Dla mnie masa wrogiem przyspieszenia więc większe auta niż klasy kompakt nie wchodzą w grę :D

Edit.
Czy wszystkie focusy nie zależnie od wersji wyposażenia mają takie same środki w sensie plastików?

Przed chwilą koleżanka przyjechała zastępczym focusem mk3 1.6 w biedzie totalnej i jak wsiadłem do środka to dramat. Myślałem, że gorzej niż w civicu być nie może :D

paoloWawa 28-09-2021 13:20

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3370842)
Weź pod uwagę jeszcze jeden szczegół - fotelik na tylnej kanapie. Jeżeli dziecko będzie jeździć tyłem to z przodu będzie brakować miejsca dla pasażera jak ma więcej niz 180cm wzrostu. W Focusie mk2 mi było ciasno przy foteliku a co dopiero w mk3 które jest ciasniejsze.

Bardzo cenna uwaga, u mnie w Mondeo oczywiście tematu nie ma ale w Focusie Mk1 (z fotelikiem RWF na kanapie) z przodu mieści się wprawdzie żona (162cm) ale nie siada tam bo jej za ciasno, chyba że na baaardzo krotki przejazd, generalnie woli jeździć z tyłu gdy ja akurat prowadzę Focusa. Kolejne generacje Focusów raczej są większe więc może akurat będzie idealnie dla 160cm, ale jeśli chodzi o Fiestę to podejrzewam że to miejsce w ogóle stałoby się bezużyteczne

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

kopson 28-09-2021 13:37

Odp: Focus ST vs Fiesta ST
 
Cytat:

Napisał e0_hater (Post 3370862)

Czy wszystkie focusy nie zależnie od wersji wyposażenia mają takie same środki w sensie plastików?

Raczej nie. wyższe czyli droższe wersje wyposażenia np. Titanium miały lepsze tworzywa i materiały w środku, np. miększy plastik na desce czy boczkach drzwi, ekoskóra na niektórych elementach. Nie wiem dokładnie jak w ST, ale zakładam że podobnie, bo to taka topowa wersja. Oczywiście, szału się nie spodziewaj, to tylko Ford, a nie np Audi.

Bump:
Cytat:

Napisał e0_hater (Post 3370862)
Dla mnie masa wrogiem przyspieszenia więc większe auta niż klasy kompakt nie wchodzą w grę :D

osiągi wersji ST są b.przyjemne (np. 2.0EB) ale nastaw się na częste tankowania. Żłopie to jak smok, tym bardziej w jeżdzie miejskiej. No i wskazana jest tu benzyna 98. Tak więc silnik ten b.dobrze współpracuje z drenowaniem porfela, o którym wspomniałeś na początku :-) :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.