Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324095)

Kabardak 06-10-2021 15:13

Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Witam wszystkich.
Pytanie dotyczy sygnału alarmowego (ostrzeżenia) po przekroczeniu prędkości 150 km/h. Są to 4 sygnały.
Przeszukałem internet i nigdzie nie znalazłem o czymś takim wzmianki. Podobnie w instrukcjach, czy to mk1 czy mk3.
Fokusa mam 1,5 roku i wcześniej tego nie było. Alarm pojawił się sam i z zaskoczenia.
Nie widzę również opcji jego wyłączenia ani w Focccus-e ani Forscan.
Ktoś wie jak to wyłączyć ?

kirhoff 06-10-2021 15:20

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Podaj vin to popatrzę

Kabardak 06-10-2021 15:29

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Wf06xxgcc6fc82894

kirhoff 06-10-2021 16:01

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Jakaś szansa na wyłączenie jest ale nie tak łatwo dostępna do zrobienia zwykłym kablem czy też programem forscan ;) Aż tak często śmigasz 150 Km/h że to Ci przeszkadza?:?:

tedi_k 06-10-2021 16:55

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Cytat:

Napisał Kabardak (Post 3372581)
....Alarm pojawił się sam i z zaskoczenia.
Nie widzę również opcji jego wyłączenia ani w Focccus-e ani Forscan.
...

Normalnie to nigdy nie wierzę, że coś się "samo pojawiło"...
A jak widzę teksty o niewątpliwym używaniu FoCCCusa i FORScana, to wręcz mogę się zakładać co do przyczyny owego "pojawienia" się...:568::569::569:

Moim zdaniem ten alarm jest i tak "wyrozumiały"...:p
Na kogoś, kto "grzebie" i nie robi sobie backupów to powinien "wyć ciągle"...:568::569:

Zapewne jest nagrzebane w konfiguracji licznika.

Kabardak 06-10-2021 17:17

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Cytat:

Napisał kirhoff (Post 3372591)
Jakaś szansa na wyłączenie jest ale nie tak łatwo dostępna do zrobienia zwykłym kablem czy też programem forscan ;) Aż tak często śmigasz 150 Km/h że to Ci przeszkadza?:?:

Mieszkam przy obwodnicy Trójmiasta i dodatkowo często jeżdżę A1, ale przesadnie nie szaleję i właśnie dla tego jak się włącza alarm to można zawału dostać.

Bump:

langolier 06-10-2021 17:24

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Ja to włączyłem FORScanem Lite z telefonu. Focus 2009 rok, 1.6TiVCT, tylko u mnie to jest 120km/h (na sztywno).
U mnie jest baaardzo delikatny, zawsze jak przekraczam 120km/h w górę. Ponieważ teraz jeżdżę 99.9% miasto to kompletnie zapomniałem o tym i długo rozważałem, co to u diabła jest ????
Włączyłem też ostrzeżenie o załączeniu wstecznego ale zrezygnowałem bo wyło strasznie...
O obu funkcjach nie mowy w instrukcji...

Antej 06-10-2021 18:09

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Włączył sobie, grzebiąc w ustawieniach licznika i długo mu to nie przeszkadzało (nie pojawiało się). Pewnie jak zrozumiał "swój błąd" to wyłączył.

tedi_k 06-10-2021 19:20

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
Cytat:

Napisał langolier (Post 3372605)
... tylko u mnie to jest 120km/h (na sztywno).
...

Bo Kolega ma Focusa MK2 i tam to jest opisane w konfiguracji.
Jest to ostrzeganie o przekroczeniu prędkości dopuszczalnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i okolicach (GCC - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
Każde auto dopuszczone do ruchu na tym rynku MUSI OBLIGATORYJNIE posiadać włączone takie ostrzeganie. Stąd w licznikach aut, jakie producenci ewentualnie planowali eksportować na ten rynek ZAWSZE jest funkcja włączania (w konfiguracji) ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości 120km/h

Cytat:

Napisał Kabardak (Post 3372613)
...
A te e motki to dzieci dopisują czy jak ?

Poziom wyrazistości odpowiedzi zawsze dostosowuję do poziomu "grzebacza" w konfiguracji.
Poziom "dzieciaka" = musi być stosowne uwypuklenie treści, bo inaczej NIE DOTRZE.:568:

Kabardak 06-10-2021 19:38

Odp: Alarm po przekroczeniu prędkości 150 km/h
 
@ tedi_k
No to teraz małe zdziwko. Alarm pojawił się zanim użyłem komputera. Podłączyłem się i kupiłem "kabel" aby to wyłączyć.
Jak nie masz pomysłu albo wiedzy jak to wyłączyć to daj sobie spokój.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.