Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Ksenony, tryb auto, a może dzienne? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331129)

donald7000 27-09-2022 21:59

Ksenony, tryb auto, a może dzienne?
 
Hej.
Mam w C-MAC 2013 biksenony, na pokrętle świateł jest Auto, ale nic nie świeci. Czy jej sens dodawać jakieś światła do jazdy dziennej aby zaoszczędzić ksenony ? Czy ma to sens i co ewentualnie wstawić jako dzienne ?

tedi_k 27-09-2022 23:04

Odp: Ksenony, tryb auto, a może dzienne?
 
Cytat:

Napisał donald7000 (Post 3426327)
...Czy ma to sens i co ewentualnie wstawić jako dzienne ?

Jeździłem na 2-funkcyjnych (DRL+p.mgielne) w miejsce przeciwmgielnych. Moim zdaniem chyba najprostsze w montażu i spełniające wszelkie przepisy co do sposobu dodania DRL do auta nie mających takich świateł fabrycznie.
Sterowanie włączaniem DRL bierze się z 'plusa' świateł pozycyjnych a zasilanie DRL z 'napięcia po zapłonie'.
Jako lampy można zapewne użyć nawet oryginalne 2-funkcyjne lampy Forda - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tylko trzeba by było sobie na przekaźnikach dorobić układ załączający DRL...

A jak nie, to poszukać sobie na Aliexpress ledowych 2-funkcyjnych "chińczyków" od razu z modułem sterującym...

kubaw20055 28-09-2022 13:04

Odp: Ksenony, tryb auto, a może dzienne?
 
Ja mam "wstawione" coś takiego:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Też nie miałem świateł do jazdy dziennej i mnie to drażniło coraz bardziej...

donald7000 28-09-2022 20:13

Odp: Ksenony, tryb auto, a może dzienne?
 
A czy ten komplet jest na zasadzie plug&Play czy trzeba coś rzeźbić?

kubaw20055 28-09-2022 20:29

Odp: Ksenony, tryb auto, a może dzienne?
 
Wykrecasz stare, przykrecasz nowe. Plus po zapłonie podpinasz przez baypass w skrzynce bezpiecznikow pod maską. 1 przewodem laczysz się z plusem od świateł postojowych przedniej lampy. Te lampy mają swoje sterowniki i będą dzialac z czujnikiem zmierzchu i funkcją AUTO.

donald7000 28-09-2022 20:37

Odp: Ksenony, tryb auto, a może dzienne?
 
Czyli prosta robota, dzięki za wskazówki. Będę myślał nad takim zestawem, chodź już coś u chińczyka znalazłem...

tedi_k 28-09-2022 20:54

Odp: Ksenony, tryb auto, a może dzienne?
 
Cytat:

Napisał donald7000 (Post 3426436)
...plug&Play czy trzeba coś rzeźbić?

Przecież w aucie nie ma instalacji pod światła dzienne, więc gdzie ten "plug" miałby być zrobiony???
Trzeba lampy podłączyć zgodnie z dołączoną instrukcją - w tym dociągnąć do nich zasilanie i sterowanie - jak napisałem wyżej...
Dokładnie tak samo będzie to wyglądało dla dowolnie wybranych lamp DRL.
BTW - jest to "prosta piłka" dla dowolnie wybranego "elektryka samochodowego"...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.