Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333032)

XFrostPL 19-01-2023 16:00

Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
Witajcie,
nowy rok, nowy problem - mój FF (1.4 benz., po lifcie) po nocy drastycznie rozładowuje akumulator (ciężko mu się odpalić, jest bliski całkowitego rozładowania). Postanowiłem pobawić się w detektywa i znaleźć przyczynę problemu.
Do tego potrzebna mi jest wasza pomoc - czy jest jakaś uczynna duszyczka z multimetrem co może mi zmierzyć, ile jego FF przy zamkniętym aucie (bez autoalarmu najlepiej) pobiera energii? Najlepiej żeby były to wskazania od razu po zamknięciu auta oraz po 15-20 minutach (jak GEM odepnie napięcie od całego oświetlenia/radia itp.).

Jak tylko będę miał takie informacje to zabieram się za poszukiwania.

Uprzedzę pytanie/tezę: Nie, to nie wina akumulatora. Wymieniłem na nowy, ma raptem miesiąc, poprzedni też był w taki sposób rozładowywany w spoczynku aż któregoś dnia wyzionął ducha.

Dzięki z góry!

michadr 20-01-2023 16:36

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
Jakbyś nie znalazł uczynnego sąsiada, multimetr z marketu budowlanego kosztuje jakieś 15 zł i zapewne przyda się też do dalszych poszukiwań.

slawomirro 20-01-2023 23:38

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
Jemu chodzi byśmy my pomierzyli ile jest amperów w naszych autach (a nie mierzyli w jego). Ja to będę robił, obiecałem mu to na fb.

slawomirro 21-01-2023 20:16

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ok, sprawdziłem po zamknięciu auta i dla pewności po 1h od zamknięcia.
49mA taki mam pobór prądu.
Powinno być fabrycznie mniej, ale ja mam wzmacniacz w samochodzie, bezpośrednio podpięty pod akumulator, więc pewnie jakieś ułamki mA idą na stan czuwania wzmacniacza

XFrostPL 21-01-2023 20:30

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
Dzięki wielkie za sprawdzenie. No to mimo że masz wzmacniacz, to pobierasz mniej energii, niż moje auto bez wzmacniacza...
U mnie pomiary wskazały między 70mA a 80mA, więc trochę przydużo, no ale to nie jest na tyle dużo, żeby przez noc wydoić prawie cały akumulator... a z zapasem kupiłem, bo 47Ah.

Zauważyłem pewną nieregularność w problemie, od 3 dni problem przestał występować, może to kwestia tego że odłączyłem akumulator i "coś" się zresetowało i przestało pobierać nadmiernie energię, lub chochlik wyszedł z auta :).

W każdym razie taktykę pomiarową. Kupię cęgowy amperomierz, zostawię otwartą maskę na noc w garażu i zamek w drzwiach pasażera "zasymuluję" jako zamknięty i każdego poranka będę sprawdzał czy to "ten dzień" gdzie akumulator postanowił paść.

konieczko5 23-01-2023 07:44

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
Pomiar rób kilkanaście minut. W jednym aucie miałem pobór rzędu 11 mA, ale co kilka minut był "pik" poboru na 0,7A.

XFrostPL 01-02-2023 17:19

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
Problem w pewien sposób eskalował... nadal jest nieregularny, ale zauważyłem, że jak występuje, to wtedy też komputer pokazuje dziwne wskazania temperatury (typu -35C albo --) oraz wskazówka poziomu paliwa zaczyna skakać góra dół powoli oraz zapala się rezerwa, więc albo problem powstaje wtedy, kiedy auto przetrzepie na naszych drogach i coś zaczyna robić zwarcie. Do tego zauważyłem, że auto na obrotach jałowych ładuje akumulator napięciem z rzędu 13.2-13.5V (co jest stanowczo za mało), a przy jeździe jest to maksymalnie 14V.

Czy ktoś słyszał o takim problemie? Gdzie szukać przyczyny, bądź co może nią być?

Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3441116)
Pomiar rób kilkanaście minut. W jednym aucie miałem pobór rzędu 11 mA, ale co kilka minut był "pik" poboru na 0,7A.

Co do metody pomiaru, wykonuje go kilkanaście, ale godzin, pików losowych nie ma (miernik ustawiony na HOLD MAX, więc zatrzymuje się na maksymalnej wartości jaka była).

Antej 01-02-2023 18:41

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
Skończy się na wymianie ECU albo licznika.

XFrostPL 02-02-2023 14:04

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
Myślisz że licznika? Myślałem że licznik jest przez GEM i oszczędzanie akumulatora odcinany po iluśtam minutach od napięcia.

EDIT: Teraz mi tak przyszło do głowy, problem we wskaźnikiem paliwa pojawia się tylko, jeśli paliwa jest 1/4 bądź mniej, a z czujnikiem temperatury jeśli jest 10C lub mniej. Może to ma związek z jakimś zwarciem w aucie, które gdzieś coś do masy wyrzuca i zakłóca te czujniki? Ew. czy licznik w Fieście/Fusionie miał problemy z zimnymi lutami?

XFrostPL 08-02-2023 20:56

Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku
 
PROBLEM ROZWIĄZANY!
Przyczyna: radio nie zawsze się wyłącza po 15 minutach od zamknięcia auta! Jest to totalnie losowe, również to, czy zamknę z pilota czy z klucza. Licznik normalnie gaśnie.

Jeśli chodzi o problemy ze wskazówkami - winny okazał się podwójny rezystor (zespół rezystorów) '333'. Po wymianie ich wszystkich problem znika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.