Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czy kolektor ssący Mondeo MK IV ( 2.3 benzyna ) będzie pasował (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338074)

slubek201 20-11-2023 21:48

Czy kolektor ssący Mondeo MK IV ( 2.3 benzyna ) będzie pasował
 
Witam. Czy ktoś się orientuje czy kolektor z linku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Będzie pasował do S-Max 2.3 benzyna 160 km 2008 rok? Według opisu pasuje do Mondeo z tym silnikiem ale S-Max nie jest wyszczególniony a wydaje mi się że są to identyczne silniki.

klocolus 26-11-2023 00:44

Odp: Czy kolektor ssący Mondeo MK IV ( 2.3 benzyna ) będzie pasował
 
W Mondeo i Smaxie są takie same kolektory. Do 2.3 jest inny kolektor niż do 2.0, mondeo jest tu wyszczególnione błędnie. Do 2.3 zostaje używka, naprawa starego albo nówka ASO za prawie 800 Euro.

Co się dzieje ze starym, że chcesz wymieniać?

slubek201 27-11-2023 05:44

Odp: Czy kolektor ssący Mondeo MK IV ( 2.3 benzyna ) będzie pasował
 
Standard czyli klapy wirowe. Czym różni się kolektor od 2.0 w stosunku do 2.3? Bo ja widzę tylko brak uchwytów do trzymania zaworków sterowania klapami właśnie.
Ps. Wiem że można klapy wymienić i zostawić swój kolektor ale gdyby nowy kosztował te 400 kilka zł to wolę cały nowy bo dolne klapy też wtedy bedą nowe.

klocolus 27-11-2023 15:11

Odp: Czy kolektor ssący Mondeo MK IV ( 2.3 benzyna ) będzie pasował
 
Cytat:

Napisał slubek201 (Post 3477058)
Czym różni się kolektor od 2.0 w stosunku do 2.3?

Inny jest , jakby krótszy i ma większą pojemność, większe kanały.

Fizycznie chyba da rade zamontować od 2.0 ale może to wpływać na spalanie, moment obrotowy i ogólnie pracę silnika bo jest zoptymalizowany pod tamten kolektor.

Być może podejdzie kolektor 2.3 z mazdy ale to trzeba zweryfikować. I tu też raczej używki, nowy pewnie tylko ory

A jeśli to tylko klapy to osobiście bym albo je wymienił albo wywalił kompletnie. Zamiennik kolektora będzie dużo gorszej jakości niż oryginał.

slubek201 28-11-2023 05:40

Odp: Czy kolektor ssący Mondeo MK IV ( 2.3 benzyna ) będzie pasował
 
Górne klapy to nie problem, ale te dolne z tego co czytałem też potrafią hałasować.
Ps. Na zaworkach od klap , na jednym z trzech króćców, są zamontowane zaślepki i jedną miałem połamaną. Wystarczy to zaślepić/zatkać czy trzeba zamontować Ori zaślepki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.