Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (http://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Piszczenie silnika tuż po rozruchu (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=36251)

Agnus78 15-01-2008 13:01

Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Witam
Poczytałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na taki problem. Tuż po rozruchu moja Foczka zaczyna piszczeć z silnika.. Po około 10s dźwięk ustaje. niby nic ale mnie to wkurza, przecież to nie jest jakiś stary rzęch :( kolega mi podpowiedział że trzeba naciągnąć pasek klinowy.. co sądzicie?

Inny problem - zaczęła się mi świecić kontrolka hamulca ręcznego (podczas jazdy). Nie takim mocnym światłem jak przy zaciągniętym ale jednak. W warsztacie powiedziano że z tym można żyć, że to czujnik poziomu płynu hamulcowego. Co o tym sądzicie? Ile może kosztować taki czujnik? Warto wymienić?

pozdrawiam

heko 15-01-2008 14:23

Re: Piszczenie silnika tuż po rozruchu

Jeśli po odpaleniu piszczy przerażliwie, a po wejściu na obroty jaszcze bardziej, po czym zaraz przestaje to na pewno pasek. Można spróbować naciągnąć, albo wymienić (duży przebieg)

arturek 15-01-2008 14:29

Witam
Mnie też coś kiedyś piszczało przy uruchamianiu silnika. Okazało się, że rozrusznik był do regeneracji.
Po naprawie rozrusznika hałasy ustały.
pozdrawiam
Arturek

Agnus78 15-01-2008 23:26

W sumie jest to takie piszczenie połączone z "klekotem". Nie mam diesla więc dziwna sprawa. Obroty także lekko falują, może nie strasznie mocno ale jednak słyszalnie.. Ostatnio wymieniłem świece i przewody, więc to nie to.

Ponawiam pytanie o tą kontrolkę ręcznego..

jatomm 16-01-2008 08:51

Witam,

miałem takie same objawy odnośnie kontrolki ręcznego. Przyczyną tego mogą być dwie rzeczy - starte klocki hamulcowe (kontrolka połączona jest z czujnikiem przy prawym przednim kole) lub cos ze zbiornikiem płynu hamulcowego.

Ja wymieniłem klocki na nowe i.... oczywiście dalej świeciło.

Okazało się, że zawiesza się czujnik w zbiorniczku, płynu było tyle ile trzeba, a czujnik miał sygnał, że jest go za mało. Wystarczyło odkręcić nakrętkę zbiorniczka (najpierw odłączyć kabelki) i przeczyścić całość, ponaciskać, podmuchać, itd... takie fachowe działanie.

Kontrolka przestała się żarzyć i jest teraz ok. Spece z warsztatu oczywiście stwierdzili, że muszę kupić nową nakrętkę z kontrolką, ale jak zwykle nie mieli racji.

Pozdr

Jurrexx 16-01-2008 20:54

Witam. Miałem podobne zjawisko w moim focusie jeśli chodzi o to piszczenie silnika po rozruchu.Piszczało tylko na początku po zapaleniu,na zimnym silniku, po przejechaniu paru kilometrów-cisza.Byłem z tym w serwisie Forda ale po przejechaniu 25 kilometrów silnik się zagrzał i musiałem tam czekać około 2 godz. aż silnik ostygnie żeby im to zademonstrować.W efekcie stwierdzili że do wymiany jest napinacz paska klinowego,wymienili i od tej pory jest ok'. Jeśli chodzi o drugi temat,czyli świecenie kontrolki hamulca ręcznego to jeżeli nie jest mało płynu hamulcowego to skłaniam ku temu co napisał jatomm. Pozdrawiam :fcp1 Jurrexx

p.s. 16-01-2008 22:13

Jeśli piszczy zaraz po rozruchu i później ustaje to rozrusznik to jest. Ja miałem taki problem 2 razy.
Ale tych innych dźwięków to nie wiem. Może masz pecha i to jest i rozrusznik i coś z razrzadem. Oby nie było jednak tak źle
Pozdrawiam i życzę małego rachunku

Agnus78 17-01-2008 01:32

Heheh... Dzięki chłopaki. No cóż, piszczenie ustaje po ok. 10-15sekundach i zdarza się to tylko na mrozie, natomiast lekki klekot leci cały czas. Szybka narada kumpli przy masce - "to muszą być luzy na zaworach albo silnik krokowy", ponieważ przy okazji lekko falują mi obroty. W piątek będę w warsztacie wymienić czujnik poziomu płynu hamulcowego (podobno od tego to świecenie kontrolki) i przy okazji wywiem się co i jak. Moja Foczka jeździ jak trzeba, aktualnie zacząłem procedurę jej "dopieszczenia" ;) i takie niby drobne przeszkadzajki jak kontrolka czy falowanie albo piszczenie chcę usunąć, wszak lepiej dmuchać na zimne.
Dzięki raz jeszcze za podpowiedzi, odezwę się jak już będę wiedział co jest a miejmy nadzieję było - nie tak.

pozdrawiam

p.s. Właśnie sobie przypomniałem że kilka razy "kopnęły" mnie lekko drzwi kierowcy... Czyżby jakieś przebicie?.. Hmm...

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.