Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wymiana żarówki - światła postojowe przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=45992)

I_love_Galaxy 16-06-2008 11:42

Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
Od kilku dni nie mam prawego postojowego. Prawdopodobnie żarówka się przepaliła. Kupiłem nową, otwieram klapę i ? Ani z lewa ani z prawa.
Poszukałem w sieci i spotkałem się z opisem w którym mówi się coś o odkręcaniu błotnika. Jaka jest najprostsza i prawidłowa droga do wymiany żarówek z przednich reflektorów? Mam odkręcić błotnik? Boję się, żeby nie rozregulować świateł mijania (krótkich).

michalk_71 16-06-2008 12:13

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
Z prawej strony - czyli od strony pasażera. - ja mam Alhambrę z 2003r - przy wymianie światła mijania - żarówka H7 - dostęp od komory silnika - po otwarciu klapy za leflektorem jest kawałek plastiku taka jakby wpuszczana zasuwa pomiedzy leflektorem a filtrem powietrza to trzeba podniesc do gory, porem odczepic zabezpieczenie i odchylic osłonę żarówek - trzeba mieć zgrabną rekę :-) - odczepiamy druciki z prodem a nastepnie odczepiamy druciki dociskajace żarówkę, wyciągamy ją. Wkładamy sprawną i robimy wszystko w odwrotnej kolejności.

danielp 16-06-2008 12:25

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
Nad kołem jest klapka, niczego nie trzeba rozbierać, a H7 wymienia się z kompry silnika.

Pzdr.

I_love_Galaxy 16-06-2008 12:35

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
Cytat:

Napisał danielp
Nad kołem jest klapka, niczego nie trzeba rozbierać, a H7 wymienia się z kompry silnika.

Dzięki za wskazówki. Chodziło mi właśnie o postój.

bary 16-06-2008 20:46

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
Cytat:

Napisał I_love_Galaxy
Cytat:

Napisał danielp
Nad kołem jest klapka, niczego nie trzeba rozbierać, a H7 wymienia się z kompry silnika.

Dzięki za wskazówki. Chodziło mi właśnie o postój.

Trzeba mieć super małą rączkę.

plastuś 16-06-2008 21:11

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
....jak ktoś wymieni żarówkę ,prawą, postojową bez wyciągania lampy to gratuluję... :fcp15 :fcp15 :fcp15

docento 16-06-2008 21:21

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
to możesz mi pogratulować , wystarczy skręcic koła w lewo , odsunąć zaślepkę i nawet moja niedźwiedzia łapa sięga postojówki
za to pogratulować temu co wyjmie lampę

cowboy 16-06-2008 21:49

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
Cytat:

Napisał plastuś
....jak ktoś wymieni żarówkę ,prawą, postojową bez wyciągania lampy to gratuluję... :fcp15 :fcp15 :fcp15

i mi też pogratuluj :fcp26

posłużyłem się dodatkowo grubym, długim śrubokrętem, żeby przekręcić oprawkę w prawo

marwyk 17-06-2008 05:27

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
wyjęcie lampy to max 2 minuty

I_love_Galaxy 17-06-2008 19:52

Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód
 
Wczoraj zabrałem się za wymianę żarówek (okazało się że druga też się przepaliła). Zasuwkę w nadkolu znalazłem, lekki skręt kół i dojście było jako takie. Po włożeniu ręki znalazłem oprawkę, po przekręceniu około 45 stopni wychodzi z żarówką. Z pokręceniem oprawki miałem problem bo nie ma jak za nią złapać, ale znalazłem kawałek listewki idealnie pasującej w oprawkę i to mi pomogło.

Ponieważ przepaliły mi się oba postojowe wymieniałem także od strony pasażera. I tu ku przestrodze innym muszę powiedzieć że narobiłem sobie roboty. W czasie montażu moja nie za mała ręka wypchała rurę z filtra powietrza, która przez nadkole doprowadza powietrze zasysane gdzieś w okolicy grilla. Chcąc poprawić porządnie to co ?zepsułem? musiałem odkręcić filtr ? wtedy dopiero udało mi się włożyć rurę z powrotem na swoje miejsce.

W sumie godzina roboty amatora nie licząc pieszczot (trochę poodkurzałem jak już miałem zdemontowaną obudowę filtra). Jeszcze raz dzięki za wskazówki no i uważajcie na tą rurę! :fcp26


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.