Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (http://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2] podciśnienie??? kombi 1.8TD 97r (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57888)

valdi2000 26-12-2008 21:42

[mk2] podciśnienie??? kombi 1.8TD 97r

witam serdecznie,

powoli dochodzę do ładu z moim mondeo, ale mam do Was pytanie odnośnie podciśnienia które to jest używane
do sterowania EGR-em, i tą cała nieszczęsną regulacja nawiewów,

czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć tak łopatologicznie logikę tego mechanizmu podciśnieniowego,

u mnie są oczywiście wszystkie wężyki podłączone tzn. z obudowy filtra powietrza idzie mi taki czarny wężyk do filtra CTV
tuż za zbiorniczkiem płynu hamulcowego, do tego filterka CTV dochodzi wtyczka z 2-przewodami, i na dole tego filterka wychodzą dwa połączone gumowe czarne wężyki w takiej opasce co daje nam brak możliwości ich złego założenia, jeden z nich idzie bezpośrednio do EGR-a a drugi idzie do serwa hamulcowego i wchodzi na taki czarny okrągły zamocowany
na stałe w tym serwie jakiś zaworek czy coś takiego, ale jeszcze ten wężyk ma mniej więcej przy tym serwie trójnik i do
tego trójniki jest podpięty czarny plastikowy wężyk co idzie sobie do urządzenia podciśnieniowego co je gromadzi i steruje kierunkiem nawiewu,

i teraz ciekawostka, jak to wszystko jest złożone tak jak wyżej opisałem to dmucha mi tylko na szybę przednią, natomiast jak wyciągnę wężyk z filtra powietrza i zatkam ją na stałe to wszystko działa prawidłowo, ale auto jest jakieś słabe,(tak mi sie wydaje)

powiedzcie koledzy w czym tu może być problem??? może jakiś element powinien być a go nie ma u mnie???

czy zatkany przeze mnie wężyk do filtra może być powodem spadku mocy???

bardzo proszę o jakieś sugestie

pozdrawiam
paweł

motorek26 26-12-2008 21:55

Re: [mk2] podciśnienie??? kombi 1.8TD 97r

Cytat:

czy zatkany przeze mnie wężyk do filtra może być powodem spadku mocy???
tak otwierasz zawór egr
spróbuj zaślepić tak jak zaślepiałeś i zdejmij wężyk z egr-a i zobacz czy bedzie jeździł tak samo

valdi2000 26-12-2008 23:25

witam serdecznie

czyli mniemam że powinienem zatkać na stałe EGR-a??? np. blaszką z żywca ????(tzn że EGR jest bez podciśnienia otwarty???)

jutro to sprawdzę

dziękuje i pozdrawiam
paweł

motorek26 26-12-2008 23:52

Cytat:

tzn że EGR jest bez podciśnienia otwarty???)
podciśnienie działa na niego w drugą strone wciąga a nie dmucha

valdi2000 27-12-2008 00:29

witam serdecznie

nie zrozumieliśmy się:) chodzi mi o to czy jak wezmę EGR-a na stół, to czy będzie otwarty czy zamknięty???

pozdrawiam
Paweł

motorek26 27-12-2008 00:57

bedzie zamkniety :fcp1

valdi2000 27-12-2008 12:00

witam serdecznie,
czyli biorę blaszkę z żywca, zaślepiam EGR-a, zatykam wężyk co dochodzi co niego i powinno wszystko działać??

dzięki za podpowiedz

pozdrawiam
paweł

motorek26 27-12-2008 12:06

Cytat:

czyli biorę blaszkę z żywca
troszke za cienka zaraz ci ją przepali :fcp1

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.