Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] świecące kontrolki ABS i ręcznego hamulca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59561)

marko-p 15-01-2009 19:09

świecące kontrolki ABS i ręcznego hamulca
 
Witam.
W trakcie jazdy pali się ciągle kontrolka ABS i hamulca ręcznego. Czy ktoś miał podobny problem, dzięki za pomoc. (focus 1.8 TDDi)

Jester 15-01-2009 19:14

Re: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
Cytat:

Napisał marko-p
Witam.
W trakcie jazdy pali się ciągle kontrolka ABS i hamulca ręcznego. Czy ktoś miał podobny problem, dzięki za pomoc. (focus 1.8 TDDi)

Sprawdź poziom płynu w zbiorniczku pod maską. Później włącznik od ręcznego - powinien być w pobliżu dźwigni.

wicia.w 15-01-2009 19:38

Re: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
jeśli zapaliły ci się obie kontrolki to masz usterkę abs musisz podjechać na kompa bo ręczne sprawdzanie może trochę potrwać .Sam możesz jeszcze sprawdzić przewody zasilające abs wtyczka jest obok filtra powietrza lubią się tam przecierać + sprawdź bezpieczniki

fokus mury 16-01-2009 15:17

Re: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
Moze uszkodzony jest pierscie magnetyczny ja tak mialem uszkodzilem przy wymianie bebna ,kupilem nowy i jest ok

marko-p 01-02-2009 18:12

Re: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
Pojechałem do elektryka który podłączył samochód do kompa i okazało się że ABS przy tylnym kole jest uszkodzony, 100 zł kosztowała mnie naprawa i wykasowanie błędu. Nowy czujnik kosztuje 200-300 zl.

RippeRms 17-06-2010 16:29

Odp: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
Witam mam problem ze swoim focusem mk1. wsiadłem rano do auta i zapaliła mi się kontrolka ABS pojechałem do mechanika na komputer i okazało się, że coś jest nie tak z prawym tylnym kołem. Wymienił czujnik ale problem jest nadal. Ze wszystkim w trakcie jazdy jest ok, ale kontrolka cały czas się świeci. czy ktoś miał podobny problem??

FIXER 18-06-2010 14:51

Odp: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
U mnie było tak samo. Winowajcą okazał sie przwód masy który przykręcony jest do z lewej strony pod maską koło filra powietrza i akumulatora. Srubka zardzwiała i nie przewodziła masy. Odkręciłem i wyczyściłem. Działa wszystko pięknie. Być może jest tak też w waszym przypadku. Pozdrawiam

RippeRms 18-06-2010 15:02

Odp: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
a jest to możliwe?? Przewód masy odpowiada za to ze na kompie wyświetla problem tylko z prawym tylnym kołem?? mechanik coś wspominał jeszcze o słabym napięciu w przewodzie, który prowadzi do tego koła. czy to morze być to??

FIXER 18-06-2010 17:49

Odp: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
Cytat:

Napisał RippeRms (Post 1458865)
a jest to możliwe?? Przewód masy odpowiada za to ze na kompie wyświetla problem tylko z prawym tylnym kołem?? mechanik coś wspominał jeszcze o słabym napięciu w przewodzie, który prowadzi do tego koła. czy to morze być to??

Być może to nie ta sama usterka co była u mnie ale jak nie ma dostatecznego przepływu prądu to urzadzenia nie działaja prawidłowo.

RippeRms 19-06-2010 14:12

Odp: MK1 kontrolka ABS i ręcznego hamulca
 
Właśnie i to mnie martwi boje się, że sporo mnie ta naprawa będzie kosztować :( a nie wiem gdzie mógłbym pojechać, żeby ktoś zrobił to dobrze i nie skroił mnie przy okazji jak za zborze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.