Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Denerwująca wymiana żarówek! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62331)

Patrickkwidzio 17-02-2009 16:36

Denerwująca wymiana żarówek!
 
Witam!
Mój problem polega na ciągłym przepalaniu się żarówek. Ostatnio kupiłem żarówkę OSRAM H7 barwioną na niebiesko. Firma dobra. I po miesiącu może dwóch już nie pamiętam padła żarówka. Ok myślę że to przypadek. Znowu kupiłem już innej firmy już droższa i problem ten sam. Jeżdżę co najmniej 2 h dziennie samochodem. Mam akumulator nieco mocniejszy Fordowski. Mechanik powiedział, że nawet lepiej jeśli jest mocniejszy. Co zrobić? Co to może być?

peterek39 17-02-2009 18:22

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
Jeśli wymieniasz pojedyńczo żarówki to własnie to może być przyczyną przepalania się ich...zawsze wymieniaj komplet,a dobrą chowaj na ,,czarną godzinę"...Pozdrawiam!!!

baktrian123 17-02-2009 18:31

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
witam, mogę podac Ci rękę, mam dokladnie to samo, tak co miesiąc idą mi żarówki H7 i nie ma znaczenia czy obie wymienie czy jedną, bo po pierwszej następnego dnia przepala się druga, próbowałem i lepszych i tańszych i podobnie, teraz kupuje komplet dwóch tanich i zawsze woże w zapasie przynajmniej dwie, za to wymiane żarówki robie już w moment na trasie :fcp4 wkurza, ale w Corsie C miałem podobnie..... pozdrawiam.

kolopeter 17-02-2009 19:00

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
moze zarowki bosha? gdzies byl fajny test zarowek. ogolnie ja mam od 1,5 roku dwie nowe i nic sie nie dzieje.poprzednia sie spalila jak zjechalem z wyzszego kraweznika. teraz luz. przy przegladzie na innych zarowkach cos koles buczal,ze troszke jest niedoswietlona prawe pobocze. po wymianie zarowek na bosha nic sie nie zmienilo, no ale swieca :)

sterowiec68 17-02-2009 19:18

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
Dziś przerabiałem temat. Żarówka mijania od strony kierowcy. Trzy miesiące wcześniej druga strona. Następną razą wymienie komplet od razu i zobaczymy. Nabrałem praktyki więc wymiana dwóch na raz zabierze mi 20 minut. 1szą przekląłem niemożebnie i drugą olałem.

bocheno 17-02-2009 21:10

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
Miałem kiedyś w poprzednim aucie też takie "przygody" z żarówkami H7. Z wielu przetestowanych polecam Philips Power2Night - u mnie wytrzymały bardzo długo a jeździłem dużo, i Philips X-treme Power - chociaż te świeciły krócej ale zauważalnie jaśniej.
Nadmieniam że nie mam nic wspólnego z firmą Philips i moja wypowiedź nie ma na celu reklamowania tej firmy. Po prostu jeżdżąc na Osram-ach GE i jeszcze jakiś innych śmiało polecam właśnie te. A jeżdżąc ostrożnie i za szybko po małych śląskich miastach z włączonymi światłami i tak robiąc 5000km miesięcznie to można się żarówek na wymieniać...

Gabrycha 18-02-2009 06:32

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
panowie - z jakiejś winy i przyczyny - której niestety nie znam - na wszystkich żarówkach jest NAZNACZONE co by ich paluchami nie UTAPLAć - może to właśnie jest klucz do długowieczności żaróweczek - no cóż wymieniałem jedną i też metodę wykląłem ale jak do teraz mam luzik. A to że parami to się robi to bzdura - każda z nich ma swój własny obwód i nie zależy od drugiej - jedynie może biegać o to aby obie były tego samego typo-rodzaju - i tak sami świeciły.

MMarcin76 18-02-2009 06:50

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
Jestem elektrykiem, szkła żarówki nie należy dotykać z powodu pokrycia naszych palców łojem co powoduje automatyczne osłabienie bańki szklanej w trakcie jej mocnego nagrzewania w trakcie pracy. Napewno nie ma to wpływu na żarnik żarówki. W tym problemie jest sprawa przepalających się żarówek, a nie pękających baniek.
Co do wymiany 2 żarówek jednocześnie to ma na celu wyrównanie strumienia świetlenego co ma wpływ na konfort jazdy nas wszystkich jak i na wyrównanie czasu pracy żarówek, gdyż powodem różnic w strumieniu świetlnym jest wypalenie wolframu w żarówce w takcie jej eksploatacji(wypalony osiada na wewnętrznej stronie bańki żarówki)
Powodem przepalania żarówek jest zbyt wysokie napięcie oraz drgania.

Gabrycha 18-02-2009 07:20

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
O - i to mi pasuje - konkretnie i do rzeczy :fcp26

peterek39 18-02-2009 09:44

Re: Denerwująca wymiana żarówek!
 
Co do wymiany 2 żarówek jednocześnie to ma na celu wyrównanie strumienia świetlenego co ma wpływ na komfort jazdy nas wszystkich jak i na wyrównanie czasu pracy żarówek, gdyż powodem różnic w strumieniu świetlnym jest wypalenie wolframu w żarówce w trakcie jej eksploatacji(wypalony osiada na wewnętrznej stronie bańki żarówki).

Do Gabrycha...więc jednak nie do końca BZDURA z wymianą dwóch jednocześnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.