Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67454)

yurras 17-04-2009 07:59

Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Tak jak w temacie, wie ktoś jak się do tego zabrać? Jaką żarówkę i jak się do niej dostać i ją wymienić?

heon 17-04-2009 08:08

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Nie jestem na sto procent pewien ale z tego co pamiętam to trzeba się do nich dostać od wnętrza czyli zdjęcie plastików od środka i chyba 4 śruby 10 mm trzymają całą tą czarną listwę, jeśli się mylę niech ktoś poprawi.

wanek 17-04-2009 09:18

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Oczywiscie ze nie, dostajemy sie do niej z zewnątrz, nalezy zdjać tablice rejestracyjną i odkręcic plastik pod nią. Moze jesli komus mniej odstaje tablica rejestracyjna uda sie bez jej sciagania. Samą żarówke wyciągamy podwazając oprawke srubokrętem.

luk501 17-04-2009 09:44

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Witam.Kolega Wanek ma racje...dostajemy sie od zewnatrz, z tym ze ja bez odkrecannia tablicy i plastiku spokojnie wymienilem...wystarczy tylko podwadzic deikatnie obramowke od zarowki :)pozdro

yurras 17-04-2009 09:48

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
a jaka żarówka tam wchodzi? chodzi mi o rodzaj, moc, itd...

shapyr 17-04-2009 10:01

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Żarówka C5W (rurkowa) 5W 12V

sseeb 18-04-2009 13:42

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Bardzo ładnie wyglądają rurkowe LED białe

tomlee 20-04-2009 17:54

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
1 załącznik(i)
witam nie chce zakładać nowego tematu więc podepne sie do tego.mam pytanie w jaki sposób można zdemontować tą listwę (zdjęcie)bo słyszałem że ona jest na takie spinki jednorazowe jeśli tak to w jaki sposób bezboleśnie to wyjąć.

resonal 20-04-2009 18:00

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
A przypadkiem nie jest tak, że odkręca się ją od środka? ? ale nie jestem na 100% pewien
pozdro

moons 20-04-2009 18:36

Odp: Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Cytat:

Napisał tomlee (Post 1143629)
witam nie chce zakładać nowego tematu więc podepne sie do tego.mam pytanie w jaki sposób można zdemontować tą listwę bo słyszałem że ona jest na takie spinki jednorazowe jeśli tak to w jaki sposób bezboleśnie to wyjąć.

Jest na normalne śruby, trzeba zdjąć osłonę klapy i wtedy jest jako takie dojście do tych śrub. Tyle tylko że często są one tak skorodowane że albo urwiesz albo wyłamiesz ją z listy i listwa do wywalenia.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.