Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] kontrolka akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72040)

Sleeper7 12-06-2009 21:42

kontrolka akumulatora
 
Witam Wszystkich! Pojawij mi sie problem z ciagle swieca kontrolka akumulatora. bylem u autoelektronika, sprawdzil akumulator-ok, alternator-?? wymontowal przypuszczal ze walniety regulator napiecia, regulator kupilem nowy zalozyl i dalej kontr. swieci. Jaka moze byc przyczyna? Auto pali chodzi normalnie tylko kontrolka sie caly czas swieci, troche denerwujace. Elektryk nie mial oprogramowania do Forda bo by tam pyk pyk i nie bylo by problemu...? Prosze o pomoc, ewentualnie kontakt do solidnego mechanika z oprogramowaniem do forda w okolicy Debicy (podkarpacie) bo wybieram sie autem na urlop, troche odlegly od miejsca zamieszkania i niechcialbym byc niemile zaskoczony jakas awarja podczas wypoczynku. Pozdr.

luckmar 13-06-2009 12:23

Odp: kontrolka akumulatora
 
Czyli alternator ładuje tylko świeci kontrolka od ładowania?
Miałem kiedyś tak w fiacie Tipo, alternator ładował ale świeciła kontrolka, wymieniłem regulator wraz ze szczotkami, i dalej to samo, poszedłem w koszty-kupiłem diody i było wszystko OK, a regulator z powrotem założyłem stary skoro był sprawny i wszystko śmigało do końca :))))

A może nie wszystki przewody masz podłączone do alternatora? Sprawdz czy taki cienki kabelek na "wsówke" jest podłączony? Jesli wszystko gra to te diody :)

Sleeper7 13-06-2009 18:10

Odp: kontrolka akumulatora
 
tak alternator laduje wszystko normalnie dziala...
moze i te diody ale elektyk wszystko starannie sprawdzal, nic nie znalazl...
coz trzeba bedzie cos pogrzebac, moze jakos dojde bledu wyeliminuje usterke napisze co bylo. jest jekis sposob na wylaczenie kontrolki zeby nie swiecila ? Pozdr.

ubik 13-06-2009 18:41

Odp: kontrolka akumulatora
 
Cytat:

Napisał Sleeper7 (Post 1184789)
est jekis sposob na wylaczenie kontrolki zeby nie swiecila

tak wyciągnąć żarówkę :-)
Cytat:

Napisał Sleeper7 (Post 1184789)
elektyk wszystko starannie sprawdzal, nic nie znalazl...

poszukaj innego elektryka to na 99% tak jak pisał kolega luckmar diody do wymiany

STROMAN 13-06-2009 18:47

Odp: kontrolka akumulatora
 
No zgadzam się diody padły no przynajmniej jedna. Wymiana załatwi sprawę.

Sleeper7 25-06-2009 07:19

Odp: kontrolka akumulatora
 
Witam, jestem juz po etapie sprawdzenia alternatora w bendiks rzeszow, wszystko w nim jest ok. sugeruja ze moze byc jakies zwarcie w albo brak styku ale tez sprawdzane bylo...nie wiem co dalej robic, totalna klapa...gdzie szukac teraz? Pozdr.

STROMAN 26-06-2009 13:40

Odp: kontrolka akumulatora
 
Może jest jakiś przekaźnik od kontrolki i sie spalił??

ubik 28-06-2009 21:09

Odp: kontrolka akumulatora
 
podmień baterię na inną i sprawdź być może zwarcie jest w samym akumulatorze.
sprawdź naciąg paska. Sprawdź też miernikiem na jakim poziomie jest ładowanie

BoYo 29-06-2009 08:43

Odp: kontrolka akumulatora
 
Mi zapalała się kontrolka ładowania w czasie jazdy.
Okazało się że była kiepska masa przy komputerze.

jarkom 02-07-2009 15:35

Odp: kontrolka akumulatora
 
Sprawdź dokładnie łącze od komputera - to na przedniej grodzi. U mnie była kiepska uszczelka, dostała się kropla wody i robiło się zwarcie, akumulator był ładowany ale słabo...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.