Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] zgasł i więcej nie pali (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72263)

veron7 15-06-2009 20:35

zgasł i więcej nie pali
 
Witam!
Mam pewien problem. Ostatnio jadąc zatankować samochód przy 90km/h zgasł mi silnik i mimo prób uruchomienia go, silnik nie odpala. Myślałem że może zabrakło paliwa, bo już jeździłem troche na "rezerwie". Zgasł przed samą tankownią więc podszedłem i zalałęm do baryłki benzyne a później do samochodu ok litrów. Mimo prób silnik dalej nie odpala. :( Sprawdzałem iskrę w świecach ale nie ma :( Co mogło się stać? Nie mam możlisości narazie zawitać u mechanika, może Wy pomożecie?

rad99 15-06-2009 21:06

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
a masz immobilizer? bo możliwe że nawalił, wrzuć w szukaj "brak iskry" jest mnóstwo na ten temat, ale najczęściej przewija się walnięty komputer, a co do immo to sprawdź czy gaśnie kontrolka

radekg32 15-06-2009 21:34

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
Cytat:

Napisał rad99 (Post 1186194)
a masz immobilizer? bo możliwe że nawalił, wrzuć w szukaj "brak iskry" jest mnóstwo na ten temat, ale najczęściej przewija się walnięty komputer, a co do immo to sprawdź czy gaśnie kontrolka

immo odcina zapłon ,wiec jesli jest włączony zapłon i kontrolki sie pala przyczyny nalezy szukac gdzie indziej............

rad99 15-06-2009 21:47

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
tak ale pamiętaj że są różne immo, są dokładane, montowane samemu, więc dlatego pytam, choć sam wątpię że jest przyczyną, sprawdź jeszcze czy dochodzi prąd do cewki......veron7 co by nie zaśmiecać tematu daj znać na priv co masz za turbinę wstawioną, i co robiłeś w motorze

veron7 16-06-2009 09:16

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1186241)
ale najczęściej przewija się walnięty komputer

komputer działa, wszystkie kontrolki prawidłowo wskazują poprawność działąnia silnika i innych podsespołów.
Cytat:

Napisał rad99 (Post 1186260)
są dokładane, montowane samemu

Dawno temu był montowany alarm z odcinającym zapłonem. Ale on działą poprawnie.
Cytat:

Napisał rad99 (Post 1186260)
sprawdź jeszcze czy dochodzi prąd do cewki

Prąd jest w cewkach, może padł moduł doprowadzający prąd do świec? Jeśli iskry nie ma.

rad99 16-06-2009 11:29

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
sprawdź jeszcze czujnik położenia wału, bo to on daje impuls

waldek11 17-06-2009 15:34

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
Sprawdź czy pompa podaje paliwo, działanie pompy. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce słychać w ciągu ok. 1-2s. jakby buczenie dochodzące z tyłu.
:?
Na myśl przychodzi mi jeszcze wyłącznik wstrząsowy, znajduje się on po lewej stronie nóg kierowcy, ale nie piszesz abyś miał jakieś bliższe spotkanie z innym autem tak więc on odpada.:?

Hesus 17-06-2009 20:50

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
Możliwe, że to immo. Immo "bosza" odcina niezależnie trzy obwody: rozrusznik, pompe paliwa i zapłon. U mnie w poprzednim MK I odcinał sam rozrusznik. Jedyna słuszna rada, to wywalić immo. Jak chcesz schemat jak to zrobić to daj info na PW, bo mody nie zgodzą się dodać tego do porad na stronie głównej.

mariusz774 17-06-2009 21:04

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
ja ostatnio też miałem taką sytuacje. Okazało się, że wtyczka od czujnika -ta od położenia wału się rozleciała... wymieniłem i odpalił odrazu.

veron7 24-06-2009 12:30

Odp: zgasł i więcej nie pali
 
Cytat:

Napisał mariusz774 (Post 1187633)
ja ostatnio też miałem taką sytuacje. Okazało się, że wtyczka od czujnika -ta od położenia wału się rozleciała... wymieniłem i odpalił odrazu.

tak tak, kolega ma racje, okazało się że to czujnik wału nawalił. Wymieniłem i podobnie jak u kolegi odpalił za pierwszym razem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.