Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75540)

Elyvin 31-07-2009 00:33

[MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Witam serdecznie!

Na wejściu pragnę zaznaczyć, iż nie mam zielonego pojęcia o fordach. Jedyny ford z jakim miałem styczność to Probe.

Zastanawiam się nad kupnem Mondeo, moją uwagę przykuło jedno ogłoszenie na otomoto :

http://moto.allegro.pl/item700298065...cja_ideal.html

Czy mógłby ktoś na pierwszy rzut oka, po zdjęciach i opisie powiedzieć mi czy samochód budzi jakieś zastrzeżenia, czy jest w nim coś podejrzanego ? Opłaca się ?

Dodatkowo, jeżeli pojechałbym go oglądać (Chyba że ktoś jest z Płocka i mógłby ew. podjechać, byłbym wdzięczny :) ) Na co powinienem zwrócić uwagę ?

Możliwe, żeby 1.8 palił 10-12l gazu ?

I jeszcze jedno ostatnie pytanie - kiedyś słyszałem 'plotkę', że podobno w MK1 jest jakiś tragicznie trudny dostęp do sprzęgła i gdy trzeba je wymienić ceny sięgają ~1,5-2,5 tys złotych (Sprzęgło + robocizna ).

jagrall 31-07-2009 07:22

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Cytat:

Napisał Elyvin (Post 1216061)
Możliwe, żeby 1.8 palił 10-12l gazu ?

możliwe, mój z sekwencją pali 9,5-10, z tym że moje jazdy to 50/50 miasto z trasą

a ta full opcja z tematu to chyba jakiś żart, on nawet klimy nie ma

Elyvin 31-07-2009 07:36

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Cytat:

Napisał jagrall (Post 1216103)
a ta full opcja z tematu to chyba jakiś żart, on nawet klimy nie ma

Hehe, tak tylko napisałem. Tak jak mówię, nie znam się na fordach i jak dla mnie to wyposażenie jak na samochód z '93 jest całkiem przyzwoite :)

Co sądzicie o tym mondku ? warto jechac i ogladac ?

pawelszakal 31-07-2009 07:43

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Zderzak przedni uszkodzony, swiatlo tylne uszkodzone to tak na szybkiego :P

A co do spalania moj znajomy w mkII identyko taki jak ma jagrall pali mu 12l gazu.

przemekmondeo 31-07-2009 07:44

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
mój w mieście pali 13-14 lpg, gościu pisze, że wnętrze zadbane a tam dziura obok zegarka, brak półki pod radiem, nie wspomnę, że nawet żadnego radia nie ma i nawet nie ma popielnicy

Elyvin 31-07-2009 07:50

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Cytat:

Napisał przemekmondeo (Post 1216116)
mój w mieście pali 13-14 lpg, gościu pisze, że wnętrze zadbane a tam dziura obok zegarka, brak półki pod radiem, nie wspomnę, że nawet żadnego radia nie ma i nawet nie ma popielnicy

Mogę się domyślać, że radio wyjęte, półka pewnie służyła jako miejsce na CB radio a popielniczka... nie wiem ;) może gruszkę tam trzymał.


"Zderzak przedni uszkodzony, swiatlo tylne uszkodzone to tak na szybkiego"

O zderzaku nic nie ma w opisie, o świetle jest :) Dzięki za informacje


Czekam na więcej, bo szczerze mówiąc to wizualnie mi się podoba.

przemekmondeo 31-07-2009 07:56

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Z drugiej strony auto ma grubo naście lat i za taką cenę jak 4600 nie spodziewajmy się stanu igły jak z salonu, ford miał na pewno kilku i to różnych właścicieli, którzy pewnie różnie dbali. Takie rzeczy jak pisałem brak radia czy półki nie powinny przesądzać o kupnie bo to małe szczegóły, jeśli auto jest w bardzo dobrym stanie technicznym myślę że jest warte swojej ceny.

Elyvin 31-07-2009 07:59

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Może w przyszłym tyg. albo w ten weekend postaram się podjechać ;)

Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś cenne uwagi do dodania dot. tego samochodu będę b. wdzięczny. Szczególnie chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas oględzin pojazdu.

(Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego mnie tak na Forda z dnia na dzień wzięło. Poprostu wczoraj wieczorem przeglądałem moto.allegro i stwierdzilem ze sprzedaje Honde kupuje jakiegoś Mondka ;P)

jagrall 31-07-2009 09:35

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Cytat:

Napisał przemekmondeo (Post 1216116)
gościu pisze, że wnętrze zadbane a tam dziura obok zegarka, brak półki pod radiem, nie wspomnę, że nawet żadnego radia nie ma i nawet nie ma popielnicy

z mniejszych prierdołek ma np. urwany uchwyt korbki do otwierania tylnej prawej szyby

Elyvin 31-07-2009 09:51

Odp: [MK1] Mondeo '93 1.8 + LPG ( Full opcja ?)
 
Hehe, koniec. Oferta nie aktualna, a szkoda :<


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.